Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 30.10.2020 02:36:37

Młodzież z Łęcznej górą w Końskowoli

We wtorek 27 października Powiślak Końskowola mierzył się na własnym terenie z Górnikiem II Łęczna. Niefortunnie zaczęło się dla nas to spotkanie. W 3' Jakub Pryliński sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Arbiter główny odgwizdał jedenastkę, po czym Paweł Perdun zdobył bramkę. Po utracie gola dążyliśmy do wyrównania. W 14' Marcin Gil popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem, który obronił bramkarz. Następnie do futbolówki dobiegł Damian Bernat, lecz oddał niecelny strzał. Cztery minuty później Dominik Ptaszyński próbował pokonać bramkarza uderzeniem z główki, jednak golkiper z Łęcznej pewnie interweniował. Co nie udało się Powiślakowi, udało się Górnikowi. W 27' Michał Szałachowski minął na boku Jakuba Nowaka, następnie uderzył po krótkim słupku i podwyższył prowadzenie. Bramkę kontaktową udało nam się zdobyć dopiero w 39' kiedy to Damian Bernat dośrodkował z rzutu rożnego do Dominika Ptaszyńskiego, którego strzał z głowy obronił Patryk Rojek. Do dobitki dobiegł Jarosław Milcz i głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą mogliśmy stracić kuriozalną bramkę. Krystian Kobus niedokładnie zagrał do Macieja Zagórskiego i niemalże zanotował samobója, jednak w ostatniej chwili sytuację uratował nasz bramkarz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla rywali.

Na początku drugiej odsłony widzieliśmy dużo walki w środku pola bez sytuacji bramkowych. W 64' niedokładne zagranie Jakuba Nowaka przechwycił napastnik Górnika i wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem oddając strzał, który w świetnym stylu obronił Maciej Zagórski. Dwie minuty później po raz kolejny do interwencji zmuszony był golkiper Powiślaka. W końcówce meczu usilnie próbowaliśmy doprowadzić do remisu, jednak nasze starania nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Ostatecznie podopieczni Roberta Chmury ulegli Górnikowi II Łęczna 1:2.

"Byliśmy zespołem słabszym od Górnika. Nie umieliśmy zmienić sposobu gry. Młodzież z Łęcznej była bardzo dobrze ustawiona, świetnie się przesuwała na boisku. My graliśmy zbyt schematycznie, nie byliśmy w stanie stworzyć sobie sytuacji z gry. Faktycznie przy stałych fragmentach mieliśmy przewagę i kilka szans do zdobycia bramki. Nie mniej jednak między słupkami drużyny Górnika stał dziś Rojek i mimo tego, że grał w drugiej drużynie pokazał, że umie bronić. Jest jeszcze kilka spotkań. Akurat grafik jest taki, a nie inny. Myślę, że dla nas największym wyzwaniem będzie wytrzymać to fizycznie. Mecze co trzy dni na pewno dadzą się we znaki. Drużynie z Łęcznej trzeba pogratulować i wyciągnąć wnioski z tego co się działo, przeanalizować wszystko i z optymizmem patrzeć w przyszłość, grać tak by w tych ciężkich czasach, nie tylko dla piłki, ale dla wszystkich, dawać społeczności z Końskowoli powody do radości" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus (60' Rafał Banaszek) - Damian Bernat, Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński (83' Przemysław Sobolewski), Jakub Pryliński (67' Adrian Dudkowski) - Jarosław Milcz, Marcin Gil.

27 października 2020, 14:30 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna 1:2 (1:2)
Bramki: Jarosław Milcz 39' - Paweł Perdun 3' (rzut karny), Michał Szałachowski 27'

Żółte kartki dla Powiślaka: -
Czerwona kartka dla Górnika II: Adrian Kucybała 90+1' (za dwie żółte)

Sędziował: Kamil Szczołko (Lublin)

Post na Instagramie

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 7
Drużyny juniorskie

W ubiegłym tygodniu drużyna trampkarzy starszych rozegrała dwa ostatnie spotkania ligowe w rundzie jesiennej, które nie odbyły się w pierwotnych terminach. W czwartek 22 października podopieczni Michała Bickiego mierzyli się na własnym boisku z GKS-em Niedźwiada. To spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Powiślaka 12:0. Niestety tak kolorowo nie było kilka dni później kiedy to ten sam zespół poległ w meczu wyjazdowym przeciwko Orłom Kazimierz 6:1. W sobotę 24 października swój mecz mieli zagrać również młodzicy starsi, jednak starcie zostało przełożone na inny termin.

Powiślak Końskowola - Amator Leopoldów-Rososz - mecz przełożony na inny termin

Zapowiedź 13. kolejki IV ligi, grupy 1 (2)

Rozpoczął się ciężki okres dla zawodników naszej drużyny. Po sobotnim starciu z Orlętami Łuków, kolejne spotkanie rozegramy już we wtorek 27 października. Po ponad dwóch miesiącach oczekiwań Powiślak Końskowola zmierzy się z Górnikiem II Łęczna. Młodzież z Łęcznej na chwilę obecną zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem czternastu punktów. W ostatnim meczu ulegli Sparcie Rejowiec Fabryczny 1:2.

Wygrana we wtorkowym pojedynku zagwarantuje Powiślakowi miejsce wicelidera, więc jest to dodatkowa motywacja dla podopiecznych Roberta Chmury. Jak już wspominaliśmy w jednej z poprzednich zapowiedzi, mecz z rezerwami Górnika będzie szczególnie ważne dla Jakuba Olszewskiego, który przez kilka lat reprezentował zielono-czarne barwy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. W trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Zgodnie z rozporządzeniem mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Wtorek, 27.10
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna (godz. 14:30)

Powiślak na Instagramie

GKS Abramów zdeklasował rezerwy Powiślaka
RezerwyGKS Abramów - Powiślak II Końskowola 5:1 (1:1)

Więcej informacji wkrótce
Trzy bramki w Łukowie i pierwszy mecz na zero z tyłu

W sobotę 24 października Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Orlętami Łuków. W 20' zespół Roberta Chmury wyszedł na prowadzenie. Artur Sułek zagrał do Jakuba Prylińskiego, a ten wychodząc naprzeciw obrońcom oddał dobry strzał, który wylądował w siatce. Kilka minut później nasi zawodnicy wykorzystując przywilej korzyści wyprowadzili dobrą akcję. Damian Bernat w dogodnej sytuacji dograł do Marcina Gila, który strzelił do pustej bramki, jednak ostatecznie arbiter boczny podniósł chorągiewkę. W końcówce pierwszej połowy z nieco lepszej strony pokazali się gospodarze, lecz nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Do przerwy widniał wynik 0:1 dla Powiślaka.

Po zmianie stron dążyliśmy do podwyższenia prowadzenia. Udało się to w 55' kiedy to Jakub Nowak podał do Marcina Gila, a on fenomenalnym strzałem zdobył bramkę. Już chwilę wcześniej "Gilo" mógł cieszyć się z gola, jednak przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Spotkanie mieliśmy pod kontrolą i już w 75' Jakub Pryliński po podaniu Artura Sułka ustalił wynik meczu pokonując po raz drugi golkipera z Łukowa. Przez ostatnie piętnaście minut nic więcej się nie zmieniło. Powiślak Końskowola pokonał łukowskie Orlęta 0:3. Warto również dodać, że był to pierwszy mecz na zero z tyłu.

"Wynik 0:3 na pewno cieszy. Gra jednak także, bo mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Szkoda niewykorzystanych akcji, ale nie ma co narzekać, bo zdobyliśmy trzy gole i pierwszy raz w tym sezonie udało się zagrać na zero z tyłu. Szczerze mówiąc trochę czasu minęło odkąd pracowałem jako trener. Miałem wcześniej kilka propozycji, ale na nie się nie zdecydowałem. Prezes Powiślaka był za to bardzo konkretny i szybko doszliśmy do porozumienia. Cele? Na razie trudno mówić o jakichś wielkich planach. Na pewno chcemy być w pierwszej szóstce, ale na razie interesuje nas każdy kolejny mecz. Chcemy wygrać tyle spotkań, ile się da. Mamy jednak problemy kadrowe, bo w Łukowie miałem do dyspozycji tylko 15 zawodników. Zobaczymy też, czy w ogóle liga zostanie dograna" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus (78' Rafał Banaszek) - Damian Bernat (84' Mateusz Murat), Przemysław Sobolewski (67' Adrian Dudkowski), Sebastian Wrzesiński, Jakub Pryliński - Artur Sułek, Marcin Gil.

24 października 2020, 14:00 - Łuków, ul. Warszawska 15
Orlęta Łuków - Powiślak Końskowola 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Pryliński 20', 75', Marcin Gil 55'

Żółta kartka dla Powiślaka: Jakub Nowak

Sędziował: Patryk Zielant (Biała Podlaska)