Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 16.04.2014 20:57:10
SPONSOR

Juniorzy przegrali, trampkarze znów zwyciężają
Drużyny juniorskie

Po raz kolejny młodzi piłkarze Powiślaka występowali na boiskach ligowych ze zmiennym szczęściem. Juniorzy młodsi walczyli z liderem rozgrywek, KS Góra Puławska. Niestety nie udało się zdobyć punktów w tym meczu naszej drużynie, która przegrała 1:2. Jedyną bramkę dla końskowolskiej drużyny strzelił Wiktor Mróz.

Jakub Lewandowski- Rafał Bartuzi, Hubert Kozak, Kamil Poniewozik, Nikodem Wojdaszka, Damian Wójcik, Piotr Antoniak, Wiktor Mróz (77' Bartek Wnuk), Kacper Cedzidło, Krystian Salamandra, Jacek Seroka (68' Karol Kwiatek)

Po raz kolejny dobrze zaprezentowali się trampkarze młodsi, którzy grali swój mecz w Kocku z Polesiem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Powiślaka 2:0, a obie bramki dla podopiecznych Grzegorza Kozaka strzelił Hubert Wójcik.

Skrót z meczu z Ładą

Agencja Informacyjno-Reklamowa KWANT przygotowała skrót z meczu Powiślak Końskowola - Łada 1945 Biłgoraj. Zachęcamy do obejrzenia.

Łada zastopowala Powiślaka

Drugi mecz na własnym boisku Powiślak rozgrywał z Ładą 1945 Biłgoraj. Goście w 12 minucie po faulu Adama Mroza w polu karnym mogli wyjść na prowadzenie, ale Łukasz Kuśmierz obronił rzut karny. Dwie minuty później sytuacja się powtórzyła, Tomasz Guz nieprzepisowo powstrzymał piłkarza rywali. Tym razem nasz bramkarz nie poradził sobie ze strzałem i Łada prowadziła od 14. minuty. Powiślak starał się odrobić stratę, ale wyrównanie przyszło dopiero w 77. minucie meczu po bramce Łukasza Gizy po podaniu z głębi pola od Rafała Banaszka. Pomimo prób naszej drużyny w końcówce spotkania nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Jest to pierwszy remis Powiślaka na własnym boisku.

Łukasz Kuśmierz - Maciej Pięta, Tomasz Guz (46' Bartosz Kleszczyński), Adam Mróz, Kamil Leszczyński (70' Sebastian Dziosa) - Artur Sułek (58' Arkadiusz Szczypa), Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski, Sebastian Cieniuszek - Damian Kopeć (46' Paweł Zabielski), Łukasz Giza

13 kwietnia 2014, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Łada 1945 Biłgoraj 1:1 (0:1)
Łukasz Giza 77 - Grzegorz Mulawa 14 (k)

Żółte kartki: Dziosa, Guz, Pięta.

Sędziował Karol Walczuk oraz Krzysztof Hordejuk, Maciej Panaisuk (BOZPN).

Zapowiedź 18. kolejki

W 18. kolejce spotkań IV ligi Powiślak zagra w Końskowoli z Ładą 1945 Biłgoraj. Rywale zajmują 6. miejsce w tabeli, a w dwóch wiosennych meczach odnotowali wygraną z Lutnią Piszczac oraz remis z Roztoczem Szczebrzeszyn. Powiślak jeszcze lepiej rozpoczął rozgrywki w tym roku i z pewnością zwycięstwo i tym razem będzie celem naszej drużyny. Mecz rozgrywany jesienią w Biłgoraju zakończył się remisem 2:2. Zapowiada się ciekawe widowisko, na które zapraszamy na niedzielę, godz. 15:00 na boisko przy ul. Żyrzyńskiej. Zapraszamy!
W innym ciekawym meczu Orlęta zagrają z Hetmanem, a lider z Łęcznej z Janowianką.

Pary XVIII kolejki

Sobota, 12.04
Sparta Rejowiec Fabryczny - Stal Poniatowa (godz. 16:00)
Roztocze Szczebrzeszyn - Lewart Lubartów (godz. 16:00)

Niedziela, 13.04
Górnik II Łęczna - Janowianka Janów Lubelski (godz. 15:00)
w Janowie Lubelskim, Górnik II gospodarzem
Powiślak Końskowola - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 15:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Lutnia Piszczac (godz. 16:00)
Orion Niedrzwica Duża - Victoria Żmudź (godz. 16:00)
Orlęta Łuków - Hetman Żółkiewka (godz. 17:00)
Unia Krzywda - Ruch Ryki (godz. 17:00)

Młodzi ze zmiennym szczęściem

W sobotę trzy grupy młodzieżowe Powiślaka rozpoczęły wznowiły swoje rozgrywki. Juniorzy młodsi przegrali z Orłami Kazimierz Dolny 2:3, a bramki dla podopiecznych Marcina Rożka strzelili Piotr Antoniak i Krystian Salamandra.

Jakub Lewandowski - Rafał Bartuzi, (55' Konrad Sumorek), Damian Kozak, Hubert Kozak, Kamil Poniewozik, Nikodem Wojdaszka, Damian Wójcik (75' Bartek Wnuk), Piotr Antoniak, Kacper Cedzidło, Jacek Seroka (41' Karol Kwiatek), Krystian Salamandra

Trampkarze młodsi wysoko pokonali Tajfun Ostrów Lubelski strzelając rywalom aż 8 bramek tracąc przy tym tylko jedną. Bramki dla trampkarz strzelali: Hubert Wójcik, Mateusz Murat (po trzy), Mateusz Ciupa oraz Dawid Noworolnik.

Swój mecz rozgrywali również młodzicy młodsi, którzy zremisowali 1:1 z Wisłą Puławy. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Jakub Konc, rywale zdobyli gola po rzucie karnym.

Wygrana Powiślaka w Żmudzi

Dobry wynik na inaugurację IV ligi w spotkaniach wyjazdowych osiągnął Powiślak. W meczu z Victorią Żmudź padłą tylko jedna bramka, ale dla naszej drużyny, którą strzelił Damian Kopeć w 29. minucie gry. W drużynie zadebiutował nowy zawodnik Powiślaka, Jakub Kurlapski, który wszedł na boisko w ostatnich minutach.

Łukasz Kuśmierz - Maciej Pięta, Tomasz Guz, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Artur Sułek (87' Jakub Kurlapski), Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski (65' Sebastian Dziosa), Paweł Zabielski, Damian Kopeć (60' Paweł Wolszczak) - Łukasz Giza (85' Arkadiusz Szczypa)

6 kwietnia 2014, 16:00 - Żmudź
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola 0:1 (0:1)
Damian Kopeć 29

Sędziował Jakub Bancerz oraz Michał Pastusiak, Sławomir Olucha (LZPN).

Zapowiedź 17. kolejki

W drugim wiosennym meczu Powiślak zagra w Żmudzi z miejscową Victorią. Rywal zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli, a w poprzedniej kolejce ligowej wysoko pokonał Unię Krzywda, bo aż 4:0. Victoria na 8 meczów rozgrywanych na własnym boisku wygrał 6, co świadczy, że nie będzie to łatwy mecz. Spotkanie Powiślaka z Victorią w rundzie jesiennej zakończył się wygraną naszej drużyny 3:1. Mecz w niedzielę o 16:00.
W innych ciekawych meczach Hetman zagra z Opolaninem, a lider z Łęcznej z Lutnią.

Pary XVII kolejki

Sobota, 5.04
Lutnia Piszczac - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)

Niedziela, 6.04
Lewart Lubartów - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 12:00)
Ruch Ryki - Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 15:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Unia Krzywda (godz. 15:00)
Janowianka Janów Lubelski - Orion Niedrzwica Duża (godz. 15:00)
Hetman Żółkiewka - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 15:00)
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Stal Poniatowa - Orlęta Łuków (godz. 16:00)

Wymęczone zwycięstwo z Janowianką

Na inaugurację rundy wiosennej Powiślak grał na własnym boisku z Janowianką Janów Lubelski. W 10. minucie meczu okazję do strzelenia bramki miał Paweł Zabielski, ale piłkę spod jego nóg w ostatniej chwili wybił piłkarz gości. Gra obu drużyn nie układała się, Powiślak stwarzał głównie zagrożenie z rzutów wolnych, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Z czasem lepiej radzili sobie piłkarze Janowianki i kilkukrotnie zagrozili bramce, w której stał Łukasz Kuśmierz. Przed przerwą dobre podanie w pole karne od Łukasza Gizy dostał Paweł Zabielski i kiedy już większość kibiców zgromadzonych na stadionie widziała piłkę w siatce, ta odbiła się od słupka bramki. Do przerwy wynik bezbramkowy, a gra Powiślaka nie mogła się podobać.
W drugiej części meczu gospodarze odważniej ruszyli w stronę bramki rywali, niestety bez efektu bramkowego. Pierwszy groźny strzał oddali piłkarze Janowianki, ale szczęśliwie piłka wpadła wprost w ręce Kuśmierza. Trener Makarewicz starał się zmienić sytuację na boisku wprowadzając rezerwowych graczy, ale dużej poprawy w grze nie było. Kilkukrotnie Łukasz Giza był w dobrych sytuacjach strzeleckich, ale brakowało dobrego wykończenia akcji. W 86. minucie z lewej strony pola karnego dośrodkowywał wzdłuż bramki Paweł Zabielski, a Giza popisał się snajperskim instynktem i strzałem głową pokonał bramkarza gości. W ostatnich minutach Janowianka starała się doprowadzić do wyrównania, ale dobra gra defensywy Powiślaka nie dała się pokonać. Mecz zakończył się skromną wygraną gospodarzy, ale bynajmniej nie po dobrym spotkaniu.

Łukasz Kuśmierz - Maciej Pięta (77' Bartosz Kleszczyński), Tomasz Guz, Sebastian Cieniuszek, Kamil Leszczyński - Paweł Zabielski, Rafał Banaszek, Sebastian Dziosa (62' Paweł Wolszczak), Sławomir Radzikowski (87' Kamil Kusyk), Artur Sułek (62' Damian Kopeć) - Łukasz Giza

30 marca 2014, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Janowianka Janów Lubelski 1:0 (0:0)
Łukasz Giza 86

Żółta kartka: Cieniuszek, Zabielski

Sędziował Artur Krasowski oraz Krzysztof Hordejuk, Maciej Panaisuk (BOZPN).

Zapowiedź 16. kolejki

Po zimowej przerwie IV liga wznawia rozgrywki. Na początek Powiślak zagra z Janowianką Janów Lubelski. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny, bo aż 6:0. Teraz z pewnością tak łatwo już nie będzie, gdyż inne kluby nie zlekceważą beniaminka ligi, Powiślaka. Janowianka zajmuje 10. miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do Powiślaka i to właśnie gospodarze będą faworytem tego meczu. Początek spotkania w niedzielę o 14.00 na boisku przy ul. Żyrzyńskiej w Końskowoli. Zapraszamy! Dla tych, którzy nie będą mogli być na stadionie zostanie przeprowadzona mini relacja "na żywo".
Hitem tej kolejki będzie starcie dwóch najlepszych drużyn rundy jesiennej, Górnika II Łęczna z Hetmanem Żółkiewka. W innym ciekawym spotkaniu Lewart zagra z Ruchem Ryki.

Pary XVI kolejki

Sobota, 29 marca
Sparta Rejowiec Fabryczny - Orlęta Łuków (godz. 15:00)
Roztocze Szczebrzeszyn - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 16:00)

Niedziela, 30 marca
Powiślak Końskowola - Janowianka Janów Lubelski (godz. 14:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Stal Poniatowa (godz. 15:00)
Górnik II Łęczna - Hetman Żółkiewka (godz. 15:00)
Orion Niedrzwica Duża - Lutnia Piszczac (godz. 15:00)
Unia Krzywda - Victoria Żmudź (godz. 15:00)
Lewart Lubartów - Ruch Ryki (godz. 16:00)

Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej
Klub

Już w najbliższy weekend rusza runda wiosenna rozgrywek IV ligi w woj. lubelskim. Drużyna seniorów Powiślaka nie próżnowała zimą i rozegrała 9 meczów kontrolnych. Bilans tych spotkań to 4 zwycięstwa - z Mazowszem Grójec (2:1), Ruchem Ryki (5:3), POM-em Iskrą Piotrowice i juniorami Motoru Lubin (po 2:0), 2 remisy - z Chełmianką Chełm i Lewartem Lubartów (po 1:1) i 3 porażki - z Czarnymi Dęblin (2:4), Wisłą Puławy (0:7) i Podlasiem Biała Podlaska (0:2). Dla Powiślaka w sparingach bramki zdobywali: Łukasz Giza (cztery), Sławomir Radzikowski (trzy), Paweł Zabielski (dwie), Sebastian Dziosa, Kamil Leszczyński, Maciej Pięta i Kamil Zagozdon (po jednej bramce).

W przerwie zimowej doszło do kilku roszad w składzie, w brawach Powiślaka zagra sześciu nowych graczy. Do drużyny seniorów dołączyło dwóch juniorów naszego klubu - Piotr Antoniak i Nikodem Wojdaszka. Ponadto z innych zespołu przybyli: Jakub Kurlapski i Paweł Zabielski (obaj z Wisły Puławy), Bartosz Kleszczyński (z Mazowsza Stężyca) i Kamil Zagozdon (z juniorów Motoru Lublin). Z Powiślakiem na najbliższą rundę pożegnało się czterech zawodników. Rafał Giziński i Dawid Jacyna nie wznowili treningów (Giziński wyjechał za granicę), Kamil Kopeć wiosną będzie reprezentował barwy Hetmana Gołąb, a Rafał Wanicki Serokomli Janowiec.

Kadra Powiślaka na rundę wiosenną IV ligi sezonu 2013/2014

Bramkarze:
Michał Bicki, Łukasz Kuśmierz

Obrońcy: Sebastian Cieniuszek, Tomasz Guz, Jakub Kurlapski, Kamil Kusyk, Kamil Leszczyński, Adam Mróz, Maciej Pięta

Pomocnicy: Rafał Banaszek, Sebastian Dziosa, Damian Kopeć, Sławomir Radzikowski, Artur Sułek, Arkadiusz Szczypa, Nikodem Wojdaszka, Paweł Wolszczak

Napastnicy: Piotr Antoniak, Łukasz Giza, Bartosz Kleszczyński, Paweł Zabielski, Kamil Zagozdon

Przypomnijmy jeszcze jak wygląda sytuacja w tabeli IV ligi na półmetku rozgrywek. Liderem jest Hetman Żółkiewka z dorobkiem 34 punktów, tyle samo oczek zgromadził drugi Górnik II Łęczna. Na najniższym stopniu podium plasuje się Lewart Lubartów ze stratą 3 punktów do lidera, a kolejne dwa punkty mniej zgromadził czwarty Powiślak. Hetman zapowiedział jednak, że nie planuje awansować w tym sezonie do III ligi i w przypadku zajęcia miejsca premiowanego awansem (pierwszego) pozostanie w IV lidze. W tej sytuacji szansa awansu pojawia się dla kolejnych drużyn - Górnika II, Lewartu oraz Powiślaka, ale prezes końskowolskiej drużyny, Artur Suszek, stwierdził, że jedynie w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w tabeli klub będzie myślał o awansie, nawet jeśli któraś z drużyn zrezygnuje z promocji do wyższej ligi.

Na zakończenie wygrana z Motorem
Klub

Ostatni sparing przed rundą wiosenną Powiślak rozegrał na własnym boisku z juniorami Motoru Lublin. Już na początku Paweł Zabielski mógł zdobyć bramkę, ale piłka po jego strzale z ostrego kąta wylądowała w bocznej siatce. W 15. minucie dobre podanie za linię obrony dostał Łukasz Giza i delikatnym lobem nad bramkarzem strzelił bramkę otwierającą wynik meczu. Powiślak grał spokojnie stwarzając sobie sytuacje podbramkowe, natomiast rywale mieli problemy z dłuższym utrzymywaniem się przy piłce. W 41. minucie Łukasz Giza wykorzystał złe wyjście do piłki bramkarza Motoru i strzelił swoją drugą bramkę w meczu.
W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Powiślak prowadził grę, ale nie oddawał już tylu strzałów na bramkę. Goście z Lublina z czasem dochodzili do groźnych sytuacji strzeleckich, ale brakowało dobrego wykończenia ataków. W jednej z akcji po zamieszaniu w polu bramkowym Powiślaka piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Końskowoli 2:0.

Łukasz Kuśmierz (70' Michał Bicki) - Maciej Pięta (70' Jakub Kurlapski), Tomasz Guz (46' Adam Mróz), Sebastian Cieniuszek, Kamil Leszczyński (70' Arkadiusz Szczypa) - Sebastian Dziosa (70' Damian Kopeć), Rafał Banaszek (70' Kamil Kusyk), Artur Sułek (46' Paweł Wolszczak), Sławomir Radzikowski (70' Bartosz Kleszczyński), Paweł Zabielski (78' Nikodem Wojdaszka) - Łukasz Giza (78' Kamil Zagozdon)

22 marca 2014, 12:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Motor Lublin (juniorzy) 2:0 (2:0)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

okon
14.04.2014 17:37
atch?v=Ggq5NSo3pwc

Tomb81raider
14.04.2014 16:54
Nie to co Janowianka i inni... Szkoda, że takie druż. grają u Nas tak rzadko, ale co poradzić, relacje z takich meczów to fajna sprawa i dobrze, że ktoś o tym pomyślał :-)

14.04.2014 16:51
Ale Macie "problemy"... Czekamy na relację, tak jak ktoś tu wspom., w końcu pojawiła się ekipa mająca liczną grupę kibiców, więc mecz odbył się w typowo piłk. atmosf.