Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
Klub

Witamy w archiwum. Zapraszamy serdecznie na nową stronę internetową Powiślaka Końskowola.

Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego 2021/2022
Klub

Podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2021/22 Powiślak Końskowola zagrał osiem meczów towarzyskich, w których pięciokrotnie zwyciężył (5:0 z Sygnałem Lublin, 6:4 z Wilgą Garwolin, 5:1 z Watrą Mrozy, 3:2 z Granitem Bychawa i 5:2 z Orionem Niedrzwica) oraz trzykrotnie uznał wyższość rywali (0:2 z Górnikiem II Łęczna, 1:2 z Lublinianką Lublin i 0:8 z Wisłą Puławy). W rozegranych sparingach zdobyliśmy 25 bramek, a straciliśmy 21. Doszło również do zmian kadrowych. Nasz zespół opuścili Stefan Gołąb, Kamil Lisiewicz oraz Sebastian Wrzesiński. W ich miejsce przybyli Oskar Gede, Franciszek Neckar, Bartosz Kowalczyk, Sebastian Pyda i Kamil Warecki.

Pod poniższym linkiem zapraszamy do obejrzenia podsumowania trenera Radosława Muszyńskiego.

Kliknij aby zobaczyć --> Trener Radosław Muszyński podsumowuje zimowy okres przygotowawczy | Sezon 2021/2022

Powiślak na Instagramie
Powiślak na YouTube
Powiślak wraca na Twitter | zaobserwuj!
Klub

Od rundy wiosennej bieżącego sezonu Powiślak Końskowola wraca na Twittera. Zapraszamy wszystkich do obserwowania naszego profilu gdzie będziemy m.in. przeprowadzać relacje tekstowe z meczów.

Zaobserwuj! --> @kspowislak na Twitterze

Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego rezerw 2021/2022
Rezerwy

Rezerwy Powiślaka Końskowola są już na ostatniej prostej do zakończenia okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Ligowe zmagania w Keeza klasie B zostaną wznowione już w najbliższą niedzielę 20 marca meczem ze Stacją Nałęczów.

W trakcie przygotowań podopieczni trenera Patryka Kędry postawili sobie za cel głównie treningi i gry wewnętrze, przy czym rozegrali trzy mecze towarzyskie. Bilans sparingów to zwycięstwo, remis i porażka. W pierwszym spotkaniu kontrolnym żółto-niebiescy ulegli Orłom Kazimierz 0:1. W drugim z kolei zremisowali 3:3 z LKP Turka, a w ostatnim zwyciężyli 4:0 z A-klasową LKS Elżbieta. Doszło także do zmian kadrowych. Nasz zespół wzmocnili Andrzej Rułka, którego ostatnim klubem był SMS Łódź oraz Tomasz Zawiślak z Orłów Kazimierz. Skład rezerw Powiślaka uzupełnili również zawodnicy naszych juniorów: Bartłomiej Kiełczewski oraz Adrian Próchniak.

Pod poniższym linkiem zapraszamy do obejrzenia podsumowania trenera Patryka Kędry.

Kliknij aby zobaczyć --> Trener Patryk Kędra podsumowuje zimowy okres przygotowawczy rezerw | Sezon 2021/2022

Powiślak II na Facebook'u
Wysokie zwycięstwo na zakończenie sparingów
Klub

W sobotę 12 marca Powiślak Końskowola rozegrał ostatni mecz towarzyski przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Przeciwnikiem żółto-niebieskich był Orion Niedrzwica. Spotkanie świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego. W 3' Marcin Gil wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, a następnie go przelobował. Sześć minut później Jakub Pryliński uderzał z rzutu wolnego, a jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Piłka trafiła do Dariusza Drzazgi, który bez zawahania oddał strzał i podwyższył prowadzenie. Jak się okazało był to dopiero początek strzelania. W 15' Jakub Kawalec zagrał do "Pryty", który zdobył następną bramkę dla Powiślaka. Przez kolejne minuty nasz zespół miał jeszcze kilka okazji strzeleckich, lecz zdołał wykorzystać tylko jedną z nich. W 44' Jakub Pryliński trafił w słupek, a Dariusz Drzazga po dobitce skierował futbolówkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla ekipy z Końskowoli.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To Powiślak przeważał, jednak brakowało nam dokładności. W 61' zaskoczyli nas rywale. Dawid Piorun przedarł się przez naszą obronę, a następnie pokonał Macieja Zagórskiego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zaledwie minutę później Jakub Kawalec minął bramkarza z Niedrzwicy i zdobył bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwników. W 77' Bartłomiej Dziwulski wykorzystał lukę w naszej nieco rozluźnionej defensywie i ustalił wynik meczu. W rezultacie Powiślak Końskowola pokonał Orion Niedrzwica 5:2.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Kozak, Wiktor Łuczkowski, Krystian Gontarz, Sebastian Pyda, Paweł Kośka, Dariusz Drzazga, Marcin Gil, Jakub Pryliński, Jakub Kawalec oraz Oskar Gede, Patryk Kędra, Franciszek Neckar, Kamil Warecki, zawodnik testowany.

12 marca 2022, 15:00 - Niedrzwica Kościelna | ul. Parafialna 4
Orion Niedrzwica - Powiślak Końskowola 2:5 (0:4)
Bramki: Dawid Piorun 61', Bartłomiej Dziwulski 77' - Marcin Gil 3', Dariusz Drzazga 9', 44', Jakub Pryliński 15', Jakub Kawalec 62'