Rejestracja | Zapomniane hasło

Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 29.05.2015 14:03:50

Włodawianka lepsza w Końskowoli

Powiślak przed własną publicznością spisuje się słabiej niż na wyjazdach. Kibice z pewnością chcieli zobaczyć w końcu zwycięstwo w Końskowoli, a okazją był mecz z Włodawianką Włodawa. To jednak goście lepiej poczynali sobie na boisku. W 10. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Mateusz Próchniak, ale nie oddał strzału na bramkę. Chwilę później to przyjezdni otworzyli wynik meczu po bramce defensywy Powiślaka. Gospodarze ruszyli do odrabiana strat, brakowało jednak pomysłu na zaskoczenie pewnie grającej drużyny z Włodawy. W 25. minucie Mateusz Próchniak znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak górą był zawodnik gości. Włodawianka cierpliwie budowała swoje akcje i kilkukrotnie miała okazję podwyższyć prowadzenie, brakowało jednak skuteczności. W 42. minucie Powiślak miał najlepszą okazję w pierwszej połowie na wyrównanie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka minęła bramkarza, a Sławomir Radzikowski i Mateusz Próchniak nie strzelili do pustej bramki. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Włodawianka wyprowadziła szybką akcję lewą stroną, w której dwóch zawodników znalazło się oko w oko z Jakubem Zolechem. Nasz bramkarz nie miał szans na obronę strzału i goście do przerwy zasłużenie prowadzili 2:0.
Druga część gry do dalsza nieporadność Powiślaka w przeprowadzaniu akcji ofensywnych. Nadzieja na dobry wynik przyszłą w 57. minucie, kiedy to wprowadzony chwilę wcześniej Adam Aina po dośrodkowaniu z lewej strony skierował głową piłkę do siatki. Powiślak ruszył po zdobycie kolejnej bramki, jednak to goście znów zaskoczyli naszą defensywę. W 68. minucie zawodnik Włodawianki w indywidualnej akcji poradził sobie z obrońcami Powiślaka i mocnym strzałem pokonał Zolecha. Po kolejnych sześciu minutach było już 1:4. Tym razem po podaniu z prawej strony boiska piłka minęła naszych zawodników, a piłkarz gości strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź Powiślaka trzeba było czekać aż do 85. minuty, po rzucie rożnym piłkę w polu karnym otrzymał Mateusz Kamola i z bliska pokonał bramkarza gości. Więcej bramek w meczu już nie oglądaliśmy, Powiślak przegrał z Włodawianką 2:4. Przegrał zasłużenie bo pomimo stwarzania wielu groźnych akcji nie radził sobie z dobrze zorganizowaną drużyną z Włodawy. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył Krystian Salamandra.

Jakub Zolech - Rafał Banaszek, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Kamil Jezierski, Arkadiusz Szczypa (76' Krystian Salamandra), Sławomir Radzikowski (56' Bartosz Kleszczyński), Michał Chwiszczuk, Sebastian Dziosa (56' Damian Kopeć) - Mateusz Kamola, Mateusz Próchniak (52' Adam Aina)

24 maja 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 2:4 (0:2)
Adam Aina 57, Mateusz Kamola 85 - Michał Budzyński 11, Norbert Zdolski 44, 68, Łukasz Bartnik 74

Sędziował Krzysztof Rękas oraz Jerzy Marciniak, Adrian Walczuk (Chełm)

Zapowiedź 26. kolejki

Im bliżej końca rozgrywek tym bardziej wyrównana staje się czołówka IV ligi. Tym razem Powiślak zagra z Włodawianką Włodawa, która zajmuje 11 miejsce ale nie może być pewna utrzymania w lidze. Rywale wiosną przeplatają dobre występy (jak zwycięstwo 1:0 z Lewartem) z gorszymi (porażka aż 1:6 z Ruchem), są jednak bezkompromisowi - w całych rozgrywkach tylko jeden remis. Jak będzie tym razem? Obie drużyny z pewnością będą celować w 3 punkty, liczymy jednak na to, że Powiślak będący faworytem spotkania udźwignie presję i w końcu w Końskowoli odniesie zwycięstwo, na które kibice czekają aż od 29 marca. Mecz w wyborczą niedzielę o godzinie 14.30. Zapraszamy!

Pary XXVI kolejki

Sobota, 23.05
Orion Niedrzwica Duża - Górnik II Łęczna (godz. 11:00)
Ruch Ryki - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 11:00)
Kryształ Werbkowice - Orlęta Łuków (godz. 15:00)
Victoria Żmudź - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Omega Stary Zamość - AMSPN Hetman Zamość (godz. 17:00)

Niedziela, 24.05
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa (godz. 14:30)
Grom Kąkolewnica - Janowianka Janów Lubelski (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Czarni Dęblin (godz. 17:00)

Górnik lepszy od Powiślaka

Powiślakowi nie udał się wyjazd do Łęcznej na mecz z tamtejszymi rezerwami ekstraklasowego Górnika. W pierwszej części gry nasza drużyna miała znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie z rzutu karnego, niestety Rafał Banaszek nie wykorzystał jedenastki. W drugiej odsłonie gry górnicy wyszli na prowadzenie w 56. minucie, a wynik podwyższyli w 82. minucie. Mecz zakończył się porażką Powiślaka 0:2 i końskowolska drużyna straciła pozycję lidera na rzecz Górnika.

Jakub Zolech - Maciej Pięta, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Rafał Giziński (46' Mateusz Kamola), Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski, Michał Chwiszczuk (71' Damian Kopeć), Kamil Jezierski - Sebastian Dziosa (82' Arkadiusz Szczypa), Adam Aina (65' Mateusz Próchniak)

17 maja 2015, 16.00 - Łęczna
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 2:0 (0:0)
Damian Szpak 56, Filip Burkhardt 82

Żółta kartka: Dziosa

Sędziował Wojciech Rek oraz Marcin Kępowicz, Damian Dudkiewicz (Lublin)

Zapowiedź 25. kolejki

W najbliższą niedzielę Powiślak zagra z Górnikiem II Łęczna. Rywale są najlepszą drużyną ligową na wiosnę - na 9 meczów wygrali 7, w dwóch musieli uznać wyższość rywali. W ostatniej kolejce przegrali z Kryształem Werbkowice pomimo dużej przewagi, drugą porażkę ponieśli z Lewartem, który rozbił łęcznian 3:0. Niemniej jednak to rezerwy Górnika są faworytem najbliższego spotkania, dodatkowo pierwsza drużyna gra w sobotę mecz z Cracovią i na niedzielnym meczu z Powiślakiem część ekstraklasowych zawodników znajdzie się w kadrze drugiej drużyny. Powiślak z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i liczymy, że sprawi niespodziankę w meczu, który odbędzie się na głównej płycie stadionu w Łęcznej w niedzielę o godzinie 16.00.
Oprócz meczu Górnika z Powiślakiem ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch poważnych kandydatów do awansu - Hetmana z Lewartem.

Pary XXV kolejki

Sobota, 16.05
Czarni Dęblin - Grom Kąkolewnica (godz. 16:00)
AMSPN Hetman Zamość - Lewart Lubartów (godz. 17:00)

Niedziela, 16.05
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Orion Niedrzwica Duża (godz. 17:00)
Orlęta Łuków - Ruch Ryki (godz. 17:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Omega Stary Zamość (godz. 17:00)
Janowianka Janów Lubelski - Victoria Żmudź (godz. 17:00)

Kolejna strata punktów w ostatnich minutach

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach Powiślak grał mecz na własnym stadionie z Orionem Niedrzwica Duża. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście, który już w pierwszych minutach próbowali zaskoczyć Jakuba Zolecha. Po kilku kolejnych minutach gra przeniosła się do środka boiska, obie drużyny z trudem rozgrywali piłkę na mokrej murawie, w niektórych miejscach futbolówka niemal zatrzymywała się w miejscu. Z czasem Powiślak lepiej radził sobie w ataku, goście czekali na dogodne okazje z kontrataku. Kibice nie oglądali jednak wielu strzałów na bramkę w wykonaniu obu drużyn, jeden z nich oddał zza pola karnego Sławomir Radzikowski, niestety niecelny. W 32. minucie meczu Rafał Banaszek zagrał na prawe skrzydło do niepilnowanego Kamila Jezierskiego, a ten precyzyjnie zagrał w pole karne. Piłkę spadła na głowę Adama Ainy, który dobrze oderwał się spod opieki obrońców i strzelił pierwszą bramkę w meczu. Powiślak kontrolował sytuację boiskową, choć kilka dośrodkowań Orionu w pole karne mogło sprawić problemy Jakubowi Zolechowi. Do końca pierwszych trzech kwadransów gry wynik nie zmienił się i gospodarze skromnie prowadzili 1:0.
W drugiej połowie gra przeważnie toczyła się w środku boiska. Powiślak nieco cofnięty starał się utrzymać piłkę, a strzałów było jak na lekarstwo. Kilkukrotnie interweniować musiał Zolech, jednak strzały był zbyt słabe aby mogły zaskoczyć naszego bramkarza. Po jednym ze strzałów z dystansu golkiper Orionu z trudem wybił piłkę lecącą w samo okienko bramki na rzut rożny. W 87. minucie spotkania piłkarz gości przejął piłkę w polu karnym Powiślaka, ograł naszych zawodników i precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce spotkania gospodarze ruszyli do ataków, ale nie udało się strzelić bramki. Najlepszą akcję miał w doliczonym czasie gry Mateusz Próchniak, piłka jednak wysoko minęła bramkę. Ostatecznie po raz kolejny w meczu na własnym boisku Powiślak stracił bramkę w końcówce spotkania, która zamiast trzech punktów dała naszej drużynie tylko jedno oczko.

Jakub Zolech - Maciej Pięta, Rafał Banaszek, Sebastian Cieniuszek - Kamil Jezierski, Rafał Giziński, Michał Chwiszczuk (68' Sebastian Dziosa), Sławomir Radzikowski (78' Bartosz Kleszczyński), Kamil Leszczyński - Adam Aina (85' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (76' Damian Kopeć)

10 maja 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża 1:1 (1:0)
Adam Aina 32 - Karol Banachiewicz 87

Żółta kartka: Aina

Sędziował Grzegorz Kasiura oraz Artur Piórkowski, Krzysztof Wierzbowicz (Lublin)

Zapowiedź 24. kolejki

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz Powiślaka z Orionem Niedrzwica w najbliższej kolejce ligowej. Orion tej wiosny prezentuje się znakomicie, w ośmiu meczach zdobył 16 punktów mając na koncie 5 wygranych, 1 remis i 2 porażki. Drużyna z Niedrzwicy Dużej jest niepokonana od trzech spotkań, co więcej zdobyła w nich komplet punktów pokonując m.in. Kryształ i Ruch. Z drugiej strony Powiślak jest niepokonany od czterech spotkań wygrywając trzy z nich i jeden remisując. Zapowiada się ciężka przeprawa dla drużyny z Końskowoli, a na mecz zapraszamy na niedzielę, początek spotkania o godzinie 14.30. Zapraszamy!

Pary XXIV kolejki

Sobota, 09.05
Ruch Ryki - Włodawianka Włodawa (godz. 16:00)

Niedziela, 10.05
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża (godz. 14:30)
Kryształ Werbkowice - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)
Janowianka Janów Lubelski - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Czarni Dęblin (godz. 17:00)
Grom Kąkolewnica - AMSPN Hetman Zamość (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Omega Stary Zamość - Orlęta Łuków (godz. 17:00)

Majówka na szóstkę

Piłkarze Powiślaka udanie zakończyli majówkę. W meczu rozgrywanym w Długim Kącie pokonali Ładę 1945 Biłgoraj 1:0 po bramce Damiana Kopcia w 74. minucie spotkania. Sześć punktów w ostatnich dwóch meczach wyjazdowych rozgrywanych na trudnym terenie są dużym sukcesem, dzięki któremu Powiślak utrzymał prowadzenie w IV lidze.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Rafał Banaszek, Sebastian Cieniuszek - Maciej Pięta (62' Kamil Jezierski), Rafał Giziński (78' Sebastian Dziosa), Sławomir Radzikowski, Michał Chwiszczuk (72' Bartosz Kleszczyński), Kamil Leszczyński - Mateusz Kamola, Adam Aina (66' Damian Kopeć)

3 maja 2015, 17.00 - Długi Kąt
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola 0:1 (0:0)
Damian Kopeć 74

Sędziował Wojciech Rek oraz Michał Kalinowski, Marcin Kępowicz (Lublin)

Zapraszamy na mecz wyjazdowy
Klub

Zapraszamy kibiców na wyjazdowy mecz z Ładą Biłgoraj, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 w Długim Kącie. Zapisy prowadzone są w barze u Pana Tomasza Próchniaka, koszt wyjazdu to jedyne 10 zł, resztę kosztów pokrywa Klub. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie.

Kryształ pokonany!

Wyjątkowo w czwartek, 30 kwietnia, została rozegrana 22. kolejka IV ligi. Powiślak na początek majówki wybrał się do Werbkowic aby zmierzyć się z beniaminkiem, Kryształem. Mecz nie obfitował w gole, kibice zgromadzeni na stadionie oglądali tylko jedną bramkę. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 18. minucie Maciej Pięta. Dzięki korzystnym wynikom w innych spotkaniach IV ligi Powiślak ponownie wskoczył na pozycję lidera.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek - Maciej Pięta, Rafał Giziński, Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk (60' Sławomir Radzikowski), Kamil Leszczyński (79' Sebastian Dziosa) - Adam Aina (82' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (86' Bartosz Kleszczyński)

30 kwietnia 2015, 16.00 - Werbkowice
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola 0:1
Maciej Pięta 18

Żółte kartki: Chwiszczuk, Leszczyński
Czerwona kartka: Mróz (68. minuta, za niesportowe zachowanie)

Sędziował Grzegorz Kasiura oraz Sławomir Olucha, Karol Bocheńczyk (Chełm)

Zapowiedź 22. i 23. kolejki

W majówkę zostaną rozegrane mecze 22 i 23 kolejki IV ligi. Oba spotkania Powiślak rozegra na wyjazdach - 30 kwietnia z Kryształem Werbkowice oraz 3 maja z Ładą 1945 Biłgoraj. Kryształ wiosną wygrał trzy mecze (z Gromem, Omegą i Ruchem) oraz dwa zremisował (z Victorią i Ładą), rewelacyjny beniaminek z początku sezonu w tym roku jeszcze nie przegrał. Nieco słabiej rundę rozpoczęła Łada, która w ostatnich sześciu meczach wygrała dwukrotnie (z Ruchem i Hetmanem), trzykrotnie remisowała (z Omegą, Opolaninem i Kryształem) oraz poniosła porażkę z Orlętami Łuków. drużyna z Biłgoraja jest mistrzem remisów - na 21 dotychczasowych spotkań zremisowała aż 11.
W najbliższych kolejkach najciekawiej zapowiada się niedzielny mecz pomiędzy Orlętami a Lewartem.

Pary XXII kolejki

Czwartek, 30.04
Janowianka Janów Lubelski - AMSPN Hetman Zamość (godz. 16:00)
Grom Kąkolewnica - Orlęta Łuków (godz. 16:00)
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Czarni Dęblin - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Ruch Ryki - Orion Niedrzwica Duża (godz. 17:00)
Omega Stary Zamość - Górnik II Łęczna (godz. 17:30)

Pary XXIII kolejki

Niedziela, 3.05
Włodawianka Włodawa - Omega Stary Zamość (godz. 14:00)
Czarni Dęblin - Janowianka Janów Lubelski (godz. 14:00)
Górnik II Łęczna - Ruch Ryki (godz. 16:00)
Grom Kąkolewnica - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
w Długim Kącie
Orion Niedrzwica Duża - Kryształ Werbkowice (godz. 17:00)
Orlęta Łuków - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
AMSPN Hetman Zamość - Victoria Żmudź (godz. 17:00)

Grad emocji i bramek w meczu z Ruchem

Wiele emocji przyniósł kibicom zgromadzonym w Końskowoli mecz pomiędzy Powiślakiem, a Ruchem Ryki. W 12. minucie faulowany w polu karnym był jeden z zawodników Powiślaka, a sędzia wskazał na jedenasty metr dodatkowo pokazując czerwoną kartkę piłkarzowi Ruchu. Niestety, strzał Rafała Banaszka obronił bramkarz przyjezdnych i na tablicy wyników wciąż widniał remis. W 36. minucie Powiślak wyszedł na prowadzenie za sprawą Michała Chwiszczuka, ale jeszcze przed przerwą goście zdołali strzelić wyrównującą bramkę i do szatni obie drużyny schodziły z jedną bramką na koncie. W drugiej części gry wynik remisowy utrzymywał się przez kolejne 30 minut. W 74. minucie Ruch wyszedł na prowadzenie, ale po kolejnych dwóch znów mieliśmy remis za sprawą bramki Sławomira Radzikowskiego. Nie minęło pięć minut a znów kibice zgromadzeni na stadionie w Końskowoli mogli cieszyć się z kolejnej bramki po strzale Adama Ainy. Ostatnie słowo należało jednak dla gości, którzy na minutę przed końcem spotkania zdobyli wyrównującą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Powiślak podobnie jak Ruch kończył mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Sebastiana Cieniuszka.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek - Arkadiusz Szczypa (46' Kamil Jezierski), Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk, Rafał Giziński (72' Damian Kopeć), Maciej Pięta (65' Bartosz Kleszczyński) - Adam Aina, Mateusz Kamola (60' Sławomir Radzikowski)

26 kwietnia 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Ruch Ryki 3:3 (1:1)
Michał Chwiszczuk 36, Sławomir Radzikowski 76, Adam Aina 81 - Wojciech Kępka 45, Krzysztof Gransztof 74, Sebastian Piotrowski 89

Żółte kartki: Banaszek, Cieniuszek, Pięta
Czerwona kartka: Cieniuszek (85. minuta, za drugą żółtą)

Sędziował Paweł Smyk oraz Arkadiusz Wróbel, Karol Walczuk (Biała Podlaska)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
27.05.2015 09:53
Szkoda, teraz to praktycznie po szansach. No chyba, że wygrać wszystko do końca i liczyć na korzystne wyniki w innych meczach... Ale o to łatwo nie będzie.

21.05.2015 19:57
Niestety, kibice nie za bardzo chcą zapłacić nawet symbolicznych kilku złotych więc proszę się nie dziwić, że takich wyjazdów może nie być zbyt wiele

JLB
21.05.2015 19:07
Tak na bank będzie organizowany autokar na 50 osób. Do Biłgoraja za 10 zł znalazło się "aż"8 chętnych. Kto ma pojechać to i tak pojedzie.

Tomb81raider
17.05.2015 10:32
Nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z wyjazdami? Będzie do Łęcznej lub Łukowa coś organiz., tak jak wtedy na majówkę? Bo na str. brak żadnej wzmianki na ten temat...

06.05.2015 09:42
.php - Mag. Sport. 05.05.2015 (skrót meczu z Ładą).

ktos
30.03.2015 09:48
W sumie to ta zmiana mało znacząca. Lepiej było by pomyśleć, żeby zmienić choć 1 z 2 meczów kwietn. u siebie na nieco późn. godzinę...

Tomek
26.03.2015 19:25
Zmiana terminu meczu Omega-Powiślak: spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia o godz. 17.00.

23.03.2015 08:20
komplety pkt-ów wydają się być zasadne, także do boju! Inna "opcja" nie wchodzi w grę.

23.03.2015 08:18
Szkoda mimo wszystko remisu tym bardziej, że większ. innych meczów układała się dla Nas dobrze... Teraz z Vict. i Lewartem u siebie

bartek225
22.03.2015 13:03
Ma ktos miejsce na mecz wolne

ktos
16.03.2015 14:25
Szkoda trochę, że wios. mecze u Nas są grane o takiej porze. Lepiej jednak było by o g. 16, jak to jest u wielu innych drużyn, ale co zrobić... Bo nie każdemu nawet w niedz. o tej pasuje.