Rejestracja | Zapomniane hasło

Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.08.2014 15:44:37

Zapowiedź 4. kolejki

Po wygranej z Gromem czas na trudniejsze zadanie w czwartej kolejce ligowej. Tym razem przeciwnikiem Powiślaka będzie Lewart Lubartów. Piłkarze rywali w tym sezonie jeszcze nie przegrali wygrywając z Omegą (3:1) Ruchem (2:1) oraz szczęśliwie remisując z Kryształem Werbkowice. Lewart, który ubiegły sezon zakończył na drugim miejscu, również i teraz zaliczany jest do grona faworytów. Z pewnością czeka nas ciekawy mecz, który rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00 w Lubartowie.
W innym ciekawym meczu lider z Werbkowic zagra z Omegą Stary Zamość.

Pary IV kolejki

Sobota, 23.08
Omega Stary Zamość - Kryształ Werbkowice (godz. 11:00)
Lewart Lubartów - Powiślak Końskowola (godz. 11:00)
AMSPN Hetman Zamość - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)

Niedziela, 24.08
Czarni Dęblin - Orlęta Łuków (godz. 14:00)
Grom Kąkolewnica - Orion Niedrzwica Duża (godz. 16:00)
Ruch Ryki - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Górnik II Łęczna (godz. 17:00)
Janowianka Janów Lubelski - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)

Wracamy na właściwe tory?

Dwa mecze i dwie porażki to słaby bilans Powiślaka na początku rozgrywek. Można było sobie zadać pytanie: do trzech razy sztuka? Rozpoczęło się dobrze, bo w 5. minucie Sławomir Radzikowski strzelił bramkę z rzutu karnego. W 21. minucie wynik podwyższył Damian Kopeć, po kolejnych 10 minutach bramkę strzelił Kamil Leszczyński, a wynik przed przerwą ustalił Rafał Banaszek po kolejnym rzucie karnym. W drugiej połowie w szeregi Powiślaka wkradło się sporo dekoncentracji, co skutkowało stratą dwóch bramek w ciągu zaledwie dwóch minut podobnie jak w meczu z Janowianką. Na szczęście scenariusz tego meczu ułożył się inaczej niż na inaugurację, a nasza drużyna za sprawą dwóch Mateuszów - Próchniaka i Kamoli ustalili wynik w końcówce meczu na 6:2.

Łukasz Kuśmierz - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek (80' Mateusz Próchniak) - Adam Aina (70' Arkadiusz Szczypa), Rafał Banaszek, Paweł Kośka, Sławomir Radzikowski (63' Rafał Giziński), Kamil Leszczyński - Damian Kopeć (63' Cristian Górski), Mateusz Kamola

17 sierpnia 2014, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Grom Kąkolewnica 6:2 (4:0)
Sławomir Radzikowski 5 (k), Damian Kopeć 21, Kamil Leszczyński 31, Rafał Banaszek 41 (k), Mateusz Próchniak 85, Mateusz Kamola 89 - Emil Chromik 61, Mateusz Muszyński 62

Żółte kartki: Banaszek, Kośka, Radzikowski

Sędziował Wojciech Myć oraz Michał Pastusiak, Łukasz Szczółko (LZPN)

Bramka na 1:0
Bramka na 4:0

Zapowiedź III kolejki

Kolejny weekend i kolejny mecz Powiślaka w Końskowoli przed nami. W trzeciej kolejce spotkań nasi piłkarze zagrają z beniaminkiem Gromem Kąkolewnica. Rywale na inaugurację rozgrywek wygrali w Rykach 2:1, a w drugiej serii gier ulegli innemu beniaminkowi, liderowi z Werbkowic 0:3. Powiślak zaliczany do jednych z faworytów rozgrywek jeszcze nie wywalczył ani jednego punktu w tym sezonie, miejmy nadzieję, że najbliższy mecz zmieni dorobek drużyny z Końskowoli. Mecz w niedzielę o godzinie 16.00 na boisku przy ul. Żyrzyńskiej. Zapraszamy!
W innym ciekawym spotkaniu formę lidera z Werbkowic sprawdzi inny poważny kandydat do mistrzostwa, Lewart Lubartów, a o pierwsze punkty powalczy dwóch beniaminków - z Włodawy i Dęblina.

Pary III kolejki

Niedziela, 17.08
Górnik II Łęczna - Janowianka Janów Lubelski (godz. 16:00)
Powiślak Końskowola - Grom Kąkolewnica (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Orlęta Łuków - AMSPN Hetman Zamość (godz. 17:00)
Włodawianka Włodawa - Czarni Dęblin (godz. 17:00)
Orion Niedrzwica Duża - Victoria Żmudź (godz. 17:00)
Kryształ Werbkowice - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
Ruch Ryki - Omega Stary Zamość 17:00)

Pierwsze punkty? Jeszcze nie tym razem
Klub

Drugi mecz i druga porażka Powiślaka w tym sezonie IV ligi. Tym razem lepsza okazała się drużyna Victorii Żmudź, która hokejowym wynikiem 5:4 pokonała piłkarzy z Końskowoli. Do przerwy utrzymywał się wynik 2:2 po bramce Rafała Banaszka i Mateusza Kamoli dla Powiślaka, a w drugiej części gry kolejną bramkę strzelił Kamola oraz Damian Kopeć.

Łukasz Kuśmierz - Szymon Prześniak, Adam Mróz, Mateusz Antoniak - Rafał Giziński (63' Adam Aina), Arkadiusz Szczypa (63' Damian Kopeć), Rafał Banaszek, Paweł Kośka, Kamil Leszczyński (73' Sebastian Cieniuszek) - Mateusz Próchniak (58' Cristian Górski), Mateusz Kamola

14 sierpnia 2014, 17:00 - Żmudź
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola 5:4 (2:2)
Robert Wagner 36, 45, 57, Kamil Olęder 61, Damian Ścibior 83 - Rafał Banaszek 27 (k), Mateusz Kamola 45, 90, Damian Kopeć 77

Żółte kartki: Banaszek, Kośka, Mróz

Sędziował Tomasz Ostrowski (ZoZPN)

Bramka na 0:1

Zapowiedź 2. kolejki

Już w czwartek rusza druga kolejka IV ligi, w której Powiślak zmierzy się z Victorią Żmudz. Na inauguracje obie drużyny rozczarowały, a Victoria została rozgromiona przez beniaminka, Kryształ Werbkowice, aż 0:6. Obie drużyny zagrają ze sobą w Żmudzi o 17.00.

Pary II kolejki

Czwartek, 14.08
Omega Stary Zamość - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Ruch Ryki (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
Janowianka Janów Lubelski - Orion Niedrzwica Duża (godz. 17:00)
Czarni Dęblin - Górnik II Łęczna (godz. 17:00)
AMSPN Hetman Zamość - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Grom Kąkolewnica - Kryształ Werbkowice (godz. 18:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Orlęta Łuków (godz. 18:00

Porażka na własne życzenie

Liga ruszyła! Na początku Powiślak zagrał na własnym boisku z Janowianką Janów Lubelski. Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. W 5. minucie Łukasz Giza wygrał pojedynek jeden na jednego z obrońcą Janowianki i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Chwilę później mogło być 2:0. Kamola zagrał z pierwszej piłki do Gizy, a nasz najlepszy snajper ubiegłego sezonu w ostatniej chwili został zablokowany. W 10. minucie Giza uderzał z rzutu wolnego, ale tym razem bramkarz gości wykazał się refleksem i obronił strzał wybijając piłkę na rzut rożny. po kolejnych 5 minutach znowu groźnie pod bramką rywali, ale w zamieszaniu Sławomir Radzikowski nie sięgnął piłki. W 18. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Powiślaka głową uderzał jeden z piłkarzy Janowianki, ale na szczęście Kuśmierza piłka minęła bramkę. W 27. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Sławomir Radzikowski, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. W 30. minucie Aina zagrał piłkę nad zawodnikami gości do Gizy, a ten nie zmarnował okazji i strzelił swoją drugą bramkę. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Adam Aina, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości uderzył piłkę obok słupka. Do przerwy Powiślak przeważał, co udokumentował dwoma bramkami, choć prowadzenie mogło być wyższe. Janowianka nie stworzyła wielu akcji z których mogły paść bramki, w większości czasu pierwszej części gry Łukasz Kuśmierz nie miał wiele pracy.
Druga połowa przebiegała w zupełnie inny sposób. Początek był pełen walki, gra toczyła się w środku pola. W 50. minucie goście przedarli się przez obronę Powiślaka i strzelili kontaktową bramkę. Piłkarze z Janowa poczuli szansę na wywiezienie korzystnego wyniku z Końskowoli, co przyniosło skutek minutę później. Po niezdecydowaniu obrony Powiślaka goście strzelili drugą, wyrównującą bramkę. Trener Makarewicz na taki bieg wydarzeń zareagował zmianami, które jednak nie przyniosły zadowalającego efektu. Janowianka przeważała, a Powiślakowi brakowało pomysłu na rozegranie akcji ofensywnych. W 73. minucie Janowianka powinna prowadzić. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w pole karne Kuśmierza niepilnowany zawodnik gości uderzał głową i tylko szczęście uratowało Powiślaka prze stratą bramki. W końcówce meczu również po dośrodkowaniu szansę na bramkę miał Mateusz Próchniak, ale po jego strzale piłka wpadła w ręce bramkarza. W doliczonym czasie gry Janowianka dopięła swego i zdobyła trzecią bramkę. W drużynie gości zapanowała euforia, a trener Powiślaka do końca zagrzewał drużynę z Końskowoli do walki. Na nic się jednak to zdało i Powiślak przegrał na inaugurację z Janowianką Janów Lubelski 2:3, która walką i zaangażowaniem zasłużyła na wywiezienie korzystnego wyniku.

Łukasz Kuśmierz - Szymon Prześniak, Adam Mróz, Mateusz Antoniak - Adam Aina (56' Mateusz Próchniak), Rafał Banaszek, Paweł Kośka (81' Damian Kopeć), Sławomir Radzikowski (67' Maciej Pięta), Kamil Leszczyński - Mateusz Kamola, Łukasz Giza (61' Rafał Giziński)

10 sierpnia 2014, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Janowianka Janów Lubelski 2:3 (2:0)
Łukasz Giza 5, 30 - Łukasz Piecyk 50, Łukasz Mierzwa 51, Piotr Chmiel 90

Żółte kartki: Banaszek, Prześniak, Radzikowski

Sędziował Paweł Smyk oraz Przemysław Wróbel, Maciej Panasiuk (BoZPN)

Czas na ligę, czyli zapowiedź 1. kolejki

Po przerwie letniej czas na rozpoczęcie rozgrywek o mistrzostwo IV ligi w sezonie 2014/2015. W tym sezonie bezpośredni awans do III ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny, a w przypadku braku chęci awansu jednej z nich szansę na grę w wyższej klasie rozgrywkowej uzyska również trzecia ekipa ligi. Sezon zainauguruje mecz Omegi Stary Zamość z Lewartem Lubartów, który rozpocznie się w sobotę o 17.00.
Powiślak na początek zagra w Końskowoli z Janowianką Janów Lubelski, która poprzedni sezon zakończyła na 11. miejscu do końca walcząc o utrzymanie. Nasza drużyna po dokonaniu transferów z pewnością jest faworytem spotkania, a dla przypomnienia pierwszy sezon Powiślaka w IV lidze rozpoczął się meczem z... Janowianką, a nasza drużyna pewnie pokonała rywala 6:0. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 16.00. Zapraszamy na stadion w Końskowoli!

Pary I kolejki

Sobota, 9.08
Omega Stary Zamość - Lewart Lubartów (godz. 17:00)

Niedziela, 10.08
Powiślak Końskowola - Janowianka Janów Lubelski (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Orlęta Łuków (godz. 17:00)
w Soli
Włodawianka Włodawa - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 17:00)
Górnik II Łęczna - AMSPN Hetman Zamość (godz. 17:00)
Orion Niedrzwica Duża - Czarni Dęblin (godz. 17:00)
Kryształ Werbkowice - Victoria Żmudź (godz. 17:00)
Ruch Ryki - Grom Kąkolewnica (godz. 17:00)

Michał Bicki na wypożyczony do Kurowa
Klub

Bramkarz Powiślaka, Michał Bicki, został wypożyczony do Garbarni Kurów. Bicki w ostatnim sezonie IV ligi wystąpił w trzynastu spotkaniach końskowolskiej drużyny.

4:1 na zakończenie przygotowań
Klub

Na zakończenie przygotowań do nowego sezonu Powiślak zaprezentował się kibicom na stadionie i rozegrał ostatni sparing z Prochem Pionki. Po raz kolejny udało się odnieść zwycięstwo 4:1 po dwóch bramkach Łukasza Gizy, jednej Cristiana Górskiego i Damiana Kopcia. Na tym zakończyło się sparingowe granie, a już w niedzielę o 16.00 Powiślak zagra w Końskowoli z Janowianką Janów Lubelski pierwszy mecz nowego sezonu.

Łukasz Kuśmierz (75' Jakub Baran) - Szymon Prześniak (75' Piotr Antoniak), Adam Mróz (70' Sebastian Cieniuszek), Mateusz Antoniak, Rafał Banaszek (70, Maciej Pięta), Paweł Kośka (70' Cristian Górski), Sławomir Radzikowski (46' Rafał Giziński), Kamil Leszczyński (70' Arkadiusz Szczypa), Adam Aina (70' Kamil Jezierski), Łukasz Giza (70' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (70' Damian Kopeć)

5 sierpnia 2014, 18:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Proch Pionki 4:1 (2:0)
Łukasz Giza (dwie), Cristian Górski, Damian Kopeć

Kadra Powiślaka na rundę jesienną sezonu 2014/2015
Klub

Po rozegraniu sparingu z Wisłą Sandomierz trener Powiślaka, Robert Makarewicz, wyselekcjonował zawodników, którzy w rundzie jesiennej będą reprezentować barwy końskowolskiej drużyny w rozgrywkach IV ligi. Kolejnym nowym piłkarzem Powiślaka został Mateusz Antoniak, który grał w Centralnej Lidze Juniorów w drużynie Wisła Puławy. oraz Kamil Jezierski również z puławskiej Wisły.

Jednocześnie zapraszamy na prezentację drużyny Powiślaka w najbliższy wtorek o godzinie 17.15 na stadion w Końskowoli przed meczem sparingowym z Prochem Pionki.

Kadra Powiślaka na rundę jesienną IV ligi sezonu 2014/2015

Bramkarze:
Jakub Baran, Łukasz Kuśmierz

Obrońcy: Mateusz Antoniak, Sebastian Cieniuszek, Kamil Leszczyński, Adam Mróz, Maciej Pięta, Szymon Prześniak

Pomocnicy: Rafał Banaszek, Rafał Giziński, Kamil Jezierski, Damian Kopeć, Paweł Kośka, Sławomir Radzikowski, Arkadiusz Szczypa, Nikodem Wojdaszka

Napastnicy: Adam Aina, Piotr Antoniak, Łukasz Giza, Cristian Górski, Mateusz Kamola, Bartosz Kleszczyński, Mateusz Próchniak

Przed rundą jesienną przyszli:
Adam Aina (Lublinianka Lublin)
Mateusz Antoniak (Wisła Puławy)
Jakub Baran (Sławin Lublin)
Cristian Górski (Wisła Puławy - ostatni klub Opolanin Opole Lubelskie)
Kamil Jezierski (Wisła Puławy)
Mateusz Kamola (MKS Ryki)
Paweł Kośka
Mateusz Próchniak (Czarni Dęblin)
Szymon Prześniak (Stal Poniatowa)

Przed rundą jesienną odeszli:
Michał Bicki (wypożyczenie do Garbarni Kurów)
Sebastian Dziosa
Tomasz Guz (Garbarnia Kurów)
Jakub Kurlapski
Kamil Kusyk (wypożyczenie)
Artur Sułek (wypożyczenie do Podlasie Biała Podlaska)
Paweł Wolszczak (wypożyczenie)
Paweł Zabielski (Lublinianka Lublin)
Kamil Zagozdon

Kolejna wysoka porażka w sparingu
Klub

W przedostatnim sparingu w okresie przygotowawczym do nowego sezonu Powiślak grał w Sandomierzu z Wisłą. Trzecioligowy rywal do przerwy prowadził z Powiślakiem 2:0 po dwóch bramkach z rzutu karnego marnując przy tym jeszcze jedną jedenastkę. W drugiej części gry Wisła dorzuciła jeszcze cztery bramki, a honorowego gola dla Powiślaka strzelił Łukasz Giza.

Michał Bicki (46' Jakub Baran) - Mateusz Antoniak (46' Tomasz Guz), Szymon Prześniak (46' Adam Mróz), Kamil Leszczyński (46' Sebastian Cieniuszek), Rafał Banaszek (65' Maciej Pięta), Rafał Giziński (65' Mateusz Antoniak), Mateusz Kamola (65' Łukasz Giza), Maciej Pięta (46' Kamil Jezierski), Cristian Górski (46' Arkadiusz Szczypa), Łukasz Giza (46' Mateusz Próchniak), Adam Aina (46' Damian Kopeć)

2 sierpnia 2014, 12:00 - Sandomierz
Wisła Sandomierz - Powiślak Końskowola 6:1 (2:0)
Adrian Gębalski 2 (k), 26 (k), Maciej Ziółek 61, Jarosław Piątkowski 71, 75, Jakub Kwiecień 85 - Łukasz Giza

Ruch Hetman
90minut.pl Amator-Roszosz

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
21.08.2014 23:22
Do 31 sierpnia strona nie będzie aktualizowana z powodu "urlopu". Za utrudnienia przepraszamy.

robi jablonsky1
19.08.2014 18:16
Większość bramek z meczu z Gromem znajduje się na YT (dla nieobecnych)... xD

janek
16.08.2014 21:37
Panowie o czym rozmawiamy jak sie kupuje zawodnikow z okregowki to gdzie my mierzymy

kspowislakgang
14.08.2014 22:39
no ja pierdziele no wstyd znów przegrać i cały czas to ustawienie 3-5-2 kurna no widac że nie wychodzi to zmienić

kibic777
14.08.2014 21:18
Prezesie wymyśl coś, póki jeszcze czas.

kibic777
14.08.2014 21:15
Trenerze czy niema innych zawodników: Leszczo, Banan, Giziński, wogóle obrona to trgedia. Szkoda gadać wstyd.

10.08.2014 18:31
Wstyd i hańba z taką grą do III ligi śmiech na sali

kulturalnykibic
10.08.2014 18:30
grajcie tak dalej jak w II połowie to przywitacie się z okręgówką, zero walki tylko Giziński coś próbował!

Tomb81raider
10.08.2014 15:39
wrócić do tej swojej "enklawy" przed zmrokiem!!! xD

10.08.2014 15:37
Już się zaczyna ze zmianami godzin itp. Oby nie było tyle zmian, co na wiosnę. Pewnie to na prośbę St. Zamościa, bo boją się, że nie zdążą

bartek225
09.08.2014 21:38
Omega 1-3 Lewart

Tomek
07.08.2014 21:59
Zmiana godziny rozgrywania meczu Powiślaka z Omegą Stary Zamość - mecz o 14.00 (wcześniej planowano o 16.00)