Logowanie
Rejestracja | Zapomniane hasło
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 27.03.2015 06:10:14
SPONSORZY


Pierwsze śliwki robaczywki
Liga

Pierwszy wiosenny mecz ligowy Powiślaka nie poszedł po myśli naszej drużyny. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Powiślaka, bo w 14. minucie piłkarze z Końskowoli wyszli na prowadzenie po bramce Mateusza Antoniaka. Radość nie trwała jednak długo. W 29. minucie Janowianka wyrównała stan meczu. Niestety w dalszej części meczu nie było lepiej i po bardzo słabym występie Powiślaka spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Maciej Pięta, Adam Mróz - Rafał Banaszek, Sebastian Dziosa, Kamil Jezierski (58' Arkadiusz Szczypa), Sławomir Radzikowski (77' Bartosz Kleszczyński), Mateusz Kamola (46' Rafał Giziński) - Łukasz Giza, Adam Aina (70' Mateusz Próchniak)

22 marca 2014, 15:00
Janowianka Janów Lubelski - Powiślak Końskowola 1:1 (1:1)
Piotr Gąbka 29 - Mateusz Antoniak 14

Żółte kartki: Giza, Jezierski, Mróz

Sędziował Paweł Tucki oraz Piotr Lipczuk, Mariusz Słoboda (Zamość)

Zapowiedź 16. kolejki
Liga

W pierwszej kolejce po przerwie zimowej Powiślak zagra w wyjazdowym spotkaniu z Janowianką Janów Lubelski. Rywale zajmują ósme miejsce po rundzie jesiennej, a mecz inauguracyjny sezonu 2014/2015 rozgrywany w Końskowoli zakończył się wygraną drużyny z Janowa 3:2. Początek piłkarskiej wiosny w wykonaniu Powiślaka zaplanowano na niedzielę o godzinie 15.00.
W tej kolejce szczególnie ciekawie zapowiadają się dwa spotkania - Hetmana Zamość z Górnikiem II Łęczna oraz Lewartu z Omegą Stary Zamość.

Pary XVI kolejki

Sobota, 21.03
Orlęta Łuków - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 15:00)
AMSPN Hetman Zamość - Górnik II Łęczna (godz. 15:00)

Niedziela, 22.03
Opolanin Opole Lubelskie - Włodawianka Włodawa (godz. 14:00)
Czarni Dęblin - Orion Niedrzwica Duża (godz. 14:00)
Janowianka Janów Lubelski - Powiślak Końskowola (godz. 15:00)
Victoria Żmudź - Kryształ Werbkowice (godz. 14:00)
Grom Kąkolewnica - Ruch Ryki (godz. 15:00)
Lewart Lubartów - Omega Stary Zamość (godz. 15:00)

Wznowienie rozgrywek IV ligi
Klub

Po przerwie zimowej wznawia rozgrywki piłkarska IV liga. Kluby zakończyły już przygotowania do ligi, w trakcie oczekiwania na kolejną ligową kolejkę Powiślak rozegrał łącznie aż 10 meczów kontrolnych oraz wziął udział w rozgrywkach halowych w Stężycy, które zakończył na pierwszym miejscu. Bilans sparingów nie jest korzystny: 3 zwycięstwa (z Ruchem Ryki, Prochem Pionki, Orłami Kazimierz Dolny), jeden remis (z Hetmanem Żółkiewka) oraz aż sześć porażek (z juniorami Wisły Puławy i TOP 54 Biała Podlaska oraz Orlętami Radzyń Podlaski, Oskarem Przysucha, Wisłą Sandomierz i białoruskim FK Gorodieja). W meczach kontrolnych nasza drużyna strzeliła 23 goli tracąc przy tym 22 - zatem średnia bramek w sparingach to aż 4,5 bramki na mecz. Najwięcej goli w meczach kontrolnych strzelił Adam Aina - pięć. O jedną bramkę mniej strzelił Łukasz Giza, a za nim uplasowali się kolejno: Mateusz Próchniak, Sławomir Radzikowski - po trzy bramki, Rafał Banaszek, Rafał Giziński - po dwie bramki, Sebastian Dziosa, Bartosz Kleszczyński, Kamil Leszczyński i Arkadiusz Szczypa - po jednej bramce. Pomimo niekorzystnego bilansu sparingu trener Robert Makarewicz był zadowolony z przygotowań do rundy wiosennej.

W IV lidze sytuacja jest niesamowicie wyrównana, pomiędzy pierwszym w tabeli AMPSN Hetman Zamość, a piątymi Orlętami Łuków różnica wynosi zaledwie dwa punkty. Taki stan nie pozostawia wątpliwości, że runda wiosenna IV ligi będzie interesująca, a walka o dwa pierwsze miejsca dające możliwość awansu do wyższej klasy rozgrywkowej może się toczyć do ostatniej kolejki ligowej. Jako pierwsi na ligowe boiska wybiegną piłkarze Orląt Łuków, Łady 1945 Biłgoraj oraz wspomnianego Hetmana Zamość i rezerw Górnika Łęczna - inauguracyjne mecze w sobotę o godzinie 15.00.

Wideo z prezentacji Powiślaka

Zachęcamy do obejrzenia wideo z prezentacji drużyn Powiślaka, która odbyła się 10 marca w Końskowoli.

Ostre strzelanie na zakończenie przygotowań
Klub

Na zakończenie sparingowego grania przed rundą wiosenną Powiślak grał z liderem A klasy grupy II, Orłami Kazimierz Dolny. Nasza drużyna wysoko pokonała rywali, aż 8:1. Orły zdobyły honorową bramkę w końcówce spotkania po rzucie karnym.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech (46' Michał Bicki) - Mateusz Antoniak, Adam Mróz (65' Kamil Leszczyński), Maciej Pięta - Rafał Banaszek (65' Sebastian Cieniuszek), Rafał Giziński, Sebastian Dziosa (65' Arkadiusz Szczypa), Sławomir Radzikowski, Kamil Jezierski (65' Bartosz Kleszczyński) - Mateusz Próchniak (65' Mateusz Kamola), Adam Aina (65' Łukasz Giza)

14 marca 2015, 11:00 - Bochotnica
Orły Kazimierz Dolny - Powiślak Końskowola 1:8 (0:4)
82 (k) - Adam Aina (trzy), Łukasz Giza (dwie), Rafał Banaszek, Mateusz Próchniak, Rafał Giziński

Kadra Powiślaka na rundę wiosenną sezonu 2014/15
Klub

Trener Robert Makarewicz wyselekcjonował kadrę drużyny na rundę wiosenną IV ligi sezonu 2014/2015. W drużynie pojawiło się pięciu nowych piłkarzy, w tym dwóch, którzy reprezentowali już barwy Powiślaka, są to: Michał Bicki (Garbarnia Kurów), Sebastian Dziosa (wznowienie treningów). Ponadto nowymi zawodnikami zostali Jakub Zolech (wypożyczenie z Wisły Puławy), Michał Chwiszczuk oraz występujący w drużynie juniorów Krystian Salamandra. W okresie przygotowawczym z drużyną nie trenował najlepszy strzelec Powiślaka jesienią, Damian Kopeć ale od przyszłego tygodnia wznowi treningi z drużyną.

Kadra Powiślaka na rundę wiosenną IV ligi sezonu 2014/2015

Bramkarze: Michał Bicki, Łukasz Kuśmierz, Jakub Zolech

Obrońcy: Mateusz Antoniak, Sebastian Cieniuszek, Kamil Leszczyński, Adam Mróz, Maciej Pięta

Pomocnicy: Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk, Sebastian Dziosa, Rafał Giziński, Kamil Jezierski, Damian Kopeć, Sławomir Radzikowski, Krystian Salamandra, Arkadiusz Szczypa, Nikodem Wojdaszka

Napastnicy: Adam Aina, Piotr Antoniak, Łukasz Giza, Cristian Górski, Mateusz Kamola, Bartosz Kleszczyński, Mateusz Próchniak


Przed rundą wiosenną przyszli:
Michał Bicki (Garbarnia Kurów)
Michał Chwiszczuk
Sebastian Dziosa (wznowienie treningów)
Krystian Salamandra (drużyna juniorów)
Jakub Zolech (Wisła Puławy)

Przed rundą wiosenną odeszli:
Jakub Baran (wypożyczenie do Bronowice Lublin)
Paweł Kośka (Lewart Lubartów)
Szymon Prześniak

Białorusini minimalnie lepsi
Klub

Przedostatnim sparingiem przed rundą wiosenną było starcie z białoruską pierwszoligową drużyną (drugi poziom rozgrywkowy) FK Gorodieja. Na początku meczu Powiślak stwarzał wrażenie drużyny lekko przestraszonej co skutkowało niedokładnościami i to rywale zza wschodniej granicy osiągnęli niewielką przewagę. W 10. minucie spotkania FK Gorodieja przeprowadził groźną akcję po której Michał Bicki wybił piłkę na rzut rożny. Niestety stały fragment gry i tym razem okazał się bolączką Powiślaka. Po dośrodkowaniu i wybiciu piłki zza pole karne zawodnik z Białorusi mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Rywale dłużej utrzymywali się przy piłce ale nic z tego nie wynikało, nie oddawali strzałów na bramkę. Z czasem gra się wyrównała i to z kolei Powiślak spokojnie rozgrywał akcje. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Sławek Radzikowski po dobrze wykonanym rzucie wolnym ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
Druga część gry podobnie jak pierwsza była wyrównana. FK Gorodieja dłużej operował piłką, ale miał problemy z przedarciem się pod pole karne Powiślaka. Rywale oddali jeden groźny strzał po którym Jakub Zolech dobrze wypiąstkował piłkę. Najlepszą okazję dla końskowolskiej drużyny miał Adam Aina, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył wprost w niego. Obie drużyny dążyły w końcówce spotkania do strzelenia gola ale zarówno defensywa Powiślaka jak i Białorusinów nie dała się zaskoczyć. Ostatecznie po wyrównanym pojedynku Powiślak przegrał z FK Gorodieja 0:1. Przed naszą drużyną ostatni mecz kontrolny, który odbędzie się w sobotę, 14 marca o godzinie 11.00 w Bochotnicy, a rywalem Powiślaka będzie zespół Orłów Kazimierz Dolny. Sparing z Orionem Niedrzwica Duża został odwołany.

Skład Powiślaka
Michał Bicki (46' Jakub Zolech) - Maciej Pięta (46' Kamil Leszczyński), Adam Mróz (60' Mateusz Antoniak), Mateusz Antoniak (46' Tomasz Guz) - Rafał Banaszek, Rafał Giziński, Sebastian Dziosa (46' Arkadiusz Szczypa), Sławomir Radzikowski (60' Sebastian Dziosa), Kamil Jezierski (46' Sebastian Cieniuszek) - Mateusz Kamola (60' Mateusz Próchniak), Mateusz Próchniak (46' Adam Aina)

17 marca 2015, godz. 16:00 - Garbów
Powiślak Końskowola - FK Gorodieja 0:1 (0:1)
Jurij Wołowik 11

Zdjęcia ze sparingu

Zaproszenie na prezentacje drużyn Powiślaka
Klub

Klub serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków futbolu na prezentacje drużyn Powiślaka. Kibicom zaprezentuje się pięć grup - seniorzy oraz cztery młodzieżowe. Prezentacja odbędzie się we wtorek, 10 marca, o godzinie 17:00 na hali w Końskowoli. Zapraszamy!

W Sandomierzu górą Wisła
Klub

Porażką zakończył się wyjazd Powiślaka na mecz z liderem III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej, Wisłą Sandomierz. Rywale już na początku meczu strzelili bramkę po błędzie Jakuba Zolecha. Wisła podwyższyła wynik w 62. minucie meczu, a Powiślak zdołał odpowiedzieć jednym golem autorstwa Mateusza Próchniaka. Sparing został okupiony kontuzją barku Michała Chwiszczuka.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech (46' Michał Bicki) - Adam Mróz (70' Rafał Banaszek), Kamil Leszczyński, Maciej Pięta (46' Tomasz Guz) - Rafał Banaszek (46' Rafał Giziński), Michał Chwiszczuk (50' Sławomir Radzikowski), Sławomir Radzikowski (46' Bartosz Kleszczyński)Arkadiusz Szczypa (30' Sebastian Dziosa), Kamil Jezierski (60' Cristian Górski) - Mateusz Kamola, Adam Aina (46' Mateusz Próchniak)

7 marca 2015, godz. 12.00 - Zbigniewice
Wisła Sandomierz - Powiślak Końskowola 2:1 (1:0)
5, 62 - Mateusz Próchniak 72

Terminy meczów Powiślaka
Liga

Znamy już terminy meczów Powiślaka w rundzie wiosennej IV ligi sezonu 2014/2015. Inauguracja rozgrywek wiosennych w wykonaniu naszej drużyny nastąpi 22 marca o godzinie 15.00 w Janowie Lubelskim. Poniżej przedstawiamy pełny rozkład meczów ligowych z udziałem Powiślaka. Terminy meczów nie powinny ulec zmianie.

16. kolejka
Janowianka Janów Lubelski - Powiślak Końskowola 22 marca, 15:00

17. kolejka
Powiślak Końskowola - Victoria Żmudź 29 marca, 14:30

18. kolejka
Grom Kąkolewnica - Powiślak Końskowola 4 kwietnia, 12:00

19. kolejka
Powiślak Końskowola - Lewart Lubartów 12 kwietnia, 14:30

20. kolejka
Omega Stary Zamość - Powiślak Końskowola 19 kwietnia, 15:00

21. kolejka
Powiślak Końskowola - Ruch Ryki 26 kwietnia, 14:30

22. kolejka
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola 30 kwietnia, 16:00

23. kolejka
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola 3 maja, 17:00

24. kolejka
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża 10 maja, 14:30

25. kolejka
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 17 maja, 16:00

26. kolejka
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 24 maja, 14:30

27. kolejka
Orlęta Łuków - Powiślak Końskowola 30 maja, 17:00

28. kolejka
Powiślak Końskowola - Opolanin Opole Lubelskie 3 czerwca, 17:30

29. kolejka
AMSPN Hetman Zamość - Powiślak Końskowola 7 czerwca, 17:00

30. kolejka
Powiślak Końskowola - Czarni Dęblin 13 czerwca, 18:00

Terminarz rundy wiosennej IV ligi

W Przysusze górą gospodarze
Klub

Kolejną porażką zakończył się sparing Powiślaka. Tym razem w Przysusze rywalem naszej drużyny był miejscowy Oskar. Wynik meczu to 5:2 dla gospodarzy, a bramki dla Powiślaka strzelił Sławek Radzikowski oraz Sebastian Dziosa w pierwszej połowie spotkania.

Skład Powiślaka
I połowa: Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Maciej Pięta - Rafał Giziński, Michał Chwiszczuk, Bartosz Kleszczyński, Adam Aina, Sebastian Dziosa - Łukasz Giza, Sławomir Radzikowski
II połowa: Jakub Zolech - Kamil Jezierski, Adam Mróz (70' Mateusz Antoniak), Kamil Leszczyński - Rafał Banaszek, Mateusz Próchniak, Mateusz Kamola, Cristian Górski, Rafał Giziński (70' Michał Chwiszczuk) - Arkadiusz Szczypa, Łukasz Giza (70' Sławomir Radzikowski)

28 lutego 2015, godz. 12.00 - Przysucha
Oskar Przysucha - Powiślak Końskowola 5:2 (4:2)
Piotr Skałbania 5, 30, 39, Mariusz Moskwa 7, Adam Najdzik 90 - Sławomir Radzikowski 28, Sebastian Dziosa 35

Strona 1 z 76 1 2 3 4 > >>
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

IV liga
17. kolejka


29.03.2015, godz. 14:30
?:?
(?:?)
Powiślak
Końskowola
Victoria
Żmudź
Tabela
>>Więcej
Powiślak na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 246
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: lolo
Reklamy
Kibice Wisły Puławy
Garbarnia Kurów
Ruch Ryki
Hetman Gołąb
Portal 90minut.pl
Amator Leopoldów-Rososz
Mecze na żywo
Wyniki na żywo
Kolejki ligowe
Następna kolejka | Poprzednia kolejka

17. kolejka

Łada -:- Omega
Ruch -:- Lewart
Kryształ -:- Grom
Powiślak -:- Victoria
Orion -:- Janowianka
Górnik II -:- Czarni
Włodawianka -:- Hetman
Orlęta -:- Opolanin
Sponsor strony

eHost.pl
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
26.03.2015 19:25
Zmiana terminu meczu Omega-Powiślak: spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia o godz. 17.00.

Tomb81raider
23.03.2015 08:20
komplety pkt-ów wydają się być zasadne, także do boju! Inna "opcja" nie wchodzi w grę.

Tomb81raider
23.03.2015 08:18
Szkoda mimo wszystko remisu tym bardziej, że większ. innych meczów układała się dla Nas dobrze... Teraz z Vict. i Lewartem u siebie

bartek225
22.03.2015 13:03
Ma ktos miejsce na mecz wolne

ktos
16.03.2015 14:25
Szkoda trochę, że wios. mecze u Nas są grane o takiej porze. Lepiej jednak było by o g. 16, jak to jest u wielu innych drużyn, ale co zrobić... Bo nie każdemu nawet w niedz. o tej pasuje.

napoleon
25.02.2015 10:38
https://www.youtube.com/w
atch?v=HZ8qBioPlHE piosenka nawiązująca do drużyny powiślaka


lolo
02.02.2015 12:21
Będzie druga drużyna Powiślaka ?

Tomek
10.11.2014 14:11
Każda ze stron mogła na podstawie imiennej listy wpuścić po 15 kibiców.

adams
10.11.2014 13:54
Przypuszczam jednak, że to byli raczej "miejscowi" lub powiązani z klubem z Dęblina. Od Nas raczej nikogo tam nie było.

adams
10.11.2014 13:52
Nie no My to z za bramy, tak jak większość. No z 15 osób może i było na trybunach, o żadnej rezerw. (że można) nie słyszałem wcześniej.

napoleon
09.11.2014 20:49
do adams ale na stadion weszlicie czy z zabramy oglądaliście ? chyba ze wczesniej sobie miejsca zarezerwowaliscie podobno 15 osób bylo

adams
09.11.2014 18:45
M. in. poprzeczka po ładnym strzale pod koniec 1 poł. i wybicie piłki sprzed linii bramk. przez obrońcę pod koniec meczu. Ale najważn., że nie przegrany :-)

adams
09.11.2014 18:38
Do napoleon: jak to nie można było? Ja byłem (i trochę osób od Nas) i nie było problemów, żeby mecz obejrzeć. Szkoda straty pkt, bo mieliśmy więcej groźniejszych akcji...

napoleon
09.11.2014 12:11
szkoda że nie można na mecz pojechać

robi jablonsky1
31.10.2014 17:40
Dobrze, że się udało ostatnio. Teraz pasowało by w 2 kończących rundę meczach zdobyć ze 4 pkty choć! Ale łatwo nie będzie... xD

Archiwum