Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 31.10.2020 19:45:43

Odwrócony wynik w cztery minuty

Na inaugurację rozgrywek IV ligi Powiślak zmierzył się na własnym stadionie z beniaminkiem - Spartą Rejowiec Fabryczny. Już na samym początku spotkania Marcin Gil uderzył z dystansu, jednak jego strzał minął bramkę przeciwników. W 6' po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed szansą na zdobycie bramki stanął Mateusz Łakomy, którego strzał obronił bramkarz. Dzielnie walczyli także rywale. W 12' niebezpieczną akcję Sparty zażegnał Sebastian Pyda. Trzy minuty później strzał zawodnika z Rejowca pewnie złapał Zolech. Obie drużyny co jakiś czas miały okazje bramkowe, jednak to przeciwnicy zdołali jako pierwsi zdobyć gola. W 30' strzał z główki Jakuba Martynia odbił się od słupka i trafił do bramki. W 34' składną akcją popisali się Krystian Kobus i Marcin Gil. Ten drugi wszedł w pole karne i "w ciemno" zagrał na długi słupek, lecz nikogo tam nie było. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.
W drugiej odsłonie od początku nacierał Powiślak. W 53' Marcin Gil dośrodkował w pole karne rywali, a strzał na bramkę zamienił Krystian Kobus. Zaledwie cztery minuty później "Gilo" otrzymał zagranie od Macieja Pięty, a następnie główką wpakował piłkę do siatki. Widniał wynik 2:1. Do końca meczu nasz zespół miał jeszcze kilka dobrych sytuacji jak strzały Macieja Pięty czy Damiana Kopruchy, lecz okazały się one zbyt słabe dla goalkeepera przyjezdnych. Warto także wspomnieć o jednym ze strzałów gości, po którym w ostatnim momencie futbolówkę z linii bramkowej wybił Mateusz Łakomy. Powiślak zwyciężył ze Spartą Rejowiec Fabryczny 2:1.

"Pierwszy mecz to zawsze wielka niewiadoma, a my już na początku mierzyliśmy się z beniaminkiem, który jest groźny i gra na tak zwanej fali po awansie. Drużyna przeciwna była bardzo ambitna i walczyła. Nie mówię, że nam tego brakowało, ale w naszych szeregach było sporo nonszalancji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Obudziliśmy się jeszcze przed przerwą, lecz i tak przegrywaliśmy 0:1. Pierwsze minuty drugiej części meczu były już takie, jakbym sobie życzył. Udało się strzelić dwie bramki, a mogliśmy też trzecią. Najważniejsze jednak, że na inaugurację ligi sięgnęliśmy po trzy punkty." - tak po meczu wypowiedział się trener Giza.

Jakub Zolech - Sebastian Pyda, Mateusz Łakomy, Mateusz Antoniak - Maciej Pięta (86' Wojciech Łazeba), Rafał Banaszek (87' Mateusz Kamola), Adrian Dudkowski, Iwan Litwiniuk - Jakub Pryliński (86' Mateusz Murat), Krystian Kobus (65' Damian Koprucha), Marcin Gil (65' Przemysław Sobolewski).

15 sierpnia 2019, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Sparta Rejowiec Fabryczny 2:1 (0:1)
Bramki: Krystian Kobus 53′, Marcin Gil 57′ – Jakub Martyn 30′

Żółte kartki: Iwan Litwiniuk, Rafał Banaszek, Adrian Dudkowski

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)