Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Żak F2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
SPONSORZY
Subiektywne podsumowanie sezonu
KlubSezon 2008/2009 zakończony. Zwycięzcą okazał się KS Góra Puławska, który był zdecydowanie najlepszą drużyną minionego sezonu. Tuż za jej plecami rozgrywała się walka o kolejne miejsca na podium rozgrywek. Ostatecznie Mazowsze Stężyca okazało się lepsze od rezerw Stali Poniatowa, wyprzedzając "stalowców" o jeden punkt. Z klasą A żegna się Serokomla Janowiec, która początek sezonu miała bardzo dobry (po siedmiu ligowych kolejkach plasowała się na czwartym miejscu). Najlepszym strzelcem ligi okazał się Kamil Wójciak z Garbarni Kurów z 30 bramkami na koncie.

Najlepszym strzelcem Powiślaka został podobnie jak w poprzednim sezonie Rafał Ciucias z 11 bramkami na koncie. Za nim, z 7 bramkami, znalazł się Marcin Rożek, który przez swoją kontuzję musiał pauzować przez sporą część rozgrywek. Strzelali również: Michał Białek (cztery bramki), Piotrek Chabros, Konrad Gembal, Jakub Łuczyński, Marcin Radomski (wszyscy po trzy bramki), Michał Tynecki, Marcin Wąsiel (dwie bramki) oraz Robert Cyman, Kamil Leszczyński, Michał Próchniak, Michał Sowiński (jedna bramka).

W całym sezonie nasz KS Powiślak prezentował się nierówno. Wystarczy przypomnieć sobie o sytuacji z półmetka rozgrywek: mimo, iż klub z Końskowoli znajdował się na czwartym miejscu w tabeli, to strata do vice lidera rozgrywek wynosiła tylko 5 punktów, była realna szansa na podium. Skończyło się z 16 (aż!) punktami straty do Mazowsza Stężyca i brakiem szans na jakiekolwiek nadzieje na awans do klasy okręgowej. A przy okazji zdążył nas wyprzedzić chyba największy rywal w lidze Garbarnia Kurów, który zgromadził 5 punktów więcej niż Powiślak. Dla porównania w rundzie jesiennej Powiślak zdobył 20 punktów zaś na wiosnę tylko 15.

Z pewnością nie był to udany sezon w wykonaniu Powiślaka. Poważnym problemem jest brak ustabilizowanej kadry na cały sezon. Co z tego, że mamy kilku dobrych, zdolnych zawodników, którzy pozytywnie pokazali się w kilku meczach jeżeli nie wiadomo czy będą grać w naszym klubie w następnym sezonie. Należy zabrać się za stworzenie solidnej kadry, która pomoże nam w awansie do klasy okręgowej a jak wiemy nie jest to łatwe zadanie. Zapowiedzi o tworzeniu kadry w oparciu o miejscowych graczy nie została zrealizowana, chodź z pewnością nie można obwiniać tym wyłącznie Klub.

Pozostaje nam liczyć na dobre przygotowanie się drużyny do sezonu i walkę o najwyższe cele już od rundy jesiennej. Oby tym razem nie trzeba było wypowiadać tych słów po raz kolejny za rok. Zawodnicy oraz osoby związane z KS Powiślak muszą zrozumieć zniecierpliwienie kibiców, którzy domagają się większego sukcesu drużyny niż zajęcie miejsca tuż za podium. Co roku zapewniani jesteśmy, że będzie walka o awans a kończy się rozczarowaniem.

Na zakończenie chciałbym pogratulować KS Góra Puławska awansu do wyższej klasy rozgrywek. Jeszcze dwa sezony temu grali w B klasie a na jesieni zobaczymy ich w okręgówce. To się nazywa rozwój klubu.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

30.07.2021, godz. 19:00
6:3
(1:2)
Wilga
Garwolin
Powiślak
Końskowola
Sparingi
14.07,
g. 18:15
Lublinianka Lublin
2:2
17.07,
g. 13:45
Turniej
w Izbicy
3. miejsce
21.07,
g. 18:30
Garbarnia Kurów
4:2
24.07,
g. 11:00
Wisła Puławy
0:3
30.07,
g. 19:00
Wilga Garwolin
3:6
Powiślak na Facebook'u