Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 24.10.2020 22:52:54

Powiślak na piątkę i zero z tyłu

W 11. kolejce IV ligi Powiślak mierzył się na własnym stadionie z Victorią Żmudź. Już w 2' meczu Jakub Pryliński uderzył z dystansu i piłka wpadła do siatki. Siedem minut później strzał Mateusza Łakomego wybił z linii bramkowej obrońca przyjezdnych. Drużyna Łukasza Gizy nacierała i sprowadzała rywali do defensywy. W 20' Sławomir Radzikowski po dobrej akcji otrzymał podanie, po którym huknął na bramkę zdobywając gola. Piłkarze Powiślaka dopiero się rozgrzewali. W 29' Marcin Gil popisał się indywidualna akcją. Wyszedł on sam na sam z bramkarzem i oddał strzał, który odbił się od słupka i zatrzepotał w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania Pryliński wyszedł jeden na jeden z golkiperem Victorii, lecz przegrał pojedynek. W 50' główkował Łakomy, jednak jego strzał minął bramkę przeciwników. W 63' na boisku pojawił się Mateusz Kamola, który dwie minuty po wejściu "wypuścił" w tempo Damiana Kopruchę, a on w sytuacji sam na sam nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Ostateczny cios nasz zespół zadał w 84'. Wojciech Łazeba po swoim rajdzie podał w polu karnym do Kopruchy, a ten uderzył na pustą bramkę ustalając wynik meczu. Ekipa Łukasza Gizy odniosła wysokie zwycięstwo nad Victorią Żmudź, wygrywając 5:0.

"W końcu udało nam się wejść dobrze w mecz i praktycznie już pierwszą sytuację, którą sobie stworzyliśmy, zamieniliśmy na bramkę. Czekałem na takie spotkanie, bo gdyby tak to wyglądało już wcześniej, to na pewno grałoby nam się dużo łatwiej. Być może wtedy i punktów mielibyśmy więcej. Wracając jednak do tego starcia, wygraliśmy zasłużenie. Mieliśmy przewagę nad rywalami i mogliśmy pokusić się o więcej goli, choć i tak nie możemy nie narzekać. Dotychczas z naszą skutecznością było słabo, a teraz możemy cieszyć się nie tylko z bramek, które zdobyliśmy, lecz również z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu. Mnie także zadowala to, że praktycznie wszyscy nasi napastnicy zdobyli gola. To jest pozytywne, jednak dalej musimy pracować i walczyć o kolejne trzy punkty." - skomentował trener Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski (68' Mateusz Murat), Jan Wankiewicz, Krystian Kobus (74' Wojciech Łazeba) - Jakub Pryliński (68' Przemysław Sobolewski), Sławomir Radzikowski (53' Damian Koprucha), Marcin Gil (63' Mateusz Kamola).

13 października 2019, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Victoria Żmudź 5:0 (3:0)
Bramki: Jakub Pryliński 2′, Sławomir Radzikowski 20′, Marcin Gil 29′, Damian Koprucha 60′, 84′