Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 12.08.2020 19:50:16

Solidna porażka na własnym terenie

W ostatnią sobotę marca Powiślak podejmował na własnym stadionie Tomasovię Tomaszów Lubelski. Obie drużyny były mocno zmotywowane po losach poprzedniej kolejki. W 6' Damian Koprucha w dogodnej sytuacji próbował lobować bramkarza gości, jednak piłka minęła poprzeczkę. Dziesięć minut później napastnik gości oddał strzał z bardzo bliskiej odległości. Piłkę musnął Michał Bicki i trafiła ona w słupek. W 17' kolejną akcję miała drużyna przyjezdnych. Bicki wyszedł daleko do piłki, jednak uprzedził go Yaroslav Poplavka. Ostatecznie sytuację uratował Mateusz Antoniak. Po kolei oba zespoły oddawały strzały. W 25' Koprucha uderzał z główki, lecz niecelnie. W 32' strzał dobrze ustawionego napastnika z Tomaszowa obronił nasz bramkarz. W 41' goalkeeper Powiślaka popisał się dwoma interwencjami. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 45' drużyna Tomasovii dośrodkowywała z rzutu rożnego, po czym zdobyła bramkę z główki. Widniał wynik 0:1. Po zmianie stron Powiślak nacierał. W 47' oraz 50' z dystansu uderzali Giziński i Kazubski, lecz górą z pojedynków wychodził bramkarz. W 51' po naszym rzucie rożnym rywale wyprowadzili kontrę, która okazała się zabójcza. Było już 0:2. Po zdobytym golu rywale poszli za ciosem. Jedenaście minut później goście wdarli się w nasze pole karne, po czym zaskoczyli Michała Bickiego i zdobyli bramkę. Do końca meczu obie drużyny oddawały jeszcze strzały, lecz rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla Tomasovii.

"Były w tym meczu fragmenty, w czasie w których, w dużej mierze i jedna i druga drużyna grała w piłkę. Natomiast to Tomasovia Tomaszów Lubelski była o wiele bardziej konkretna. Rywale tworzyli sobie sytuacje bramkowe i wygrali zasłużenie. Wypada im pogratulować, a my musimy wziąć się w garść, bo to nasza druga porażka na wiosnę." - skomentował trener Giza.

Michał Bicki - Sebastian Pyda (69 Mateusz Murat), Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Robert Kazubski - Adrian Dudkowski, Wiktor Bogusz, Rafał Giziński (62 Marcin Gil) - Damian Koprucha, Valeriy Nickitchuk (46 Maciej Pięta), Oskar Leszczyński (56 Mateusz Kamola).

30 marca 2019, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3 (0:1)
Bramki: Yaroslav Poplavka 45, 51, Norbert Raczkiewicz 62