Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C2 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 20.10.2020 16:10:30

Dziesięć goli i trzy punkty wracają do Końskowoli

Celem w meczu przeciwko Huczwie było wywiezienie trzech punktów. Niestety z początkiem spotkania tak się nie zapowiadało. W 8' gospodarze podali piłkę w nasze pole karne, minęła ona obrońców i trafiła do napastnika, który z bliskiej odległości uderzył pod poprzeczkę Maksymiliana Zolecha. Zaledwie dziesięć minut później Patryk Grzegorczyk strzelił z główki, bramkarz odbił piłkę, a dobrze ustawiony Marcin Gil umieścił ją w siatce. Widniał wynik 1:1. W 29' mieliśmy podobną sytuację. Kapitan Grzegorczyk uderzał, goalkeeper rywali niefortunnie interweniował, a do pustej bramki strzelił niezawodny Damian Koprucha. Na dwóch prezentach dla kolegów "Łyda" nie zaprzestał. W 33' Grzegorczyk uderzył z główki zdobywając bramkę na 1:3. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. Przed przerwą, w 40' drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Tyszowców. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Powiślak przeważał, jednak to Huczwa mimo osłabienia zdobyła bramkę na 2:3 - niemalże z zerowego kąta po błędzie Zolecha. Szybko odpowiedziała nasza drużyna. Minutę później po dośrodkowaniu w pole karne rywali, bramkę z głowy zdobył Wiktor Bogusz. Dobrą indywidualną akcją popisał się w 70' Rafał Giziński, który pokiwał przeciwników i oddał strzał z dystansu zdobywając gola na 2:5. Bramkę "stadiony świata" zdobył w 78' Adrian Dudkowski uderzając z około dwudziestu metrów w okienko. Przy wyniku 2:6 nasz zespół nieco się rozluźnił. W 89' po ręce Mateusza Antoniaka przed własnym polem karnym, rywale zdobyli gola z rzutu wolnego na wysokości 19. metra. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Huczwa miała jeszcze rzut karny, który wykorzystała. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Powiślaka aż 4:6.

"Mieliśmy to spotkanie pod kontrolą, zwłaszcza gdy gospodarze grali w dziesiątkę. Szkoda straconych dwóch ostatnich bramek. Za bardzo się rozluźniliśmy i to jedyny minus tego starcia. Zwycięstwo przed świętami cieszy, więc wypada mi tylko podziękować chłopakom za wygraną" - skomentował trener Giza.

Maksymilian Zolech - Maciej Pięta, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Michał Łukaszuk - Adrian Dudkowski, Rafał Giziński (83 Mateusz Murat), Wiktor Bogusz (80 Daniel Krzysztoszek) - Valeriy Nickitchuk (75 Mateusz Kamola), Damian Koprucha, Marcin Gil.

20 kwietnia 2019, 14:00 - Tyszowce
Huczwa Tyszowce - Powiślak Końskowola 4:6 (1:3)
Bramki: Damian Ziółkowski 8, 90+2, Damian Baran 58, Maciej Markowski 89 – Marcin Gil 18, Damian Koprucha 29, Patryk Grzegorczyk 33, Wiktor Bogusz 59, Rafał Giziński 70, Adrian Dudkowski 78

Żółta kartka: Mateusz Antoniak
Czerwona kartka rywali: Sebastian Denkiewicz 40 (za drugą żółtą)

Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm)