Logowanie
Rejestracja | Zapomniane hasło
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 23.07.2014 05:32:21
SPONSORZY


Kamola, Próchniak i Prześniak w Powiślaku
Klub

Trzech nowych zawodników związało się z Powiślakiem Końskowola. Pierwszym z nich jest Mateusz Kamola, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Ruchu Ryki, był jednym z najlepszych strzelców swojej drużyny, występuje on na pozycji napastnika. W poprzednich latach Kamola grał w Wiśle Puławy i Energii Kozienice.

Kolejnym nowym piłkarzem jest również napastnik, Mateusz Próchniak. Ubiegły sezon spędził w Czarnych Dęblin, w którego barwach strzelił 20 bramek na boiskach okręgówki.

W rundzie jesiennej sezonu 2014/2014 w Końskowoli będzie grał również Szymon Prześniak, którego ostatnim klubem była Stal Poniatowa.

Pierwsze sparingowe zwycięstwo
Klub

Od zwycięstwa Powiślak rozpoczął przygotowania do nowego sezonu IV ligi. Nasza drużyna pokonała występującą w A klasie Garbarnię Kurów 3:1 po bramkach Łukasza Gizy, Damiana Kopcia i zawodnika testowanego. Kolejny sparing Powiślak zagra w środę o 18.00 na własnym stadionie z Energią Kozienice.

Skład Powiślaka
I połowa: Zawodnik testowany I - Tomasz Guz, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - zawodnik testowany II, Sławomir Radzikowski, Bartosz Kleszczyński, Łukasz Giza, zawodnik testowany III, Arkadiusz Szczypa, zawodnik testowany IV
II połowa: Łukasz Kuśmierz - zawodnik testowany V, Kamil Kusyk, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski, Kamil Zagozdon, zawodnik testowany VI, Damian Kopeć, zawodnik testowany VII, zawodnik testowany IV

19 lipca 2014, 10:00 - Kurów
Garbarnia Kurów - Powiślak Końskowola 1:3 (0:1)
Paweł Partycki 47 - Łukasz Giza 5, Damian Kopeć 43, zawodnik testowany 74

Grano 2x40min

Statystyczne podsumowanie sezonu cz.2.
Klub

Po podsumowaniu sezonu 2013/2014 czas na statystyczne podsumowanie tego, co działo się w zakończonym sezonie ligowym.

Statystyczne podsumowanie sezonu 2013/2014.

Znamy terminarz rundy jesiennej 2014/2015
Liga

Poznaliśmy już szczegółowy terminarz Powiślaka w rundzie jesiennej IV ligi sezonu 2014/2015. Pierwszy mecz, podobnie jak przed rokiem, zagramy 9/10 sierpnia z Janowianką Janów Lubelski. Ostatni mecz ligowy przed przerwą zimową Powiślak rozegra z Czarnymi w Dęblinie. Przedstawiamy terminy meczów naszej drużyny, pełny zestaw kolejek ligowych w zostanie zamieszczony na stronie wkrótce.


I kolejka 9/10.08.2014 Janowianka Janów Lubelski (Dom)
II kolejka 14.08.2014 Victoria Żmudź (Wyjazd)
III kolejka 17.08.2014 Grom Kąkolewnica (D)
IV kolejka 23/24.08.2014 Lewart Lubartów (W)
V kolejka 30/31.08.2014 Omega Stary Zamość (D)
VI kolejka 06/07.09.2014 MKS Ryki (W)
VII kolejka 13/14.09.2014 Kryształ Werbkowice (D)
VIII kolejka 20/21.09.2014 Łada 1945 Biłgoraj (D)
IX kolejka 27/28.09.2014 Orion Niedrzwica (W)
X kolejka 4/5.10.2014 Górnik II Łęczna (D)
XI kolejka 11/12.10.2014 Włodawianka Włodawa (W)
XII kolejka 18/19.10.2014 Orlęta Łuków (D)
XIII kolejka 25/26.10.2014 Opolanin Opole Lubelskie (W)
XIV kolejka 2.11.2014 AMSPN Hetman Zamość (D)
XV kolejka 8/9.11.1014 Czarni Dęblin (W)

Podsumowanie sezonu 2013/2014 cz. 1
Klub

Za nami debiutancki sezon Powiślaka w rozgrywkach IV ligi. Sezon udany, bo zakończony czwartym miejscem w stawce szesnastu zespołów.

Powiślak rundę jesienną zakończył na 4. miejscu, a na wiosnę starał się poprawić swoją pozycję walcząc o promocję do III ligi. Początek rozgrywek po przerwie zimowej był obiecujący. W pierwszych pięciu meczach drużyna z Końskowoli nie przegrała ani jednego, trzykrotnie odnosząc zwycięstwa (z Janowianką, Victorią oraz Lewartem) i dwukrotnie remisując (z Ładą oraz Ruchem). Dobra passa została przerwana z walczącym o utrzymanie Roztoczem, kiedy to Powiślak przegrał na boisku rywala 0:2. W następnych kolejkach piłkarze końskowolskiej drużyny walczyli z broniącymi się przed spadkiem Unią oraz Spartą, tym razem odnosząc zwycięstwa. Niestety druga część rundy wiosennej nie wyglądała już tak dobrze. Powiślak odnotował trzy zwycięstwa, które były przeplatane taką samą liczbą porażek oraz jednym remisem. Utrata kilku punktów w końcówce sezonu sprawiła, że lider rozgrywek, Hetman Żółkiewka, uciekł Powiślakowi na kilka punktów, których piłkarze z Końskowoli nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie nasza drużyna obroniła zajmowane po rundzie jesiennej czwarte miejsce w rozgrywkach.

Powiślak w sezonie ligowym zgromadził 56 punktów (29 w rundzie jesiennej i 27 w wiosennej), na które złożyło się 17 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. Bilans strzelecki drużyny z Końskowoli w IV lidze to 57 strzelonych i 28 straconych bramek, a najwięcej goli dla Powiślaka strzelił Łukasz Giza (25 bramek). Końskowolska obrona okazała się jedną z najlepszych lidze - mniej bramek straciła jedynie drużyna Lewartu Lubartów (23 bramki). Na uwagę zasługuje również fakt, że Powiślak zajął drugie miejsce pod względem punktów zdobytych na własnym boisku (ex aequo z Lewartem) z dorobkiem 35 punktów, o jeden więcej zdobył Hetman Żółkiewka.

Mistrzem IV ligi został sensacyjnie beniaminek, Hetman Żółkiewka z królem strzelców Pawłem Myśliwieckim (29 bramek) i w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach trzecioligowych. Hetman zgromadził 63 punkty i o 3 wyprzedził Lewart Lubartów. Podium uzupełnił Górnik II Łęczna z 57 punktami. Do klasy okręgowej spada pięć zespołów: Sparta Rejowiec Fabryczny, Lutnia Piszczac, Roztocze Szczebrzeszyn, Stal Poniatowa oraz Unia Krzywda.

Hetman Żółkiewka zagra w 3 lidze
Liga

Mistrz IV ligi lubelskiej, Hetman Żółkiewka, w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Klub z Żółkiewki złożył deklarację udziału w wyższej lidze i zapewnia, że wszystkie zalecenia LZPN dotyczące wymogów licencyjnych będą wykonane. Oznacza to, że wicemistrz IV ligi, Lewart, musi obejść się smakiem awansu. W związku z decyzją Hetmana wiadome jest, że do IV ligi lubelskiej spada Hetman Zamość i Omega Stary Zamość.

Sezon zakończony remisem z Wisłą
Klub

W ramach roztrenowania Powiślak rozegrał sparing z Wisłą Puławy, w której składzie wystąpiło wielu juniorów klubu oraz zawodników testowanych. Nasza drużyna objęła prowadzenie w drugiej części meczu po zagraniu w polu karnym piłki ręką przez piłkarza rywali. Rzut karny wykorzystał Sławomir Radzikowski, a kilka minut później Wisła wyrównała stan meczu na 1:1 i takim wynikiem zakończył się sparing. W drużynie Powiślaka zagrało aż 8 testowanych zawodników.

Z kadry Powiślaka w tym meczu zagrali:
Łukasz Kuśmierz, Sebastian Cieniuszek, Tomasz Guz, Jakub Kurlapski, Kamil Leszczyński, Rafał Giziński, Sławomir Radzikowski, Artur Sułek, Arkadiusz Szczypa, Piotr Antoniak, Bartosz Kleszczyński, Paweł Zabielski, Kamil Zagozdon

27 czerwca 2014, 17:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Wisła Puławy 1:1 (0:0)
Sławomir Radzikowski 51 (k) - Arkadiusz Drapsa 60

Grano 2x40 minut

Plan przygotowań do sezonu 2014/2015
Klub

Znamy już plan przygotowań drużyny seniorów do sezonu 2014/2015 rozgrywek IV ligi. Powiślak wznowi treningi 15 lipca o godzinie 17.30. W trakcie przygotowań Powiślak rozegra 6 meczów sparingowych, pierwszy z nich odbędzie się 19 lipca.

Sparingi Powiślaka przed rundą jesienną:

19 lipca - Garbarnia Kurów (A klasa gr. II)

23 lipca - Energia Kozienice (IV liga mazowiecka południe)

26 lipca - Pilica Białobrzegi (III liga łódzko-mazowiecka)

30 lipca - Granit Bychawa (Klasa Okręgowa)

2 sierpnia - Wisła Sandomierz (III liga małopolsko-świętokrzyska)

6 sierpnia - Proch Pionki (Tymex Liga okręgowa grupa Radom)

Godziny i miejsca rozegrania sparingów zostaną podane w późniejszym terminie. Start nowego sezonu IV ligi zaplanowano na 9/10 sierpnia.

Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego dla Ryk
Drużyny juniorskie

W niedzielę na boisku Orlik w Końskowoli odbył się turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn: Powiślak Końskowola, Wisła Puławy, Mazowsze Stężyca, Ruch Ryki oraz Zawisza Garbów reprezentowane przez chłopców z rocznika 2004. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Ryk, drugie miejsce zajęła drużyna Powiślaka, a na najniższym stopniu podium turniej ukończył Zawisza Garbów. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został wybrany piłkarz z Końskowoli, Adam Gałązka.

Skład Powiślaka wraz z liczbą strzelonych bramek:
Gałązka Adam, Osiak Jakub (po 4 bramki), Walicki Kacper (2 bramki), Sadurski Jasiek (1 bramka), Pytlak Karol, Krakowiak Filip, Domański Maciej, Mazurkiewicz Jasiek, Parzyszek Bartosz, Jawoszek Bartosz, Kosmala Jakub

Wyniki turnieju:
Wisła Puławy - Zawisza Garbów 2:2
Powiślak Końskowola - Mazowsze Stężyca 3:1
Ruch Ryki - Wisła Puławy 4:2
Zawisza Garbów - Powiślak Końskowola 2:2
Mazowsze Stężyca - KS Ruch Ryki 0:5
Wisła Puławy - Powiślak Końskowola 1:4
Zawisza Garbów - Mazowsze Stężyca 3:1
Ruch Ryki - Powiślak Końskowola 4:2
Wisła Puławy - Mazowsze Stężyca 3:0
Zawisza Garbów - Ruch Ryki 1:2

Tabela rozgrywek:

MiejsceKlubPunktyBramki
1. Ruch Ryki1215-5
2. Powiślak Końskowola711-8
3. Zawisza Garbów58-7
4. Wisła Puławy48-10
5. Mazowsze Stężyca02-14


Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Sulejczak Jakub (Ruch Ryki)
Najlepszy bramkarz: Szlachetka Mateusz (Zawisza Garbów)
Najlepszy zawodnik: Gałązka Adam (Powiślak Końskowola)

Spadki i awanse do IV ligi
Liga

Znamy pierwszą trójkę zakończonych rozgrywek ligowych. Hetman jako mistrz wywalczył prawo startu w przyszłym sezonie w III lidze, ale czy je wykorzysta jest na ten moment niewiadomą. W przypadku braku chęci awansu drużyny z Żółkiewki to Lewart otrzyma od LZPN taką propozycję.

Wg. regulaminu rozgrywek IV ligę opuszczą 3 zespoły + tyle klubów, ile spadnie z III do IV lubelskiej. W tym wypadku do IV ligi spada Hetman Zamość oraz Omega Stary Zamość, czyli do klasy okręgowej spadnie łącznie 5 drużyn. Oprócz Unii Krzywda, Stali Poniatowa, Roztocza Szczebrzeszyn i Lutni Piszczac, którzy na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek nie mieli szans na utrzymanie, ostatniego spadkowicza poznaliśmy w 30. kolejce. Jest nim Sparta Rejowiec Fabryczny, która po remisie z Ruchem i jednocześnie wygranej Janowianki z Unią zajęła 12. miejsce.

Poznaliśmy natomiast wszystkich beniaminków IV ligi przyszłego sezonu. Jako pierwszy awans wywalczył Grom Kąkolewnica, a po nim uczynili to Kryształ Werbkowice, Czarni Dęblin oraz Włodawianka Włodawa, która w ubiegłym sezonie spadła z IV ligi.

Dobry sezon zakończyła gra na Lutni
Liga

Na zakończenie udanego sezonu w IV lidze Powiślak grał wyjazdowe spotkanie z Lutnią Piszczac. W 23. minucie pierwszą bramkę w meczu strzelił dla naszej drużyny Paweł Zabielski, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej części gry wynik podwyższył Sławomir Radzikowski. Kibice nie obejrzeli więcej bramek w tym meczu i spotkanie zakończyło się wygraną Powiślaka 2:0.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Maciej Pięta, Adam Mróz, Tomasz Guz, Jakub Kurlapski - Rafał Banaszek, Rafał Giziński (55' Bartosz Kleszczyński), Artur Sułek, Sławomir Radzikowski (66' Arkadiusz Szczypa), Damian Kopeć (46' Łukasz Giza), Paweł Zabielski (86' Kamil Zagozdon)

22 czerwca 2014, 17:00 - Piszczac
Lutnia Piszczac - Powiślak Końskowola 0:2 (0:1)
Paweł Zabielski 23, Sławomir Radzikowski 48

Żółte kartki: Giziński, Radzikowski

Sędziował Grzegorz Koguciuk oraz Andrzej Zbytniewski, Wojciech Banaszek (LZPN).

Strona 1 z 69 1 2 3 4 > >>
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Sparing

23.07.2014, godz. 18:00
w Końskowoli
?:?
(?:?)
Powiślak
Końskowola
Energia
Kozienice
Sparingi
19.07,
g. 10:00
Garbarnia Kurów
w Kurowie
3:1
23.07,
g. 18:00
Energia Kozienice
w Końskowoli
-:-
26.07,
g. ??:??
Pilica Białobrzegi
w Białobrzegach
-:-
30.07,
g. ??:??
Granit Bychawa
-:-
2.08,
g. ??:??
Wisła Sandomierz
w Sandomierzu
-:-
6.08,
g. ??:??
Proch Pionki
-:-
Tabela
>>Więcej
Powiślak na Facebooku
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 238
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: trenuj
Reklamy
Wisła Garbarnia
MKS Hetman
Mazowsze Amator-Roszosz
Orły Żyrzyniak
Lubelska 90minut.pl
Kolejki ligowe
Następna | Poprzednia

1. kolejka

Łada -:- Orlęta
Włodawianka -:- Opolanin
Górnik II -:- Hetman
Orion -:- Czarni
Powiślak -:- Janowianka
Kryształ -:- Victoria
MKS Ryki -:- Grom
Omega -:- Lewart
Sponsor strony

eHost.pl
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
17.07.2014 17:42
Pełny terminarz sezonu 2014/2015 już na stronie

robi jablonsky1
16.07.2014 19:44
A bliższe wyjazdy trafiły się na późniejszy czas, SUPER! xD

robi jablonsky1
16.07.2014 19:41
No i gitara, na szczęście wyszło na moje, najpierw u siebie, a na tyg. 14-go dalszy wyjazd, w tym czasie, kiedy będę na Zach. Polski akurat...

napoleon
16.07.2014 14:27
jednak zrezygnowano i dobrze

napoleon
16.07.2014 10:55
Bilety na mecz Powiślaka 5 zł

kspowislakgang
10.07.2014 11:01
Z tego co wiem to Zabielski trenuje z lublinianką

ktos
06.07.2014 16:19
A jak w kwestii ewent. transferów? Bo ponoć Sułek i Zabielski mają odejść, tak słysz. Ale na "rewolucję" kadrową raczej się nie zanosi?!... xD Wiad. coś na ten temat?

robi jablonsky1
06.07.2014 13:53
do tego trzeba poczekać jeszcze.

robi jablonsky1
06.07.2014 13:51
.08 nie będzie mnie w wojew., więc na tyg. mecz by mnie ominął u Nas. I oby ewent. ten mecz wyjazdowy na tyg. trafił się gdzieś dalej, a nie blisko... xD Bo na dalsze wyj. i tak nie jeżdżę... Ale co d

robi jablonsky1
06.07.2014 13:49
przyjdzie grać, żeby się móc w razie dostosować. Ale ciężko o rozkład, kiedy dalej nie wiadomo, kto w której lidze ma grać... Ja liczę, że tym razem zaczną Nasi u siebie, bo akurat w term. 13-14 do 17

robi jablonsky1
06.07.2014 13:47
Tylko przeciągają z tymi licenc., oby do przyszł. week. podali terminarz na jesień. W końcu przecież są wakacje i każdy ma jakieś plany, więc chciałby trochę wcześniej wiedzieć, kiedy i w jakim czasie

Kuba Padaka
05.07.2014 15:38
ie... 18 pkt w tylu meczach 3 ligi szału nie robi! xD

Kuba Padaka
05.07.2014 15:32
No i w końcu się zdecydowali, bo ile jeszcze można było czekać. Teraz ciekawe, czy będą w stanie "przebić" liczbę pkt zdobytych przez Omegę St. Zam. z min. sezonu?! Może im się to uda, kto w

Tomb81raider
29.06.2014 12:40
Ale i tak pozostaje się cieszyć z tego, co jest, bo z persp. beniam. 4 poz. to b. dobry wynik. xD Oby w przyszłym nie było dużo gorzej, a może i lepiej...

Tomb81raider
29.06.2014 12:37
Trochę szkoda strac. szansy i dużej straty pkt, zwł. na wyjazd., bo pod koniec czołówka marnie pkt-owała. Starczyło zdobyć ze 4-5 pkt więcej i było by co najmniej 2 m-sce...

Archiwum