Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
Jednobramkowa porażka w sparingu z Lublinianką
Klub

W sobotę 19 lutego Powiślak Końskowola mierzył się w Puławach w meczu sparingowym z Lublinianką Lublin. W pierwszej części spotkania to podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie w polu karnym gości. Żółto-niebiescy zaakcentowali tę połowę bramką. W 10' Dariusz Drzazga dośrodkował z rzutu rożnego w szesnastkę rywali gdzie dobrze znalazł się jeden z zawodników testowanych i posłał futbolówkę do siatki. Widniał wynik 1:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła Lublinianka. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Chmurę dosyć szybko zdołał wyrównać. W 48' na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany, który pokonał Michała Bickiego. Zielono-biało-czerwoni złapali "wiatr w żagle" i mieli kilka dogodnych sytuacji w naszym polu karnym. Ostatecznie drugą bramkę strzelił w 69' Piotr Chodziutko, który wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła. Sparing zakończył się porażką Powiślaka Końskowola z Lublinianką Lublin 1:2.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Kozak, Patryk Kędra, Wiktor Łuczkowski, Kamil Przychodzień, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Dariusz Drzazga, Damian Bernat, Jakub Pryliński oraz Michał Bicki, Jakub Kawalec, Paweł Kośka, Jakub Olszewski, zawodnik testowany III.

19 lutego 2022, 18:30 - Puławy | boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hauke-Bossaka 1
Powiślak Końskowola - Lublinianka Lublin 1:2 (1:0)
Bramki: zawodnik testowany 10' - zawodnik testowany 48', Piotr Chodziutko 69'

Post na Facebook'u
Post na Instagramie
Bramki z meczu

Zapowiedź sparingu #3: Lublinianka Lublin
Klub

Podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego mają za sobą już dwa sparingi. W sobotę 19 lutego żółto-niebiescy rozegrają kolejny mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem Powiślaka Końskowola będzie Lublinianka Lublin.

Zawodnicy prowadzeni przez Roberta Chmurę zajmują po rundzie jesiennej 3. miejsce w pierwszej grupie Hummel IV ligi z 39 punktami na swoim koncie. W osiemnastu meczach odnieśli 12 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. W dotychczasowych zimowych sparingach odnieśli 1 remis (1:1 z Tomasovią Tomaszów Lubelski) i 3 porażki (0:3 z Avią Świdnik, 0:1 z Chełmianką Chełm, 2:3 z Energią Kozienice).

Sobotni mecz kontrolny rozpocznie się o godzinie 18:30 na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Hauke-Bossaka 1 w Puławach. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook'u, na którym bezpośrednio po sparingu podamy wynik końcowy.

Powiślak na Instagramie
Powiślak na YouTube

Pierwsza połowa dla Powiślaka, drugą część przejął Górnik
Klub

W sobotę 12 lutego Powiślak Końskowola mierzył się w meczu towarzyskim z Górnikiem II Łęczna. W pierwszej połowie znacznie przeważali żółto-niebiescy. W 7' zawodnik testowany zagrał do Damiana Bernata, który próbował zaskoczyć bramkarza rywali, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. Zaledwie dwie minuty później Jakub Pryliński urwał się obrońcom, następnie wszedł w pole karne i oddał strzał, który wślizgiem zablokował jeden z defensorów. Zielono-czarni momentami próbowali odpowiadać, lecz nasz blok defensywny zażegnywał niebezpieczeństwo. Gra toczyła się głównie na połowie przeciwników. Swoich szans na zdobycie gola dwukrotnie próbował jeszcze wspomniany "Pryta", jednak nic z jego starań nie wynikło. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron agresywniej zaatakował zespół z Łęcznej. Już na samym początku do interwencji zmuszony był "Zagór". W 56' miało miejsce zamieszanie w środku pola, po którym futbolówkę w kierunku naszej bramki posłał Michał Szałachowski. Zdezorientowany Maciej Zagórski nie zdążył się dobrze ustawić, a piłka lobując go zatrzepotała w siatce. Łęcznianie złapali "wiatr w żagle" i poszli za ciosem. W 62' Michał Król wszedł bokiem boiska w naszą szesnastkę i uderzył w samo okienko, podwyższając prowadzenie. Po dość szybkiej utracie bramek próbowaliśmy odrabiać straty. W 69' Marcin Gil dośrodkował na głowę Jakuba Prylińśkiego, a on oddał niecelny strzał. Ten sam zawodnik dziesięć minut później poradził sobie z obrońcami rywali i posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 84' strzał Dariusza Drzazgi obronił golkiper miejscowych, a chwilę później strzelał niecelnie Jakub Olszewski. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Powiślak Końskowola poległ rezerwom Górnika Łęczna 0:2.

Michał Bicki - Maciej Misiurek, Jakub Kozak, Wiktor Łuczkowski, Kamil Przychodzień - zawodnik testowany I, Paweł Kośka - Marcin Gil, Dariusz Drzazga, Damian Bernat - Jakub Pryliński oraz Maciej Zagórski, Jakub Nowak, Patryk Kędra, Jakub Olszewski, dwóch zawodników testowanych.

12 lutego 2022, 11:00 - Łęczna | Aleja Jana Pawła II 13
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 2:0 (0:0)
Bramki: Michał Szałachowski 56', Michał Król 62'

Zapowiedź sparingu #2: Górnik II Łęczna
Klub

W sobotę 12 lutego Powiślak Końskowola rozegra drugi mecz towarzyski w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego zmierzą się z ligowym rywalem - Górnikiem II Łęczna.

Rezerwy ekstraklasowca zajmują po rundzie jesiennej 4. miejsce w pierwszej grupie Hummel IV ligi. W osiemnastu meczach odnieśli 11 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek, co przekłada się na 35 zdobytych punktów. Ich bilans bramkowy to 37 strzelonych i 19 straconych goli.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Alei Jana Pawła II 13 w Łęcznej. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook'u, na którym bezpośrednio po sparingu podamy wynik końcowy.

Sebastian Wrzesiński opuszcza żółto-niebieskie barwy
Klub

Sebastian Wrzesiński reprezentował żółto-niebieskie barwy przez ostatnie 1,5 roku. W trakcie swojego pobytu w naszym klubie rozegrał 4736 minut, przy czym strzelił sześć bramek i zanotował trzy asysty. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu Seba zdecydował się na wyjazd poza granice naszego kraju.

Dziękujemy za godne reprezentowanie Powiślaka i życzymy powodzenia w życiu prywatnym, jak i zawodowym.