Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Kolejne dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich

Kolejne dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich

W piątek 29 lipca Powiślak Końskowola rozegrał sparing z Orionem Niedrzwica. Spotkanie tego dnia miało nieco inny charakter, gdyż na zespół prowadzony przez trenera Radosława Muszyńskiego czekał w sobotę jeszcze drugi mecz towarzyski. Nawiązując do starcia grę prowadzili żółto-niebiescy, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 27′ piłka po strzale z dystansu Cezarego Zdunka wylądowała w siatce. Gospodarze również mieli swoje dobre momenty. Zaledwie dwie minuty później wyprowadzili składną kontrę, po której widniał remis 1:1. Do końca pierwszej połowy żadna z ekip nie zdołała już zamienić swoich strzałów na bramki.

Po krótkiej przerwie obie drużyny konsekwentnie starały się o kolejnego gola, a to udało się dopiero w 78′, kiedy to Paweł Bielak uderzył z rzutu wolnego wprost w okienko. Przewaga przeciwników nie trwała jednak długo, gdyż trzy minuty później Jakub Olszewski głową skierował futbolówkę do siatki. Po tym trafieniu nieco się obudziliśmy, a to doprowadziło do akcji, w której Dariusz Drzazga ustalił wynik meczu. Ostatecznie Powiślak Końskowola pokonał Orion Niedrzwica 3:2.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski – Krystian Gontarz, Jakub Kozak, Radosław Kursa, Kamil Przychodzień, Cezary Zdunek, Rafał Stępień, Artur Sułek, Kamil Warecki, Damian Bernat, Jarosław Milcz oraz Dariusz Drzazga, Oskar Gede, Jakub Olszewski, Kamil Piasek, dwóch zawodników testowanych.

29 lipca 2022, 18:00 – Niedrzwica Kościelna | ul. Parafialna 4
Orion Niedrzwica – Powiślak Końskowola 2:3 (1:1)
Bramki: Jakub Talarek 29′, Paweł Bielak 78′ – Cezary Zdunek 27′, Jakub Olszewski 81′, Dariusz Drzazga 90′

————————-

W sobotę 30 lipca podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego mierzyli się w piątym, a z kolei drugim w przeciągu dwóch dni sparingu przeciwko rezerwom Avii Świdnik. Starcie znakomicie rozpoczęli żółto-niebiescy, którzy już w 4′ wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Gila. Ten sam zawodnik siedemnaście minut później skutecznie wykonał rzut karny po zagraniu ręką rywali. W 23′ Rafał Stępień popisał się indywidualną akcją, kiwając obrońców i podwyższając prowadzenie. Jak się później okazało był to dopiero początek strzelania. W 27′ popularny “Pazer” oddał strzał, który sparował do boku golkiper. Do odbitej piłki ruszył zawodnik testowany i to on był autorem kolejnego gola. W 36′ wspomniany testowany snajper został faulowany w szesnastce przeciwników. Sędzia główny odgwizdał jedenastkę, a Marcin Gil skompletował hat-trick. Dwie minuty później bramkę zdobył Dariusz Drzazga, a w 44′ “Daro” był asystentem Radosława Kursy, który głową umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważaliśmy, choć to goście pierwsi strzelili bramkę. W 57′ błędy w defensywie żółto-niebieskich wykorzystał Sebastian Sprawka. Ledwo zdążyła minąć minuta, a Dariusz Drzazga odebrał futbolówkę rywalom i ustrzelił dublet. Na zakończenie gradobicia w 65′ Jarosław Milcz wykorzystał zagranie Marcina Gila i zdobył bramkę głową. W ostatecznym rezultacie Powiślak Końskowola zwyciężył z Avią II Świdnik 9:1.

Skład Powiślaka
Maciej Wrzosek – Krystian Gontarz, Jakub Kozak, Radosław Kursa, Kamil Przychodzień – Jakub Olszewski, Rafał Stępień, Kamil Piasek – Marcin Gil, Dariusz Drzazga, zawodnik testowany oraz Maciej Zagórski, Damian Bernat, Oskar Gede, Jarosław Milcz, Artur Sułek, Kamil Warecki, Cezary Zdunek.

30 lipca 2022, 16:00 – Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola – Avia II Świdnik 9:1 (7:0)
Bramki: Marcin Gil 4′, 21′ (rzut karny), 36′ (rzut karny), Rafał Stępień 23′, zawodnik testowany 27′, Dariusz Drzazga 39′, 58′, Radosław Kursa 44′, Jarosław Milcz 65′

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt