Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 10.08.2020 21:30:04

Dobre złego początki
LigaPiłkarze Powiślaka przegrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej z KS Góra Puławska 1:2. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco, drużyna z Końskowoli atakowała i miała przewagę. Aktywny na prawej stronie boiska był nowo pozyskany Michał Białek. W 19 minucie spotkania, przyjezdni zdobyli bramkę. Piłkę z autu wrzucał w pole karne jeden z zawodników Góry, a w zamieszaniu podbramkowym skierowali piłkę do siatki. Radość ich nie trwała zbyt długo - po konsultacjach sędziego głównego z liniowym odwołał swoją wcześniejszą decyzję o uznaniu bramki. W 45 minucie, po długim podaniu od Konrada Gembala, ładną bramkę zdobył Michał Białek. Na przestrzeni pierwszej, połowy to Powiślak stworzył więcej akcji, był stroną przeważającą.
W drugiej części spotkania zobaczyliśmy zupełnie inny zespół z Końskowoli. Starał się bronić wyniku, nie atakował, przez co został skarcony dwoma bramkami. Pierwsza z nich padła w 67 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę strzałem głową zdobył najlepszy strzelec ligi - Paweł Czekaj. Drugą bramkę przyjezdni zdobyli 2 minuty później z rzutu karnego. W końcówce spotkania wyborną sytuację do strzelenia bramki miał Maciej Miturski ale piłka po jego strzale głową minęła słupek bramki.
Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach będziemy oglądać Powiślaka takiego, jakiego widzieliśmy w pierwszej połowie. Akcje przeprowadzane zarówno skrzydłami i środkiem były pomysłowe i czekamy na więcej bramek za tydzień.