Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Klub / Dziękujemy Prezesie

Dziękujemy Prezesie

Artur Suszek sprawował funkcję prezesa Powiślaka Końskowola przez blisko 17 lat. Swoją pierwszą kadencję rozpoczął w 2006 roku. Żółto-niebiescy grali wówczas w A-klasie, a w klubie trenowała jedna grupa młodzieżowa. Z biegiem lat dzieci i młodzieży przybywało, a głównym do tego bodźcem były sukcesy seniorów: awans do klasy okręgowej w sezonie 2011/12, a następnie w rok awans do IV ligi. Naszym klubem zaczęło się interesować coraz więcej ludzi. Głośną informacją był hitowy transfer gwiazdy Wisły Puławy Łukasza Gizy do Końskowoli. Wtedy nawiązaliśmy również współpracę z Grupą Azoty Puławy, bez której, tak jak i bez Gminy Końskowola nie dalibyśmy rady funkcjonować.

W sezonie 2014/15 zajęliśmy historyczne 3. miejsce i zabrakło nam zaledwie punktu aby móc świętować awans do III ligi. Wówczas promocję na wyższy szczebel rozgrywek mogły uzyskać dwie drużyny.

W 2015 roku dzięki współpracy z trenerem Robertem Makarewiczem został zaprojektowany nowy herb Powiślaka, który do dzisiaj jest dumnie reprezentowany.

W tych latach mogliśmy zauważyć pierwsze owoce szkolenia naszej młodzieży. W treningach z seniorami zaczęli uczestniczyć pierwsi zawodnicy juniorów. Z biegiem czasu zadebiutowali oni w IV lidze, a jeden z nich, Krystian Salamandra został zauważony przez skautów Stali Mielec, czego skutkiem był jego transfer.

W sezonie 2016/17 dwa zespoły: juniorów i trampkarzy zdobyły mistrzostwa swoich lig i otrzymały awans do lig wojewódzkich. Rok później drużyna juniorów zdobyła kolejne mistrzostwo.

W sezonie 2017/18 zapisaliśmy się na kolejnych kartach historii. Zdobyliśmy Puchar Polski na szczeblu okręgu lubelskiego pokonując po drodze takie drużyny jak Motor Lublin i Avia Świdnik.

W związku z końcem wieku juniora naszych wychowanków utworzony został zespół rezerw, aby nasza młodzież dalej mogła się rozwijać i reprezentować żółto-niebieskie barwy. Jako beniaminek B-klasy zajęliśmy 2. miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do lidera. W sezonie 2021/22 udało się osiągnąć cel i awansować do A-klasy.

Przez lata udało się zbudować markę Powiślaka na dość profesjonalnym poziomie. Na chwilę obecną posiadamy nową stronę internetową z bieżącymi aktualnościami, a także rozwinięte profile w social mediach: na Facebook’u, Instagramie, Twitterze i TikToku oraz kanał na YouTube.

Sezon 2022/23 jest naszym dziesiątym sezonem w IV lidze. Przez te wszystkie lata zajmowaliśmy miejsca w górze tabeli i zapracowaliśmy sobie szacunek zarówno u innych klubów sportowych, jak i w Lubelskim Związku Piłki Nożnej, ale również u zawodników i trenerów.

Aktualnie posiadamy dwie drużyny seniorskie: w IV lidze i A-klasie oraz cztery grupy młodzieżowe, które na bieżąco mogą chwalić się sukcesami jak np. awans zespołu trampkarzy trenera Marcina Rożka do ligi wojewódzkiej, czy aktualnie 1. miejsce juniorów trenera Mateusza Hinza.

Dziękujemy Prezesie za wiele lat zaangażowania w rozwój Klubu Sportowego Powiślak Końskowola!

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt