Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Lider z Dęblina okazał się o jedną bramkę lepszy

Lider z Dęblina okazał się o jedną bramkę lepszy

W sobotę 14 maja rezerwy Powiślaka Końskowola podejmowały Czarnych Dęblin. W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się żółto-niebiescy, jednak akcje kreowane były z obu stron. W 10′ Andrzej Rułka mógł zaskoczyć przeciwników wychodząc na dobrą pozycję i oddając strzał, lecz bramkarz przyjezdnych obronił jego uderzenie. Sześć minut później groźną dwujkową akcję zainicjowali Bartosz Kowalczyk i Bartłomiej Kiełczewski, ale defensorzy Czarnych stali na posterunku. Zarówno jedna, jak i druga drużyna walczyła o każdą piłkę. W 31′ do interwencji zmuszony był Michał Bicki, a dwie minuty później niebezpiecznie zapowiadającą się akcję gości przerwał sędzia boczny, podnosząc chorągiewkę. Z kolei w 36′ zrobiło się zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym rywali, które ostatecznie zażegnał golkiper. Tuż przed przerwą Patryk Kędra próbował jeszcze zaskoczyć przeciwników strzałem z głowy, jednak Jakub Kępka dobrze interweniował. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej zaczęli podopieczni trenera Patryka Kędry, jednak to goście mogli pochwalić się bramką. W 61′ rywale dośrodkowali z rzutu rożnego do Mateusza Jawoszka, który głową umieścił piłkę w siatce. Po utracie gola próbowaliśmy jeszcze odwrócić losy spotkania, lecz zawodnicy prowadzeni przez trenera Cezarego Adamskiego mądrze grali w obronie i sami wyprowadzali kontry. W ostatecznym rozrachunku Powiślak II Końskowola uległ liderowi, czyli Czarnym Dęblin 0:1.

Skład Powiślaka II
Michał Bicki – Maciej Misiurek, Patryk Kędra, Patryk Kopiński, Jakub Osiak (46′ Łukasz Stępień) – Przemysław Czarnobil (72′ Szymon Grobel), Albert Bielawski (86′ Maciej Nowacki), Andrzej Rułka, Oskar Gede, Bartosz Kowalczyk – Bartłomiej Kiełczewski.

14 maja 2022, 15:00 – Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola – Czarni 1947 Dęblin 0:1 (0:0)
Bramka: Mateusz Jawoszek 61′

Żółta kartka dla Powiślaka: Przemysław Czarnobil

Sędziował: Łukasz Mucha (Lublin)

Fotorelacja: wkrótce

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt