Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Żak F2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Porażka po dobrym meczu
Klub

W sobotę 27 lipca odbył się mecz towarzyski z Granitem Bychawa. Jak się okazało było to bardzo pożyteczne spotkanie przed nadchodzącym sezonem. Pierwsze dziesięć minut sparingu należało do rywali. Po błędzie w defensywie jako pierwsi straciliśmy bramkę. Następnie do końca pierwszej połowy to zespół Łukasza Gizy przejął inicjatywę. W 20' jeden z zawodników testowanych zagrał do drugiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i wygrał pojedynek. Trzynaście minut później mogliśmy ujrzeć piękną drużynową akcję Powiślaka, po której padła bramka. W między czasie podyktowany był jeszcze rzut karny, którego nie strzelił Adrian Dudkowski, a także widzieliśmy kilka "setek" naszych napastników. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyły się wynikiem 2:1 dla naszej drużyny. W drugiej odsłonie obraz gry uległ zmianie. Na początku to nasz zespół przeważał marnując bardzo dobre okazje strzeleckie, co się później zemściło. Granit zdobył dwie bramki ostatecznie odwracając wynik meczu. Powiślak uległ ligowemu rywalowi 2:3.

Trener Łukasz Giza w dalszym ciągu testował dziesięciu zawodników. Prawdopodobnie każdy z nich zostanie w naszym klubie.

"Za nami bardzo pożyteczny sparing, w którym już po pierwszej połowie można było wyciągnąć wiele wniosków, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Lepszego materiału do analizy dotychczas nie miałem, więc cieszę się z tego, że zagraliśmy z tak poukładaną drużyną, jaką jest Granit Bychawa. Jeśli chodzi o samą grę, to nie chciałbym się w ten temat jeszcze zagłębiać, bo mamy nad czym pracować, ale światełko w tunelu już jest. Jesteśmy na etapie domykania kadry i teraz wszystko rozgrywa się między klubami. Zawodnicy testowani, którzy wystąpili w tym spotkaniu, zostają z nami i w najbliższych dniach będą ujawniane ich personalia." - tak po sparingu wypowiedział się trener Giza.

Zawodnik testowany I - Daniel Krzysztoszek, zawodnik testowany II , Sebastian Pyda - zawodnik testowany III, Rafał Banaszek, Adrian Dudkowski, zawodnik testowany IV, Maciej Pięta - Marcin Gil, zawodnik testowany V oraz Mateusz Murat, Mateusz Kamola, Dawid Kuśmierz, pięciu zawodników testowanych.

27 lipca 2019, 10:00 - Żyrzyn
Powiślak Końskowola - Granit Bychawa 2:3 (2:1)
Bramki: zawodnik testowany 20, zawodnik testowany VIII 33 - zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 53, Łukasz Wierzbicki 75

Niewykorzystany rzut karny: Adrian Dudkowski 57′ (obrona bramkarza)