Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 03.08.2020 19:58:38

Zwycięstwo z wiceliderem

W niedzielę 29 września do Końskowoli przyjechał wicelider IV ligi - Tomasovia Tomaszów Lubelski. Od samego początku meczu mogliśmy zobaczyć dużo walki na boisku. Swoje szanse strzeleckie próbowali wykorzystać Iwan Litwniuk oraz Rafał Banaszek, lecz uderzenia obu zawodników nie były celne. W 25' wydarzyła się niemalże identyczna sytuacja jak w poprzedniej kolejce. Napastnik Tomasovii dostał dobre podanie "w uliczkę", urwał się naszym obrońcom i wyszedł sam na sam z Jakubem Zolechem wygrywając pojedynek. Nie załamaliśmy się, a wręcz przeciwnie wyszliśmy jeszcze bardziej do ataku. Nieco ponad dziesięć minut później Krystian Kobus popisał się dobrym rajdem, następnie podając do Adriana Dudkowskiego, który uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie odbiła się od obrońcy rywali i wpadła do bramki. Tym sposobem pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:1. Na początku drugiej połowy zaczęła atakować drużyna Łukasza Gizy. Dobrych okazji podbramkowych nie wykorzystali m.in Krystian Kobus czy Jakub Pryliński. Drugi z nich poprawił się nieco później. W 69' Powiślak przeprowadził trójkową akcję. Sławomir Radzikowski zagrał do Litwiniuka, ten z kolei do Prylińskiego, który z lewej nogi umieścił piłkę w siatce. Widniał wynik 2:1. Poddenerwowani goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. Bardzo bliski temu był jeden z napastników, który nie skorzystał z błędu Zolecha i nie trafił na pustą bramkę. Piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego oddawali strzały, jednak albo były one niecelnie, albo radziła sobie z nimi nasza defensywa. Ostatecznie Powiślak pokonał Tomasovię i zgarną cenne trzy punkty.

"Uważam, że po raz kolejny rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Wydaje mi się, że zwłaszcza przez pierwsze siedemdziesiąt minut zepchnęliśmy przeciwnika do obrony i wykreowaliśmy sobie wiele sytuacji. Natomiast przytrafiła nam się ta zmora, że rywal jednym podaniem doszedł do sytuacji sam na sam i zdobył bramkę, po której przegrywaliśmy 0:1. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z Lublinianką. Chłopaki dobrze zareagowali na tę sytuację. Cały czas staraliśmy się grać swoje i udało nam się wyjść na prowadzenie. Troszkę szkoda ostatnich piętnastu minut, bo w tym fragmencie spotkania trwała wymiana ciosów. Mecz toczył się akcja za akcję. Mogliśmy zakończyć tę konfrontację wcześniej. Mieliśmy też szczęście, gdyż goście doszli do trzech sytuacji, które mogli zamienić na bramkę, a spotkanie zakończyłoby się remisem. Chwała chłopakom, bo zostawili na boisku dużo zdrowia. Dopisaliśmy na swoje konto trzy punkty, tak więc optymistycznie możemy patrzeć w przyszłość." - tak wypowiedział się po meczu trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek (52' Sebastian Pyda) - Maciej Pięta, Rafał Banaszek, Adrian Dudkowski, Iwan Litwiniuk - Jakub Pryliński (78' Przemysław Sobolewski), Krystian Kobus (90+1' Mateusz Murat), Marcin Gil (64' Sławomir Radzikowski).

29 września 2019, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1 (1:1)
Bramki: Adrian Dudkowski 38′, Jakub Pryliński 69′ – Wesley Vincent Cain 25′

Żółte kartki dla Powiślaka: Marcin Gil, Sławomir Radzikowski

Sędziował: Mateusz Kwiatek (Chełm)