Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
Powrót z dalekiej podróży w sparingu z Piekiełkiem
Rezerwy

W niedzielę 21 lutego rezerwy Powiślaka Końskowola rozegrały swój pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym przeciwko Piekiełku Przykwa. W pierwszej połowie spotkania znaczną przewagę mieli nasi rywale. W 17' padła pierwsza bramka, przy której przeciwnicy wykorzystali błąd w naszej defensywie. Siedem minut później mogło być już 2:0, jednak w akcji jeden na jeden lepszy okazał się Cezary Gogacz. Mimo to, w 27' sprawdziło się przysłowie "co się odwlecze to nie uciecze". Kolejny błąd w naszej obronie przyczynił się do utraty gola. W 31' padła bramka kontaktowa. Jeden z zawodników Piekiełka podawał do swojego bramkarza, który nie trafił w piłkę, a futbolówka zatrzepotała w siatce. Tuż przed końcem pierwszych czterdziestu pięciu minut zawodnicy z Przykwy zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Do przerwy widniał wynik 1:3.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej, chociaż początek na to nie wskazywał. Już w 52' rywale zagrali długą piłkę w nasze pole karne i zdobyli bramkę. Sześć minut później Patryk Kozak otrzymał podanie z środka pola, następnie okiwał dwóch obrońców i trafił do siatki. W 62' Adam Kruk wyszedł sam na sam z golkiperem Piekiełka i wygrał ten pojedynek doprowadzając do wyniku 4:3. Rozwiązał się worek z bramkami. Dwie minuty później goście wyprowadzili kontrę i pokonali Damiana Wójcika. W 68' Albert Bielawski zdobył bramkę po strzale z rzutu wolnego, a w 76' Maciej Nowacki wyrównał po golu z główki. W 80' kolejny raz w dobrej pozycji znalazł się Adam Kruk i pokonał bramkarza dając nam prowadzenie. Na sam koniec, w 90' wynik meczu ustalił Patryk Kozak. Powiślak II wrócił z dalekiej podróży i ostatecznie zwyciężył 7:5.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz (46' Damian Wójcik) - Przemysław Czarnobil, Hubert Wójcik, Jan Reniuszek, Jakub Osiak (46' Patryk Kozak) - Maciej Nowacki, Jakub Wróbel (51' Adrian Płowaś), Albert Bielawski, Piotr Wójcik, Damian Rułka - Adam Kruk.

21 lutego 2021, 13:00 - Boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią w Puławach
Powiślak II Końskowola - Piekiełko Przykwa 7:5 (1:3)
Bramki: ? 31' (bramka samobójcza), Patryk Kozak 58', 90', Adam Kruk 62', 80', Albert Bielawski 68', Maciej Nowacki 76' - ? 17', ? 27', ? 45', ? 52', ? 64'