Grad bramek w Miętnem
Dodane przez Patryk dnia 26.02.2022 20:01

W sobotę 26 lutego Powiślak Końskowola mierzył się w meczu kontrolnym z Wilgą Garwolin. Spotkanie rozpoczęli od bramki gospodarze. Już w 3' Kamil Piotrowski pocelował w okienko, dając swojemu zespołowi prowadzenie. Na odpowiedź żółto-niebieskich nie trzeba było długo czekać. W 13' Damian Bernat zaskoczył bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka zatrzepotała w siatce. W 24' "Berni" miał jeszcze jedną okazję bramkową, jednak golkiper Wilgi obronił jego uderzenie. Minutę później drużyna z Garwolina przeprowadziła składną akcję, po której Maciej Zagórski skapitulował. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie lepiej prezentowali się rywale. W 34' bramkę z głowy po rzucie rożnym zdobył Kacper Kozikowski. Przed przerwą odpowiedział również Powiślak. W 42' błąd bramkarza wykorzystał Jakub Pryliński. Po pierwszej części spotkania widniał wynik 2:3 dla przeciwników.

Po zmianie stron z lepszej strony pokazali się podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego. W 51' Jakub Pryliński wykorzystał podanie od jednego z zawodników testowanych i dał nam wyrównanie. Czternaście minut później Dariusz Drzazga podał ze skrzydła w pole karne rywali, a Damian Bernat zgrał piłkę piętką do Jakuba Kawalca, który umieścił futbolówkę w siatce. Wyszliśmy na prowadzenie, a to nie był jeszcze koniec strzelenia. Kolejno w 83' i 85' dwa gole zostały zapisane na koncie "Pryty", który zdobył w tym sparingu w sumie cztery bramki. W 89' wynik meczu ustalili gospodarze, którzy wykorzystali lukę w naszej defensywie. Ostatecznie Powiślak Końskowola pokonał Wilgę Garwolin 6:4.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Kozak, Wiktor Łuczkowski, Kamil Przychodzień - zawodnik testowany I, zawodnik testowany II - Dariusz Drzazga, Jakub Olszewski, Damian Bernat - Jakub Pryliński oraz Krystian Gontarz, Jakub Kawalec, Patryk Kędra, Paweł Kośka, zawodnik testowany III.

26 lutego 2022, 14:00 - Miętne | ul. Główna 45
Wilga Garwolin - Powiślak Końskowola 4:6 (3:2)
Bramki: Kamil Piotrowski 3', Tomasz Paszkowski 25', Kacper Kozikowski 34', Dominik Jarek 89' - Damian Bernat 13', Jakub Pryliński 42', 51', 83', 85', Jakub Kawalec 75'