Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
Franciszek Neckar wypożyczony z juniorów Motoru Lublin
Klub

Kolejnym, czwartym już zimowym transferem Powiślaka jest pozyskanie Franciszka Neckara, który przechodzi do Końskowoli na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin. Młodzieżowiec gra na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika, ale również jako napastnik. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Norwegii skąd przeniósł się w wieku 14 lat do grup młodzieżowych Motoru. W rundzie jesiennej brał udział w rozgrywkach wojewódzkiej ligi juniorów.

"Zdecydowałem się dołączyć do Powiślaka, ponieważ czuje, że jestem już gotowy na przejście z lig juniorskich do seniorów. Uważam też, że treningi wyglądają bardzo dobrze, a poziom jest dość wysoki. Moim celem na tą rundę jest złapanie jak największej ilości minut i pokazanie się z jak najlepszej strony" ~ Franciszek Neckar

Witamy nowego zawodnika i życzymy powodzenia w reprezentowaniu żółto-niebieskich barw!

Post na Facebook'u
Post na Instagramie

Oskar Gede z Motoru II Lublin do Powiślaka Końskowola
Klub

Trzecim zawodnikiem, który dołączył do Powiślaka w zimowym oknie transferowym jest Oskar Gede. 18-latek trafia do Końskowoli na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin, którego jest wychowankiem. Środkowy pomocnik grał w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w rezerwach II-ligowca z Lublina. Warto również dodać, że przez ostatnie lata był regularnie powoływany do kadry województwa lubelskiego.

"Przyszedłem do Powiślaka aby nabrać doświadczenia w seniorskiej piłce. W zbliżającej się rundzie moim celem indywidualnym jest rozegranie jak największej liczby minut oraz rozwinięcie swoich umiejętności. Idzie za tym cel drużynowy. Najważniejsze, żeby załapać się do grupy mistrzowskiej, a tam dalej się rozwijać i walczyć o jak najwyższe cele" ~ Oskar Gede

Udana gonitwa za wynikiem w sparingu z Granitem Bychawa
Klub

W sobotę 5 marca Powiślak Końskowola mierzył się w sparingu z Granitem Bychawa. W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywał się zespół prowadzony przez trenera Marcina Popławskiego. Już na samym początku oddał kilka strzałów, które wybronił Maciej Zagórski. W 14' Mateusz Misztal otrzymał podanie za naszych obrońców, a następnie uderzył w prawy dolny róg, pokonując naszego bramkarza. Po utracie bramki próbowaliśmy wyrównać, jednak drużyna z Bychawy dobrze się broniła i sama wyprowadzała ataki. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie, a Granit prowadził 1:0.

Drugą część spotkania również lepiej rozpoczęli rywale. W 53' Mateusz Misztal wszedł prawą stroną boiska w nasze pole karne i zdobył bramkę po strzale na "długi słupek". W tym momencie nasi zawodnicy wzięli się w garść i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. W 65' Marcin Gil otrzymał podanie ze skrzydła i strzałem z "pierwszej piłki" zdobył gola na 1:2. Czternaście minut później Jakub Pryliński wyszedł na dobrą pozycję i oddał strzał, po którym futbolówka trafiła w słupek. Dobitkę wykorzystał zaś Damian Bernat, który doprowadził do remisu. Powiślak się nie zatrzymywał. W 84' Wiktor Łuczkowski świetnie obsłużył podaniem Jakuba Prylińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i wygrał ten pojedynek. Ostatecznie Powiślak Końskowola pokonał Granit Bychawa 3:2.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Kozak, Krystian Gontarz, Kamil Przychodzień - Sebastian Pyda, Paweł Kośka - Marcin Gil, Dariusz Drzazga, Damian Bernat - Jakub Pryliński oraz Jakub Kawalec, Patryk Kędra, Bartosz Kowalczyk, Wiktor Łuczkowski, Jakub Olszewski, Cezary Zdunek, zawodnik testowany.

5 marca 2022, 16:00 - Puławy | boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hauke-Bossaka 1
Powiślak Końskowola - Granit Bychawa 3:2 (0:1)
Bramki: Marcin Gil 65', Damian Bernat 79', Jakub Pryliński 84' - Mateusz Misztal 14', 53'

Bramki z meczu

Sześć bramek w meczu towarzyskim z Watrą Mrozy
Klub

W piątek 4 marca Powiślak Końskowola rozegrał mecz towarzyski z Watrą Mrozy. W tym spotkaniu od początku lepiej prezentowali się żółto-niebiescy. Podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego w samej pierwszej połowie nie wykorzystali aż czterech dogodnych sytuacji. W 38' Jakub Olszewski oddał strzał z szesnastego metra, po którym golkiper rywali "wypluł" piłkę. Do futbolówki dobiegł Jakub Kawalec, a następnie minął bramkarza i dał nam prowadzenie. Do przerwy Powiślak wygrywał 1:0.

Po zmianie stron zaskoczyli przeciwnicy. W 48' Filip Kąca wykonywał rzut wolny. Swoim strzałem sprawił problemy naszemu bramkarzowi, a piłka zatrzepotała w siatce. Po wyrównaniu Watra śmielej wyprowadzała kontrataki, jednak nasi obrońcy stali na posterunku i płynnie przechodzili do ofensywy. W 69' Jakub Pryliński ruszył w kierunku bramki rywali, a następnie zagrał do Jakuba Kawalca, który po raz drugi posłał futbolówkę do siatki. Jedenaście minut później wspomniany "Pryta" został sfaulowany w polu karnym przeciwników. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a do wykonania rzutu karnego podszedł sam faulowany, który podwyższył prowadzenie. Nie był to koniec strzelania. W 85' Cezary Zdunek asystował Damianowi Bernatowi, który pokonał bramkarza, a dwie minuty później "Berni" wyszedł naprzeciwko golkipera, a następnie odegrał do Jakuba Prylińskiego, który ustalił wynik meczu. Powiślak Końskowola pokonał Watrę Mrozy 5:1.

Michał Bicki - Krystian Gontarz, Patryk Kędra, Wiktor Łuczkowski, Kamil Przychodzień - Sebastian Pyda, zawodnik testowany - Marcin Gil, Jakub Olszewski, Damian Bernat - Jakub Kawalec oraz Dariusz Drzazga, Paweł Kośka, Bartosz Kowalczyk, Jakub Nowak, Jakub Pryliński, Cezary Zdunek.

Powiślak Końskowola - Watra Mrozy 5:1 (1:0)
Bramki: Jakub Kawalec 38', 69', Jakub Pryliński 80' (rzut karny), 87', Damian Bernat 85' - Filip Kąca 48'

Bartosz Kowalczyk w żółto-niebieskich barwach
Klub

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Powiślaka Końskowola w zimowym oknie transferowym jest Bartosz Kowalczyk.

Perspektywiczny 17-latek gra na pozycji bocznego pomocnika, ale może również występować jako boczny obrońca i napastnik. Przechodzi do nas na zasadzie wypożyczenia z Orlika Dęblin, w którym brał udział w rozgrywkach wojewódzkiej ligi juniorów. Wcześniej grał również w grupach młodzieżowych Wisły Puławy.

"Zdecydowałem się przyjść do Powiślaka aby dalej się rozwijać i dorównywać lepszym zawodnikom. Chcę obserwować starszych, bardziej doświadczonych kolegów i uczyć się od nich. Moim celem na najbliższą rundę jest zapoznanie się z seniorską piłką na wyższym poziomie oraz pomoc drużynie w osiągnięciu upragnionych celów. Każdą daną mi minutę chcę wykorzystać w pełni" ~ Bartosz Kowalczyk

Witamy na pokładzie i życzymy powodzenia w reprezentowaniu żółto-niebieskich barw!