Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 05.08.2020 18:41:37

Damian Koprucha daje zwycięstwo w samej końcówce

W meczu 3. kolejki IV ligi Powiślak zmierzył się u siebie z Kłosem Chełm. W pierwszej części spotkania mogliśmy ujrzeć walkę o piłkę między dwoma zespołami. Nie zobaczyliśmy wielu okazji bramkowych przez sporą liczbę niedokładnych podań. Na drugą połowę Powiślak wyszedł odmieniony, lecz w dalszym ciągu pojawiała się nieskuteczność. Jedna z akcji miała miejsce w 51' kiedy to po podaniu Litwiniuka, Damian Koprucha oddał strzał, który złapał bramkarz. Osiem minut później trener Giza przeprowadził aż cztery zmiany, które okazały się trafne. W 72' w dobrej sytuacji stanął niedawno wprowadzony Dawid Bartoś, jednak zamiast uderzać zdecydował się na przyjęcie, które przechwycił obrońca. Ten sam zawodnik wyszedł w 86' sam na sam z goalkeeperem przyjezdnych, lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Kiedy wszyscy zgromadzeni na stadionie pogodzili się już z remisem, "Koper" uderzył z dwudziestu metrów w samo okienko zapewniając nam trzy punkty. Ostatecznie Powiślak Końskowola zwyciężył z Kłosem Chełm 1:0.

"Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Nie wiem, czy oddaliśmy w niej chociaż jeden celny strzał na bramkę rywali. Natomiast po przerwie zaprezentowaliśmy się inaczej i to, co chcemy grać w tym sezonie, mniej więcej już wychodziło. Oczywiście to nie jest do końca jeszcze to, na co bym liczył, ale cały czas musimy pamiętać o tym, że mamy nową drużynę, która potrzebuje czasu. Ten akurat będzie działał na naszą korzyść, a na razie możemy cieszyć się z tego, że Damian Koprucha w tym meczu uderzył tak, jak potrafi i dzięki temu sięgnęliśmy po cenne trzy punkty." - skomentował Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski - Marcin Gil (59' Maciej Pięta), Rafał Banaszek (59' Jan Wankiewicz), Adrian Dudkowski, Iwan Litwiniuk - Przemysław Sobolewski (59' Mateusz Kamola), Krystian Kobus (59' Dawid Bartoś), Damian Koprucha (90+2' Mateusz Murat).

25 sierpnia 2019, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Kłos Chełm 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Koprucha 90′

Żółta kartka dla Powiślaka: Mateusz Łakomy

Sędziował: Patryk Zielant (Biała Podlaska)