Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.12.2014 08:40:33
Klub

Po podsumowaniu gry w IV lidze zapraszamy do zapoznania się ze statystyką dotyczącą zarówno drużyny Powiślaka jak i wszystkich zespołów uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Statystyczne podsumowanie jesieni

Zmiany w okresie przygotowawczym
Klub

Niewielkie zmiany zaszły w okresie roztrenowania po rundzie jesiennej i przygotowań do rundy wiosennej. Treningi na hali będą się odbywać się do 18 grudnia we wtorki o godz. 17.00 i czwartki o godz. 16.30, a nie jak wcześniej planowano do 20 grudnia. W nowym roku drużyna seniorów Powiślaka wznowi treningi 15 stycznia o godz. 16.30, a dwa dni później wybierze się na turniej halowy do Stężycy. Pozostała część przygotowań (w tym gry sparingowe) nie uległa zmianie. Planowany mecz w najbliższą środę pomiędzy Powiślakiem a drugoligową Wisłą Puławy został odwołany.

Nasi młodzi na konsultacjach LZPN
Klub

Dwóch naszych młodych piłkarzy zostało zaproszonych na konsultację szkoleniową kandydatów do reprezentacji LZPN. Pierwszym z nich jest Krystian Salamandra (rocznik 1999), który będzie uczestniczył w konsultacjach w dniach 21-22 listopada. Drugi to Jan Reniuszek (rocznik 2000), a spotkanie odbędzie się 28-29 listopada w Lublinie.

Podsumowanie pierwszej części sezonu
Klub

Udaną rundę jesienną ma za sobą Powiślak w sezonie 2014/2015 rozgrywek IV ligi. Drugie miejsce premiowane awansem do III ligi z jednopunktową stratą do lidera zapowiada ciekawą wiosnę.

Jednak początek rozgrywek nie wyglądał zbyt dobrze. Po transferach zarówno z jak i do klubu widoczny był brak zgrania w drużynie. Inauguracja była falstartem i porażką z Janowianką 2:3 pomimo prowadzenia 2:0, a tydzień później nie było lepiej z Victorią Żmudź (kolejna porażka 4:5). Później było już lepiej, i Powiślak piął się powoli w górę tabeli. Kolejna zadyszka w naszej drużyna była widoczna w końcówce rundy, co spowodowało stratę kilku punktów. Wiele meczów mogło ułożyć się inaczej gdyby nie skuteczność. Powiślak dysponuje najlepszą ofensywą ligi, ale wiele dobrych okazji podbramkowych jest marnowanych przez naszych zawodników.

Liga w tym sezonie jest niezwykle wyrównana, dystans punktowy dzielący drużny z miejsca pierwszego i dwunastego to tylko 7 punktów. Można powiedzieć, że runda jesienna praktycznie nic nie wyjaśniła i po przerwie zimowej walka o awans rozpocznie się od nowa. Liderem rozgrywek jest AMSPN Hetman Zamość, który jesienią zgromadził 28 punktów. Dla porównania rok temu przewodzący w tabeli Hetman Żółkiewka miał ich o 6 więcej. Tuż za zamojską drużyną znajduje się Powiślak z Czarnymi Dęblin ze stratą jednego punktu. Miejsce poza podium zajmuje Lewart Lubartów i Orlęta Łuków (po 26 punktów). Tabelę zamyka Ruch Ryki (9 punktów) i beniaminek, Grom Kąkolewnica (5 punktów). W niezbyt dobrej sytuacji po jesieni znajdują się drużyny z Włodawy i Biłgoraja (13 i 14 miejsce z odpowiednio 15 i 14 punktami), które do poprzedzających ich drużyn tracą 6 punktów. Najlepszymi strzelcami ligi są wspólnie Wojciech Białek (Orion Niedrzwica Duża) oraz Mariusz Frączek (Czarni Dęblin), którzy mają po 11 trafień.

Na dorobek 27 punktów uzyskanych przez Powiślaka złożyło się 8 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Drużyna z Końskowoli dysponuje najlepszą ofensywą ligi - 36 bramek strzelonych, a po stronie strat należy odnotować 19 bramek straconych. Najlepszym strzelcem Powiślaka jest Damian Kopeć z 8 bramkami, a tuż za nim znajdują się m.in. Łukasz Giza i Sławomir Radzikowski (odpowiednio 7 i 6 bramek).

Terminarz Powiślaka w rundzie wiosennej

Lubelski Związek Piłki Nożnej opublikował terminy rozegrania poszczególnych kolejek ligowych rozgrywek, w tym m.in. IV ligi. Pierwsza wiosenna kolejka zostanie rozegrana 21/22 marca, a zakończenie sezonu z Czarnymi Dęblin w sobotę 13 czerwca.

Szczegółowy terminarz Powiślaka w rundzie wiosennej:

XVI kolejka - 21/22.03.2015 (sobota/niedziela) - Janowianka Janów Lubelski (wyjazd)
XVII kolejka - 28/29.03.2015 (sobota/niedziela) - Victoria Żmudź (dom)
XVIII kolejka - 04.04.2015 (Wielka Sobota) - Grom Kąkolewnica (w)
XIX kolejka - 11/12.04.2015 (sobota/niedziela) - Lewart Lubartów (d)
XX kolejka - 18/19.04.2015 (sobota/niedziela) - Omega Stary Zamość (w)
XXI kolejka - 25/26.04.2015 (sobota/niedziela) - Ruch Ryki (d)
XXII kolejka - 30.04.2015 (czwartek) - Kryształ Werbkowice (w)
XXIII kolejka - 03.05.2015 (niedziela) - Łada 1945 Biłgoraj (w)
XXIV kolejka - 09/10.05.2015 (sobota/niedziela) - Orion Niedrzwica Duża (d)
XXV kolejka - 16/17.05.2015 (sobota/niedziela) - Górnik II Łęczna (w)
XXVI kolejka - 23/24.05.2015 (sobota/niedziela) - Włodawianka Włodawa (d)
XXVII kolejka - 30/31.05.2015 (sobota/niedziela) - Orlęta Łuków (w)
XXVIII kolejka - 03.06.2015 (środa) - Opolanin Opole Lubelskie (d)
XXIX kolejka - 07.06.2015 (niedziela) - AMSPN Hetman Zamość (w)
XXX kolejka - 13.06.2015 (sobota) - Czarni Dęblin (d)

Powiślak wiceliderem, z Czarnymi na remis

Mecz ostatniej kolejki pomiędzy Czarnymi Dęblin a Powiślakiem wzbudzał sporo emocji jeszcze przed jego rozpoczęciem. Nic dziwnego skoro spotykały się dwie najlepsze drużyny ligi po dotychczasowych 14 meczach. Niestety poczynań piłkarzy na boisku nie mogli podziwiać kibice na trybunach, było to spowodowane karą zamknięcia stadionu w Dęblinie po meczu Czarni-Ruch Ryki. Ci co chcieli obejrzeć spotkanie musieli zadowolić się miejscami zza ogrodzenia stadionu. Początek meczu należał do gospodarzy. Dobrze operowali piłką w środku boiska, a Powiślak był skupiony głównie na defensywie. W jednej z nielicznych groźnych okazji naszej drużyny Łukasz Giza wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, ale piłkę zdołał przechwycić bramkarz. Gospodarze swoje sytuacje stwarzali głównie poprzez stałe fragmenty gry - rzuty rożne i wolne, ale Łukasz Kuśmierz nie dał się zaskoczyć w bramce. Z czasem gra wyrównała się, dobrą okazję w 21. minucie miał Paweł Kośka, ale uderzył obok słupka. Dwukrotnie zza pola karnego celnie uderzał Rafał Giziński, ale górą był bramkarz Czarnych. W 39. minucie na bramkę uderzał Arkadiusz Szczypa, ale tym razem piłka odbiła się od poprzeczki. Przed przerwą bramek nie oglądaliśmy, niewielką przewagę w pierwszej części gry mieli piłkarze Czarnych.

Od początku drugiej połowy to Powiślak starał się narzucić rytm gry na boisku, jednak pierwszą groźną akcje stworzyli gospodarze. Po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę z rąk wypuścił Łukasz Kuśmierz, ale piłkarze z Końskowoli zdołali wybić piłkę. W 50. minucie głową po dośrodkowaniu z bocznej części boiska uderzał głową Mateusz Kamola jednak i tym razem brakowało skutecznego wykończenia akcji. W 62. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Damian Dzido podał piłkę Mateuszowi Frączkowi, a ten znalazł się przed pustą bramką i umieścił futbolówkę w siatce. Radość kibiców z Dęblina nie trwała jednak długo. 2 minuty później piłkarz Czarnych przypadkowo podał piłkę Łukaszowi Gizie, który strzelił wyrównującą bramkę. Powiślak dążył do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale za każdym razem brakowało skuteczności. Przed szansą strzelenia bramki stanął m.in. Adam Mróz, jednak uderzył wprost w bramkarza. W doliczonym czasie gry miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, kiedy to Łukasz Giza był faulowany w polu karnym Czarnych jednak sędzia nie odgwizdał jedenastki. Gospodarzom wyraźnie brakowało sił w końcówce, ale utrzymali remisowy wynik do końca i mecz zakończył się podziałem punktów.

Łukasz Kuśmierz - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Kamil Jezierski (46' Adam Aina), Paweł Kośka (59' Damian Kopeć), Rafał Banaszek, Rafał Giziński, Arkadiusz Szczypa (68' Sławomir Radzikowski), Mateusz Kamola (80' Mateusz Próchniak), Łukasz Giza

9 listopada 2014, 14:00 - Dęblin
Czarni Dęblin - Powiślak Końskowola 1:1 (0:0)
Mariusz Frączek 62 - Łukasz Giza 64

Żółte kartki: Leszczyński, Szczypa

Sędziował Wojciech Myć oraz Michał Pastusiak, Adam Ciupek

Zapowiedź 15. kolejki

W ostatniej kolejce przed przerwą zimową Powiślak zagra w kolejnym hicie kolejki, a być może i całej rundy jesiennej. Rywalem naszej drużyny będą Czarni Dęblin, beniaminek i lider IV ligi. Zespół z Dęblina przegrał dwa mecze na początku rozgrywek, ale w kolejnych dwunastu nie zaznał porażki co doprowadziło go na szczyt tabeli. Stawka tego meczu jest duża bo zwycięzca spędzi zimę na pozycji lidera. Mecz zostanie rozegrany przy pustych trybunach, jest to konsekwencją zamieszek podczas meczu Czarni - Ruch Ryki. My postaramy się przeprowadzić mini relację "na żywo" z tego spotkania, którego początek zaplanowano na godzinę 14.00 w niedzielę 9 listopada.

Pary XV kolejki

Sobota, 8.11
AMSPN Hetman Zamość - Orion Niedrzwica Duża (godz. 12:00)

Niedziela, 9.11
Łada 1945 Biłgoraj - Lewart Lubartów (godz. 13:00)
Grom Kąkolewnica - Omega Stary Zamość (godz. 13:00)
Victoria Żmudź - Ruch Ryki (godz. 13:00)
Janowianka Janów Lubelski - Kryształ Werbkowice (godz. 13:00)
Opolanin Opole Lubelskie - Górnik II Łęczna (godz. 13:00)
Orlęta Łuków - Włodawianka Włodawa (godz. 13:00)
Czarni Dęblin - Powiślak Końskowola (godz. 14:00)

Plan przygotowań do rundy wiosennej
Klub

Trener Robert Makarewicz przygotował plan sparingów w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2014/2015. Zawodnicy będą trenować do 20 grudnia 2014 na hali i orliku w Końskowoli. Przerwa w treningach potrwa równy miesiąc i 20 stycznia 2015 o godzinie 17.00 zajęcia zostaną wznowione na hali. Przed pierwszym meczem ligowym w rundzie wiosennej Powiślaka zagra 9 meczów kontrolnych, z których pierwszy odbędzie się 30 stycznia z juniorami Wisły Puławy.

Plan gier kontrolnych przed rundą wiosenną sezonu 2014/2015

30 stycznia - Wisła Puławy juniorzy starsi (Centralna Liga Juniorów)

4 lutego - Ruch Ryki (IV liga) - w Puławach

7 lutego - Hetman Żółkiewka (III liga) - w Lublinie

11 lutego - TOP Biała Podlaska juniorzy starsi (Wojewódzka Liga Juniorów) - w Puławach

14 lutego - Proch Pionki (Campeon.pl Liga okręgowa Radom) - w Puławach

21 lutego - Orlęta Radzyń Podlaski (III liga) - w Puławach

28 lutego - Oskar Przysucha (IV liga mazowiecka południe) - w Puławach lub Radomiu

7 marca - Wilga Garwolin (IV liga mazowiecka południe) - w Miętnem

14 marca - Orion Niedrzwica Duża (IV liga) - w Niedrzwicy lub Puławach

Terminy i miejsca rozegrania sparingów mogą ulec zmianie.

Hit kolejki nie rozczarował

W pierwszą niedzielę listopada Powiślak podejmował w Końskowoli z lidera rozgrywek, AMSPN Hetman Zamość. Obie drużyny spokojnie rozpoczęły spotkanie, ale widoczna była przewaga Powiślaka. W 8. minucie dobrze obsłużony przez kolegów z drużyny został Łukasz Giza, który w sytuacji sam na sam uderzył piłką w słupek. Chwilę później Giza ponownie dobrze znalazł się w polu karnym, tym razem jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę Hetmana. Powiślak spokojnie konstruował kolejne akcje, po jednej z nich w 26. minucie Mateusz Kamola wyszedł oko w oko z bramkarzem gości, jednak widoczny był brak skuteczności. Dwie minuty później Giza chciał minąć bramkarza z Zamościa, ale tym razem golkiper skutecznie interweniował. W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzał Kamil Leszczyński, niestety po raz kolejny obok bramki. Do przerwy 0:0 po dobrej grze Powiślaka, ale też z fatalną skutecznością. Hetman nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Łukasza Kuśmierza, a dodatkowo miał sporo problemów w defensywie z zatrzymaniem napastników Powiślaka.

Na początku drugiej połowy nie zmienił się obrazu gry na boisku, to Powiślak był stroną przeważającą. W 51. minucie Giza wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale po raz kolejny nie wykończył dobrze akcji. 3 minuty później został zmieniony przez Damiana Kopcia, który zaraz po wejściu na boisko strzelił bramkę dla Powiślaka. Gospodarze nie rezygnowali z podwyższenia wyniku, w 58. minucie Rafał Giziński uderzył zza pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach Powiślak cofnął się ale Hetman nie potrafił przebić się przez szczelną defensywę Powiślaka. W 82. minucie indywidualną akcję przeprowadził Adam Aina, ale strzał piętką Sławomira Radzikowskiego obronili goście. W ostatnich minutach Zamościanie wszystkimi siłami ruszyli do przodu i końcówka zapowiadała się emocjonująco. W 87. minucie po dośrodkowaniu i strzale głową gości szczęście uśmiechnęło się do Powiślaka gdyż piłka odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry strzał z bliska znakomicie obronił Łukasz Kuśmierz i zapewnił drużynie z Końskowoli bardzo ważne trzy punkty. Mecz stał na dobrym poziomie, Powiślak zasłużenie pokonał Hetmana pomimo emocjonującej końcówki, której mogłoby nie być gdyby nasi zawodnicy w pierwszej połowie wykazali się lepszą skutecznością. Goście przejęli inicjatywę dopiero w ostatnim kwadransie gry ale było to za mało by pokonać dobrze grających piłkarzy Powiślaka.

Łukasz Kuśmierz - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Kamil Jezierski (67' Mateusz Próchniak), Paweł Kośka, Rafał Banaszek, Rafał Giziński, Arkadiusz Szczypa (80' Adam Aina), Mateusz Kamola (74' Sławomir Radzikowski), Łukasz Giza (54' Damian Kopeć)

2 listopada 2014, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - AMSPN Hetman Zamość 1:0 (0:0)
Damian Kopeć 55

Sędziował Jacek Paskudzki oraz Krzysztof Hordejuk, Michał Skwarek.

Zapowiedź 14. kolejki

W najbliższym meczu Powiślak zagra z liderem rozgrywek, AMSPN Hetmanem Zamość. Rywale to spadkowicze z III ligi, a w aktualnych rozgrywkach pomimo słabszego początku sezonu w tam momencie prowadzą w rozgrywkach. Hetman ma znakomitą serię - wygrał ostatnie 6 meczów pozostawiając w pokonanym boju m.in. Kryształ, Lewart i Victorię. Mecz Powiślaka z zamojską drużyną będzie rywalizacją najlepszej ofensywy (Powiślak ma najwięcej, 34 strzelone bramki) z najlepszą defensywą ligi (Hetman w 13 kolejkach stracił 11 bramek). Mecz zapowiada się interesująco, a odbędzie się on w niedzielę, 2 listopada o godzinie 14.00 w Końskowoli. Zapraszamy!
W innym ciekawym pojedynku zmierzą się dwaj rewelacyjni beniaminkowie - Kryształ z Czarnymi.

Pary XIV kolejki

Niedziela, 2.11
Omega Stary Zamość - Victoria Żmudź (godz. 11:00)
Włodawianka Włodawa - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 13:00)
Górnik II Łęczna - Orlęta Łuków (godz. 13:00)
Orion Niedrzwica Duża - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 13:00)
Kryształ Werbkowice - Czarni Dęblin (godz. 13:00)
Ruch Ryki - Janowianka Janów Lubelski (godz. 13:00)
Powiślak Końskowola - AMSPN Hetman Zamość (godz. 14:00)
Lewart Lubartów - Grom Kąkolewnica (godz. 14:00)

Wygrana w ostatnich sekundach!

Ważne zwycięstwo w Opolu Lubelskim odniósł Powiślak. Nasza drużyna wygrała, ale na bramkę trzeba było czekać do samej końcówki spotkania. W doliczonym czasie gry drugiej połowy meczu gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Próchniak.

Łukasz Kuśmierz - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Kamil Leszczyński, Paweł Kośka (70' Mateusz Próchniak), Rafał Banaszek, Sławomir Radzikowski (46' Damian Kopeć), Łukasz Giza, Mateusz Kamola, Cristian Górski (46' Adam Aina), Rafał Giziński

25 października 2014, 14:00 - Opole Lubelskie
Opolanin Opole Lubelskie - Powiślak Końskowola 0:1 (0:0)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
10.11.2014 14:11
Każda ze stron mogła na podstawie imiennej listy wpuścić po 15 kibiców.

adams
10.11.2014 13:54
Przypuszczam jednak, że to byli raczej "miejscowi" lub powiązani z klubem z Dęblina. Od Nas raczej nikogo tam nie było.

adams
10.11.2014 13:52
Nie no My to z za bramy, tak jak większość. No z 15 osób może i było na trybunach, o żadnej rezerw. (że można) nie słyszałem wcześniej.

napoleon
09.11.2014 20:49
do adams ale na stadion weszlicie czy z zabramy oglądaliście ? chyba ze wczesniej sobie miejsca zarezerwowaliscie podobno 15 osób bylo

adams
09.11.2014 18:45
M. in. poprzeczka po ładnym strzale pod koniec 1 poł. i wybicie piłki sprzed linii bramk. przez obrońcę pod koniec meczu. Ale najważn., że nie przegrany :-)

adams
09.11.2014 18:38
Do napoleon: jak to nie można było? Ja byłem (i trochę osób od Nas) i nie było problemów, żeby mecz obejrzeć. Szkoda straty pkt, bo mieliśmy więcej groźniejszych akcji...

napoleon
09.11.2014 12:11
szkoda że nie można na mecz pojechać

robi jablonsky1
31.10.2014 17:40
Dobrze, że się udało ostatnio. Teraz pasowało by w 2 kończących rundę meczach zdobyć ze 4 pkty choć! Ale łatwo nie będzie... xD

20.10.2014 17:31
ę: może na przyszłość to będzie nauczka i ktoś pomyśli o tym, by innym razem nie iść rywalom na "ustępstwa", tylko grać wtedy, kiedy się wcześniej zaplanuje...

ktos
20.10.2014 17:28
No i "wpadka", szkoda pkt., ale bardziej tego, że nie dość, że sędzia "patałach", to jeszcze fakt, że zwyc. dla Orląt w meczu na pewno się nie należało. Ale taka piłka... I mam rad

Tomek
04.10.2014 08:44
Mecz z Orletami został przełożony na prośbę drużyny z Łukowa. Co do godziny - dzień nie jest już taki długi więc późniejsze rozpoczęcie meczu mogło sprawić, że kończył by się po ciemku

Tomb81raider
04.10.2014 08:07
Prawdę mówiąc, to jak na piątek, to nie powinno być wcześniej, jak na 16.30. Ale z 2-ej str. to poł. X będzie i szybciej się ściemnia, więc inaczej się nie da.

04.10.2014 08:03
ę o g. 14/15, tylko np. o 16, w dodatku nie na miejscu. Ale cóż, niektórych to nie obchodzi, bo myślą tylko o tym, żeby im nic nie kolidowało... Trudno, taki mamy "klimat"... xD