Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 10.08.2020 20:19:53

Porażka mimo przewagi w pierwszej połowie

Spotkanie w Rożdżałowie rozpoczęło się atakami Powiślaka. W 5' Maciej Pięta dośrodkował do Pawła Bielaka, który z bliskiej odległości oddał strzał. Górą z tego starcia wyszedł bramkarz Kłosa. Jedenaście minut później Łukasz Mietlicki popisał się ładnym podaniem do Bielaka, który ponownie przegrał starcie z goalkeeper'em z Chełma. W pierwszej połowie przeważała nasza drużyna, jednak swoje okazje mieli też gospodarze. Na drugie czterdzieści pięć minut drużyna z Chełma wyszła bardziej zmotywowana. W 53' sytuację sam na sam wybronił Maksymilian Zolech. W 67' miał miejsce kontratak rywali, którzy wykorzystali błąd naszych obrońców przedzierając się w nasze pole karne. W sytuacji dwa na jeden Zolech nie miał już szans. Widniał wynik 1:0. Po stracie gola próbowaliśmy wyrównać, lecz w 75' przydarzył nam się kolejny błąd - napastnik Kłosa wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. W pojedynku raz jeszcze lepszy okazał się znakomicie spisujący się w tym dniu Zolech. Trzy minuty później główka Kamila Leszczyńskiego trafiła w poprzeczkę. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki jak np. uderzenie Matheusa Caminhi, lecz nie zdołaliśmy wyrównać. Spotkanie zakończyło się porażką Powiślaka 1:0.

"Początkowe dwadzieścia minut rozegraliśmy bardzo dobrze. Mam spore pretensje do zawodników, zwłaszcza za drugą połowę. Gospodarze zagrażali nam po stałych fragmentach gry i w ten sposób straciliśmy bramkę. Przegraliśmy i mogę jedynie pogratulować naszym przeciwnikom." - skomentował Łukasz Giza.

Maksymilian Zolech - Sebastian Pyda, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski, Wiktor Bogusz (70 Matheus Caminha), Łukasz Mietlicki (60 Damian Miazga), Maciej Pięta, Damian Koprucha - Paweł Bielak, Mateusz Kłyk (60 Mateusz Kamola).

22 września 2018, 16:00 - Rożdżałów
Kłos Chełm - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Kuśmierz 67

Żółte kartki: Sebastian Pyda x2
Czerwona kartka: Sebastian Pyda (za dwie żółte)

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)