Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Bramka w końcówce zapewniła zwycięstwo

Bramka w końcówce zapewniła zwycięstwo

W niedzielę 2 października rezerwy Powiślaka Końskowola mierzyły się na wyjeździe w ramach 7. kolejki A-klasy, grupy 2 z Mazowszem Stężyca. Pierwsza część spotkania nie była zbyt ciekawa dla oka. Gra toczyła się głównie w środku pola i nie widzieliśmy klarownych akcji w ofensywie, chociaż przy piłce zdecydowanie dłużej utrzymywali się żółto-niebiescy. W rezultacie po czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 0:0.

W drugiej połowie z biegiem czasu gra zrobiła się nieco żywsza. W 57′ Kamil Warecki wyszedł na dobrą pozycję i oddał niecelny strzał, natomiast w 65′ idealnej okazji na bramkę nie wykorzystał Adam Kruk. Z naszej niemocy w ataku próbowali skorzystać gospodarze, jednak w 69′ i 76′ świetnymi interwencjami wykazał się Cezary Gogacz. Żółto-niebiescy w dalszym ciągu starali się o gola. W 78′ po raz kolejny spudłował Adam Kruk, a w 80′ niecelnie uderzał Patryk Kopiński. W końcu w 86′ podanie od Artura Sułka zamienił na bramkę Przemysław Czarnobil. Dwie minuty później prowadzenie podwyższyć mógł jeszcze Łukasz Stępień, lecz posłał piłkę nad poprzeczką. W ostatecznym rozrachunku można powiedzieć, że walka do końca popłaca. Powiślak II Końskowola pokonał Mazowsze Stężyca 1:0.

Skład Powiślaka II:
Cezary Gogacz – Jakub Osiak (76′ Bartosz Kowalczyk), Hubert Wójcik, Kamil Kusyk, Przemysław Czarnobil – Patryk Kopiński, Damian Rułka, Albert Bielawski (80′ Łukasz Stępień) – Dominik Chechelski (56′ Adam Kruk), Kamil Warecki, Bartłomiej Kiełczewski (66′ Artur Sułek).

2 października 2022, 16:00 – Stężyca | ul. Podwale 4a
Mazowsze Stężyca – Powiślak II Końskowola 0:1 (0:0)
Bramka: Przemysław Czarnobil 86′

Żółte kartki dla Powiślaka:
Czerwona kartka dla Mazowsza: Mikołaj Grzebalski 60′ (za dwie żółte)

Sędziował: Albert Kędzierski (Lublin)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt