Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 24.10.2020 05:15:55

Grad bramek i porażka w Łęcznej

W niedzielę 25 marca Powiślak zainaugurował rozgrywki IV ligi meczem wyjazdowym z Górnikiem II Łęczna. W pierwszych dwudziestu minutach to Górnik przeważał co zaowocowało bramką w 12 minucie. - Kamil Leszczyński chciał zagrać do Maksymiliana Żubera jednak zrobił to zbyt lekko, do piłki dobiegł przeciwnik i zdobył bramkę. Powiślak wziął się w garść, w 20 minucie Łukasz Mietlicki okiwał w narożniku obrońcę rywali i dośrodkował, a Damian Kopeć oddał strzał z główki lecz futbolówka minęła bramkę. Spotkanie toczyło się wyrównanie, w 41 minucie po faulu na Macieju Pięcie sędzia główny odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Patryk Grzegorczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się, dalej swoje sytuacje miały obydwie drużyny. W 55 minucie Damian Kopeć wychodził sam na sam z bramkarzem Górnika i został sfaulowany. Arbiter wskazał na "wapno". Do piłki po raz kolejny podszedł Patryk Grzegorczyk i zdobył gola na 1:2. Nie na długo Powiślak cieszył się z prowadzenia, bo już dwie minuty później w samo okienko naszej bramki trafił Nikola Talimdzioski i widniał wynik 2:2. Dosłownie minutę później Łukasz Mietlicki dośrodkował do Damiana Kopcia, który potężnym wolejem wpakował piłkę do siatki. W 61 minucie strzał z rzutu wolnego gospodarzy w pięknym stylu wybronił Żuber. Niestety od 65 minuty zaczęliśmy popełniać dużo błędów taktycznych, co skrzętnie wykorzystała drużyna gospodarzy i zdobyła aż trzy bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla gospodarzy.

"Oczywiście nie robimy tragedii z wyniku. To był pierwszy mecz, w dodatku rozgrywany na sztucznym boisku. Czekamy na kolejne spotkanie, w którym będziemy chcieli się zrehabilitować za nieudaną inaugurację." - uspokaja trener Giza.

W tym spotkaniu zadebiutowali dwaj nowi gracze - Łukasz Mietlicki oraz Adrian Dudkowski.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek (79 Adrian Dudkowski), Artur Sułek (68 Damian Miazga), Łukasz Mietlicki, Damian Kopeć, Mateusz Kłyk, Maciej Pięta (73 Mateusz Kamola).

25 marca 2018, 16:00 - Łęczna
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 5:3 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Greniuk 12 i 89, Nikola Talimdzioski 57 i 79, Przemysław Ilczuk 66 – Patryk Grzegorczyk 41 (rzut karny) i 55 (rzut karny), Damian Kopeć 58

Żółte kartki: Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Rafał Banaszek, Damian Miazga

Sędziował: Paweł Tucki (Zamość)