Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
Deklasacja
Rezerwy

W niedzielne przedpołudnie rezerwy Powiślaka podejmowały na własnym stadionie ówczesnego lidera B-klasy, Draco Kowala. Już w 8' Marcin Gil popisał się dobrym rajdem prawą stroną boiska, a następnie dośrodkował w pole karne do Valeriego Nickitchuka, który strzelił z główki w samo okienko. Dwie minuty później Nickitchuk odwdzięczył się Gilowi podając mu w tempo w jedenastkę rywali. "Gilo" nie zaprzepaścił okazji i bez zastanowienia umieścił piłkę w siatce. W 13' widzieliśmy już wynik 3:0 - Albert Bielawski huknął z około 25. metrów zdobywając bramkę. Powiślak nie zatrzymywał się i twardo dążył do celu. W 20' Oskar Leszczyński zagrał do Nickitchuka, który z dobrej pozycji uderzył na bramkę podwyższając prowadzenie. Zaledwie minutę później mogliśmy ujrzeć piątego gola. Nickitchuk podał do Mateusza Kłyka, a on wyszedł sam na sam i wygrał pojedynek. Przy tak wysokim wyniku naszemu zespołowi zabrakło trochę koncentracji co wykorzystali przeciwnicy. W 25' zawodnik Draco otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny, po czym wyszedł jeden na jeden z Michałem Bickim i pewnie zdobył bramkę. Tuż przed przerwą goście zdołali zdobyć kolejną bramkę przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:2. Obraz gry w drugiej części spotkania nie uległ zmianie. To Powiślak przeważał. W 68' dwójkową akcję przeprowadzili Oskar Leszczyński i Mateusz Kłyk. Ten pierwszy ostatecznie oddał uderzenie, lecz futbolówka odbiła się od Kłyka i wpadła do siatki. Trzy minuty później bardzo dobrym podaniem popisał się Sebastian Tusiński. Trafiło ono do "Kłynia", który z pierwszej piłki uderzył na bramkę kompletując hattricka. Tym sposobem było już 7:2. W 80' Daniel Krzysztoszek wykazał się dobrym rajdem, pokiwał obrońców, po czym pokonał bramkarza przyjezdnych. Sześć minut później Sebastian Tusiński podał do Wojciecha Sadurskiego, a on z kolei dobrze wyszedł z akcją i z lewej nogi zdobył bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 co umożliwiło Powiślakowi przejęcie fotela lidera.

Michał Bicki - Przemysław Czarnobil, Daniel Krzysztoszek, Jakub Stalęga, Dominik Wawer - Marcin Gil (46 Sebastian Tusiński), Oskar Leszczyński (78 Robert Białek), Albert Bielawski (62 Mateusz Murat), Hubert Wójcik (75 Jan Reniuszek) - Mateusz Kłyk, Valeriy Nickitchuk (46 Wojciech Sadurski).

2 czerwca 2019, 11:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - Draco Kowala 9:2 (5:2)
Bramki: Valeriy Nickitchuk 8, 20, Marcin Gil 10, Albert Bielawski 13, Mateusz Kłyk 21, 68, 71, Daniel Krzysztoszek 80, Wojciech Sadurski 86 - ? 25, 45+1

Żółta kartka: Mateusz Kłyk