Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Deja vu w Świdniku

Deja vu w Świdniku

W ostatnią sobotę października Powiślak Końskowola wyjechał do Świdnika by zmierzyć się z miejscową Świdniczanką. Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla naszych przeciwników. Już w 7′ Kamil Przychodzień sfaulował rywala we własnym polu karnym, a sędzia główny wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł Michał Zuber i pewnie wykorzystał “jedenastkę”. Żółto-niebiescy po utracie gola starali się wyrównać, co udało się w 14 minucie. Wówczas Kamil Przychodzień oddał strzał, który sparował bramkarz. Do odbitej futbolówki dobiegł Jarosław Milcz i pokonał Pawła Soche. Remis nie utrzymał się jednak zbyt długo. W 21′ zaliczyliśmy stratę po wykonywanym aucie. Gospodarze ruszyli z szybką kontrą, po której podanie otrzymał Jakub Pryliński, następnie wyszedł jeden na jeden z Maciejem Zagórskim, minął go i skierował piłkę do pustej bramki. Mimo takiego obrotu spraw w dalszym ciągu “podejmowaliśmy rękawice” i wyprowadziliśmy kilka akcji, w których stworzyliśmy okazje strzeleckie. Z biegiem czasu inicjatywę znacząco przejęli podopieczni trenera Łukasza Gieresza, czego skutkiem był kolejny gol. W 38′ dośrodkowanie ze skrzydła zamienił na bramkę Klaudiusz Sypień. W rezultacie po pierwszej połowie widniał wynik 1:3 dla Świdniczanki.

Po rozmowach w przerwie meczu pewniejsi siebie wyszli przeciwnicy, którzy jak się później okazało zdominowali drugą część spotkania. W 49′ prowadzenie gospodarzy podwyższył Mikołaj Nawrocki, a w 64′ akcję sam na sam wykorzystał Michał Zuber. W 84′ rzut karny dla rywali sprokurował Oskar Gede, by po chwili futbolówkę do siatki skierował Łukasz Strug. Ostatecznym “katem” został Michał Zuber, który w 88′ skompletował hat-trick. Finalnie Powiślak Końskowola uległ Świdniczance Świdnik aż 1:7, co jest drugą najwyższą porażką żółto-niebieskich w historii występów w IV lidze. Przeżyliśmy zatem swego rodzaju “deja vu”, gdyż wiosną tego roku przegraliśmy na wyjeździe ze “Świdnią” 0:7.

Skład Powiślaka:
Maciej Zagórski – Maciej Misiurek (62′ Paweł Kośka), Oskar Gede, Radosław Kursa, Kamil Przychodzień – Kamil Piasek (62′ Rafał Stępień), Cezary Zdunek (69′ Rafał Szady), Artur Sułek – Dariusz Drzazga (62′ Marcin Gil), Kamil Warecki (46′ Damian Bernat), Jarosław Milcz.

29 października 2022, 14:00 – Świdnik | ul. Turystyczna 1
Świdniczanka Świdnik – Powiślak Końskowola 7:1 (3:1)
Bramki: Michał Zuber 7′ (rzut karny), 64′, 88′, Jakub Pryliński 21′, Klaudiusz Sypień 38′, Mikołaj Nawrocki 49′, Łukasz Strug 84′ (rzut karny) – Jarosław Milcz 14′

Żółte kartki dla Powiślaka: Kamil Przychodzień, Oskar Gede x2, Jarosław Milcz
Czerwona kartka dla Powiślaka: Oskar Gede 83′ (za dwie żółte)

Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin)

Zdjęcia z meczu: https://tiny.pl/ww9zv

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt