Zapowiedź sparingów #5, #6: Watra Mrozy, Granit Bychawa
Dodane przez Patryk dnia 02.03.2022 12:46

Plan sparingów Powiślaka Końskowola uległ modyfikacji. W bieżącym tygodniu podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego rozegrają dwa mecze towarzyskie, a nie jeden, który był pierwotnie zaplanowany.

W piątek 4 marca żółto-niebiescy zmierzą się z przedstawicielem siedleckiej klasy okręgowej - Watrą Mrozy, która zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 23 oczek w piętnastu meczach. Na ich zdobycz punktową złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek, przy czym zdobyli 45 bramek, a stracili 34.

W zimowym okresie przygotowawczym rywale rozegrali sześć sparingów, w których trzykrotnie zwyciężyli (4:0 z Victorią Kałuszyn, 2:1 z Pogonią II Siedlce i 5:1 ze Spartą Jazgarzew), raz zremisowali (2:2 z Mazovią II Mińsk Mazowiecki) oraz dwukrotnie odnieśli porażkę (3:5 z Championem Warszawa i 0:8 z UWKS-em Legia Bemowo).

Piątkowy mecz kontrolny rozpocznie się o godzinie 19:00 na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Hauke-Bossaka 1 w Puławach. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!


Z kolei dzień później, w sobotę 5 marca Powiślak zmierzy się z Granitem Bychawa, który na co dzień występuje w drugiej grupie Hummel IV ligi. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Popławskiego zajmują po rundzie jesiennej 4. miejsce w ligowej tabeli z 36 punktami na swoim koncie. W osiemnastu meczach odnieśli 11 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Strzelili przy tym 46 bramek, a stracili 23.

W ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali pięć sparingów, w których trzykrotnie zwyciężyli (2:1 z Motorem II Lublin, 2:1 z Unią Bełżyce i 3:1 z Lewartem Lubartów) oraz dwukrotnie uznali wyższość rywali (0:9 z Energią Kozienice i 1:4 z Cisowianką Drzewce).

Sobotni mecz towarzyski rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Hauke-Bossaka 1 w Puławach. Również zapraszamy wszystkich kibiców! Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebook'u, na którym bezpośrednio po sparingach podamy wynik końcowy.

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie
Powiślak na YouTube