Rejestracja | Zapomniane hasło

Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.05.2015 14:58:36

Górnik lepszy od Powiślaka

Powiślakowi nie udał się wyjazd do Łęcznej na mecz z tamtejszymi rezerwami ekstraklasowego Górnika. W pierwszej części gry nasza drużyna miała znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie z rzutu karnego, niestety Rafał Banaszek nie wykorzystał jedenastki. W drugiej odsłonie gry górnicy wyszli na prowadzenie w 56. minucie, a wynik podwyższyli w 82. minucie. Mecz zakończył się porażką Powiślaka 0:2 i końskowolska drużyna straciła pozycję lidera na rzecz Górnika.

Jakub Zolech - Maciej Pięta, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Rafał Giziński (46' Mateusz Kamola), Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski, Michał Chwiszczuk (71' Damian Kopeć), Kamil Jezierski - Sebastian Dziosa (82' Arkadiusz Szczypa), Adam Aina (65' Mateusz Próchniak)

17 maja 2015, 16.00 - Łęczna
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 2:0 (0:0)
Damian Szpak 56, Filip Burkhardt 82

Żółta kartka: Dziosa

Sędziował Wojciech Rek oraz Marcin Kępowicz, Damian Dudkiewicz (Lublin)

Zapowiedź 25. kolejki

W najbliższą niedzielę Powiślak zagra z Górnikiem II Łęczna. Rywale są najlepszą drużyną ligową na wiosnę - na 9 meczów wygrali 7, w dwóch musieli uznać wyższość rywali. W ostatniej kolejce przegrali z Kryształem Werbkowice pomimo dużej przewagi, drugą porażkę ponieśli z Lewartem, który rozbił łęcznian 3:0. Niemniej jednak to rezerwy Górnika są faworytem najbliższego spotkania, dodatkowo pierwsza drużyna gra w sobotę mecz z Cracovią i na niedzielnym meczu z Powiślakiem część ekstraklasowych zawodników znajdzie się w kadrze drugiej drużyny. Powiślak z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i liczymy, że sprawi niespodziankę w meczu, który odbędzie się na głównej płycie stadionu w Łęcznej w niedzielę o godzinie 16.00.
Oprócz meczu Górnika z Powiślakiem ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch poważnych kandydatów do awansu - Hetmana z Lewartem.

Pary XXV kolejki

Sobota, 16.05
Czarni Dęblin - Grom Kąkolewnica (godz. 16:00)
AMSPN Hetman Zamość - Lewart Lubartów (godz. 17:00)

Niedziela, 16.05
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Orion Niedrzwica Duża (godz. 17:00)
Orlęta Łuków - Ruch Ryki (godz. 17:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Omega Stary Zamość (godz. 17:00)
Janowianka Janów Lubelski - Victoria Żmudź (godz. 17:00)

Kolejna strata punktów w ostatnich minutach

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach Powiślak grał mecz na własnym stadionie z Orionem Niedrzwica Duża. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście, który już w pierwszych minutach próbowali zaskoczyć Jakuba Zolecha. Po kilku kolejnych minutach gra przeniosła się do środka boiska, obie drużyny z trudem rozgrywali piłkę na mokrej murawie, w niektórych miejscach futbolówka niemal zatrzymywała się w miejscu. Z czasem Powiślak lepiej radził sobie w ataku, goście czekali na dogodne okazje z kontrataku. Kibice nie oglądali jednak wielu strzałów na bramkę w wykonaniu obu drużyn, jeden z nich oddał zza pola karnego Sławomir Radzikowski, niestety niecelny. W 32. minucie meczu Rafał Banaszek zagrał na prawe skrzydło do niepilnowanego Kamila Jezierskiego, a ten precyzyjnie zagrał w pole karne. Piłkę spadła na głowę Adama Ainy, który dobrze oderwał się spod opieki obrońców i strzelił pierwszą bramkę w meczu. Powiślak kontrolował sytuację boiskową, choć kilka dośrodkowań Orionu w pole karne mogło sprawić problemy Jakubowi Zolechowi. Do końca pierwszych trzech kwadransów gry wynik nie zmienił się i gospodarze skromnie prowadzili 1:0.
W drugiej połowie gra przeważnie toczyła się w środku boiska. Powiślak nieco cofnięty starał się utrzymać piłkę, a strzałów było jak na lekarstwo. Kilkukrotnie interweniować musiał Zolech, jednak strzały był zbyt słabe aby mogły zaskoczyć naszego bramkarza. Po jednym ze strzałów z dystansu golkiper Orionu z trudem wybił piłkę lecącą w samo okienko bramki na rzut rożny. W 87. minucie spotkania piłkarz gości przejął piłkę w polu karnym Powiślaka, ograł naszych zawodników i precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce spotkania gospodarze ruszyli do ataków, ale nie udało się strzelić bramki. Najlepszą akcję miał w doliczonym czasie gry Mateusz Próchniak, piłka jednak wysoko minęła bramkę. Ostatecznie po raz kolejny w meczu na własnym boisku Powiślak stracił bramkę w końcówce spotkania, która zamiast trzech punktów dała naszej drużynie tylko jedno oczko.

Jakub Zolech - Maciej Pięta, Rafał Banaszek, Sebastian Cieniuszek - Kamil Jezierski, Rafał Giziński, Michał Chwiszczuk (68' Sebastian Dziosa), Sławomir Radzikowski (78' Bartosz Kleszczyński), Kamil Leszczyński - Adam Aina (85' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (76' Damian Kopeć)

10 maja 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża 1:1 (1:0)
Adam Aina 32 - Karol Banachiewicz 87

Żółta kartka: Aina

Sędziował Grzegorz Kasiura oraz Artur Piórkowski, Krzysztof Wierzbowicz (Lublin)

Zapowiedź 24. kolejki

Niezwykle ciekawie zapowiada się mecz Powiślaka z Orionem Niedrzwica w najbliższej kolejce ligowej. Orion tej wiosny prezentuje się znakomicie, w ośmiu meczach zdobył 16 punktów mając na koncie 5 wygranych, 1 remis i 2 porażki. Drużyna z Niedrzwicy Dużej jest niepokonana od trzech spotkań, co więcej zdobyła w nich komplet punktów pokonując m.in. Kryształ i Ruch. Z drugiej strony Powiślak jest niepokonany od czterech spotkań wygrywając trzy z nich i jeden remisując. Zapowiada się ciężka przeprawa dla drużyny z Końskowoli, a na mecz zapraszamy na niedzielę, początek spotkania o godzinie 14.30. Zapraszamy!

Pary XXIV kolejki

Sobota, 09.05
Ruch Ryki - Włodawianka Włodawa (godz. 16:00)

Niedziela, 10.05
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża (godz. 14:30)
Kryształ Werbkowice - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)
Janowianka Janów Lubelski - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Czarni Dęblin (godz. 17:00)
Grom Kąkolewnica - AMSPN Hetman Zamość (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Omega Stary Zamość - Orlęta Łuków (godz. 17:00)

Majówka na szóstkę

Piłkarze Powiślaka udanie zakończyli majówkę. W meczu rozgrywanym w Długim Kącie pokonali Ładę 1945 Biłgoraj 1:0 po bramce Damiana Kopcia w 74. minucie spotkania. Sześć punktów w ostatnich dwóch meczach wyjazdowych rozgrywanych na trudnym terenie są dużym sukcesem, dzięki któremu Powiślak utrzymał prowadzenie w IV lidze.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Rafał Banaszek, Sebastian Cieniuszek - Maciej Pięta (62' Kamil Jezierski), Rafał Giziński (78' Sebastian Dziosa), Sławomir Radzikowski, Michał Chwiszczuk (72' Bartosz Kleszczyński), Kamil Leszczyński - Mateusz Kamola, Adam Aina (66' Damian Kopeć)

3 maja 2015, 17.00 - Długi Kąt
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola 0:1 (0:0)
Damian Kopeć 74

Sędziował Wojciech Rek oraz Michał Kalinowski, Marcin Kępowicz (Lublin)

Zapraszamy na mecz wyjazdowy
Klub

Zapraszamy kibiców na wyjazdowy mecz z Ładą Biłgoraj, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 w Długim Kącie. Zapisy prowadzone są w barze u Pana Tomasza Próchniaka, koszt wyjazdu to jedyne 10 zł, resztę kosztów pokrywa Klub. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie.

Kryształ pokonany!

Wyjątkowo w czwartek, 30 kwietnia, została rozegrana 22. kolejka IV ligi. Powiślak na początek majówki wybrał się do Werbkowic aby zmierzyć się z beniaminkiem, Kryształem. Mecz nie obfitował w gole, kibice zgromadzeni na stadionie oglądali tylko jedną bramkę. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 18. minucie Maciej Pięta. Dzięki korzystnym wynikom w innych spotkaniach IV ligi Powiślak ponownie wskoczył na pozycję lidera.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek - Maciej Pięta, Rafał Giziński, Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk (60' Sławomir Radzikowski), Kamil Leszczyński (79' Sebastian Dziosa) - Adam Aina (82' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (86' Bartosz Kleszczyński)

30 kwietnia 2015, 16.00 - Werbkowice
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola 0:1
Maciej Pięta 18

Żółte kartki: Chwiszczuk, Leszczyński
Czerwona kartka: Mróz (68. minuta, za niesportowe zachowanie)

Sędziował Grzegorz Kasiura oraz Sławomir Olucha, Karol Bocheńczyk (Chełm)

Zapowiedź 22. i 23. kolejki

W majówkę zostaną rozegrane mecze 22 i 23 kolejki IV ligi. Oba spotkania Powiślak rozegra na wyjazdach - 30 kwietnia z Kryształem Werbkowice oraz 3 maja z Ładą 1945 Biłgoraj. Kryształ wiosną wygrał trzy mecze (z Gromem, Omegą i Ruchem) oraz dwa zremisował (z Victorią i Ładą), rewelacyjny beniaminek z początku sezonu w tym roku jeszcze nie przegrał. Nieco słabiej rundę rozpoczęła Łada, która w ostatnich sześciu meczach wygrała dwukrotnie (z Ruchem i Hetmanem), trzykrotnie remisowała (z Omegą, Opolaninem i Kryształem) oraz poniosła porażkę z Orlętami Łuków. drużyna z Biłgoraja jest mistrzem remisów - na 21 dotychczasowych spotkań zremisowała aż 11.
W najbliższych kolejkach najciekawiej zapowiada się niedzielny mecz pomiędzy Orlętami a Lewartem.

Pary XXII kolejki

Czwartek, 30.04
Janowianka Janów Lubelski - AMSPN Hetman Zamość (godz. 16:00)
Grom Kąkolewnica - Orlęta Łuków (godz. 16:00)
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Czarni Dęblin - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Ruch Ryki - Orion Niedrzwica Duża (godz. 17:00)
Omega Stary Zamość - Górnik II Łęczna (godz. 17:30)

Pary XXIII kolejki

Niedziela, 3.05
Włodawianka Włodawa - Omega Stary Zamość (godz. 14:00)
Czarni Dęblin - Janowianka Janów Lubelski (godz. 14:00)
Górnik II Łęczna - Ruch Ryki (godz. 16:00)
Grom Kąkolewnica - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
w Długim Kącie
Orion Niedrzwica Duża - Kryształ Werbkowice (godz. 17:00)
Orlęta Łuków - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
AMSPN Hetman Zamość - Victoria Żmudź (godz. 17:00)

Grad emocji i bramek w meczu z Ruchem

Wiele emocji przyniósł kibicom zgromadzonym w Końskowoli mecz pomiędzy Powiślakiem, a Ruchem Ryki. W 12. minucie faulowany w polu karnym był jeden z zawodników Powiślaka, a sędzia wskazał na jedenasty metr dodatkowo pokazując czerwoną kartkę piłkarzowi Ruchu. Niestety, strzał Rafała Banaszka obronił bramkarz przyjezdnych i na tablicy wyników wciąż widniał remis. W 36. minucie Powiślak wyszedł na prowadzenie za sprawą Michała Chwiszczuka, ale jeszcze przed przerwą goście zdołali strzelić wyrównującą bramkę i do szatni obie drużyny schodziły z jedną bramką na koncie. W drugiej części gry wynik remisowy utrzymywał się przez kolejne 30 minut. W 74. minucie Ruch wyszedł na prowadzenie, ale po kolejnych dwóch znów mieliśmy remis za sprawą bramki Sławomira Radzikowskiego. Nie minęło pięć minut a znów kibice zgromadzeni na stadionie w Końskowoli mogli cieszyć się z kolejnej bramki po strzale Adama Ainy. Ostatnie słowo należało jednak dla gości, którzy na minutę przed końcem spotkania zdobyli wyrównującą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Powiślak podobnie jak Ruch kończył mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Sebastiana Cieniuszka.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek - Arkadiusz Szczypa (46' Kamil Jezierski), Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk, Rafał Giziński (72' Damian Kopeć), Maciej Pięta (65' Bartosz Kleszczyński) - Adam Aina, Mateusz Kamola (60' Sławomir Radzikowski)

26 kwietnia 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Ruch Ryki 3:3 (1:1)
Michał Chwiszczuk 36, Sławomir Radzikowski 76, Adam Aina 81 - Wojciech Kępka 45, Krzysztof Gransztof 74, Sebastian Piotrowski 89

Żółte kartki: Banaszek, Cieniuszek, Pięta
Czerwona kartka: Cieniuszek (85. minuta, za drugą żółtą)

Sędziował Paweł Smyk oraz Arkadiusz Wróbel, Karol Walczuk (Biała Podlaska)

Zapowiedź 21. kolejki

W najbliższej kolejce ligowej Powiślak podejmie na własnym boisku Ruch Ryki. Rywale po dokonaniu wzmocnień w przerwie zimowej (aż ośmiu nowych graczy) walczą o utrzymanie w lidze. Początek wiosny mieli bardzo dobry - trzy mecze i trzy zwycięstwa, w tym z Lewartem aż 4:0. Potem przyszły dwie jednobramkowe porażki z Ładą (1:2) i Kryształem (0:1). Ruch zbliżył się do poprzedzających go drużyn i do końca sezonu może sprawić kilka niespodzianek. Oby nie było jej tym razem, bo w meczu z Powiślakiem to nasza drużyna jest faworytem i aby obronić pozycję lidera musi ten mecz wygrać. Trener Makarewicz będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z kadry, którzy miejmy nadzieję pokonają najbliższego rywala. Początek meczu w niedzielę o godzinie 14.30 w Końskowoli. Zapraszamy!
W innych ciekawych spotkaniach niepokonany wiosną Górnik zagra z Lewartem, a Hetman z rewelacją jesieni, Czarnymi Dęblin.

Pary XXI kolejki

Sobota, 25.04
AMSPN Hetman Zamość - Czarni Dęblin (godz. 16:00)
Orlęta Łuków - Victoria Żmudź (godz. 17:00)

Niedziela, 26.04
Powiślak Końskowola - Ruch Ryki (godz. 14:30)
Górnik II Łęczna - Lewart Lubartów (godz. 15:00)
Włodawianka Włodawa - Grom Kąkolewnica (godz. 15:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Janowianka Janów Lubelski (godz. 16:00)
Orion Niedrzwica Duża - Omega Stary Zamość (godz. 17:00)

Majówka z Powiślakiem
Klub

Jeśli nie macie jeszcze planów na zbliżającą się wielkimi krokami majówkę, to Powiślak przygotował ciekawą propozycję dla wszystkich sympatyków Klubu, aby spędzić ją razem z naszą drużyną. Majówka na Zamojszczyźnie obejmuje wyjazdy na najbliższe dwa mecze ligowe Powiślaka poza Końskowolą. Mecze rozgrywane będą na Zamojszczyźnie - pierwsze spotkanie w Werbkowicach z Kryształem odbędzie się w czwartek, 30 kwietnia, o godzinie 16.00, a drugie trzy dni później (3 maja) o godzinie 17.00 z Ładą Biłgoraj w Długim Kącie. W przypadku określonej liczbie zainteresowanych wyjazdem Klub pokryje część kosztów wyjazdu. Zapraszamy na spędzenie majówki z Powiślakiem walczącym o najwyższe cele w IV lidze! Więcej informacji na najbliższym meczu Powiślaka z Ruchem Ryki w niedzielę o godzinie 14.30.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
21.05.2015 19:57
Niestety, kibice nie za bardzo chcą zapłacić nawet symbolicznych kilku złotych więc proszę się nie dziwić, że takich wyjazdów może nie być zbyt wiele

JLB
21.05.2015 19:07
Tak na bank będzie organizowany autokar na 50 osób. Do Biłgoraja za 10 zł znalazło się "aż"8 chętnych. Kto ma pojechać to i tak pojedzie.

Tomb81raider
17.05.2015 10:32
Nie wiadomo, jak wygląda sytuacja z wyjazdami? Będzie do Łęcznej lub Łukowa coś organiz., tak jak wtedy na majówkę? Bo na str. brak żadnej wzmianki na ten temat...

06.05.2015 09:42
.php - Mag. Sport. 05.05.2015 (skrót meczu z Ładą).

ktos
30.03.2015 09:48
W sumie to ta zmiana mało znacząca. Lepiej było by pomyśleć, żeby zmienić choć 1 z 2 meczów kwietn. u siebie na nieco późn. godzinę...

Tomek
26.03.2015 19:25
Zmiana terminu meczu Omega-Powiślak: spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia o godz. 17.00.

23.03.2015 08:20
komplety pkt-ów wydają się być zasadne, także do boju! Inna "opcja" nie wchodzi w grę.

23.03.2015 08:18
Szkoda mimo wszystko remisu tym bardziej, że większ. innych meczów układała się dla Nas dobrze... Teraz z Vict. i Lewartem u siebie

bartek225
22.03.2015 13:03
Ma ktos miejsce na mecz wolne

ktos
16.03.2015 14:25
Szkoda trochę, że wios. mecze u Nas są grane o takiej porze. Lepiej jednak było by o g. 16, jak to jest u wielu innych drużyn, ale co zrobić... Bo nie każdemu nawet w niedz. o tej pasuje.