Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 09.08.2020 10:45:56

Pierwszy sparing, pierwsze zwycięstwo
Klub

W pierwszym meczu towarzyskim w zimowym okresie przygotowawczym zmierzyliśmy się z IV-ligowym Oskarem Przysucha. Już na samym początku spotkania Adrian Dudkowski zagrał w tempo do Marcina Gila, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę. Niespełna minutę później do interwencji zmuszony był Michał Bicki. W 15' aktywny w tym meczu Damian Koprucha trafił w słupek, a do piłki przedzierając się przez dwóch obrońców dobiegł Gil i umieścił futbolówkę w siatce. W 20' Jakub Pryliński popisał się dobrym dryblingiem, a następnie podał do Kopruchy, który jednak za długo zwlekał i niecelnie uderzył na bramkę. Przeciwnicy najklarowniejszą akcję mieli w 36' kiedy to w pięknym stylu strzał obronił Bicki. Po pierwszej połowie widniał wynik 2:0.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania dosyć szybko straciliśmy bramkę. W 51' po błędzie w defensywie uderzył napastnik z Przysuchy, a jego strzał obronił Bicki. Nasz goalkeeper nie miał jednak szans z dobitką. Dziewięć minut później przeciwnicy trafili w spojenie, po czym w dobrym stylu raz jeszcze interweniował Bicki. W 78' zawodnicy Oskara Przysucha wykonali rzut rożny gdzie najlepiej zachował się Patryk Walasek zdobywając gola. Po wyrównaniu piłkarze Łukasza Gizy mocno zaczęli atakować. W 82' Maciej Pięta zagrał do Marcina Gila, który przy dobrej okazji źle trafił w piłkę. Cztery minuty później "Gilo" w sytuacji jeden na jeden chciał minąć bramkarza, który jednak odebrał mu futbolówkę. Tuż przed końcem meczu Sławomir Radzikowski zdecydował się na podanie w polu karnym rywali, jednak piłkę do własnej siatki skierował obrońca, który starał się zapobiec utracie gola. Ostatecznie Powiślak Końskowola zwyciężył z Oskarem Przysucha 3:2.

Po meczu, dzięki uprzejmości Hotelu Oskar w Puławach nasi piłkarze skorzystali z odnowy biologicznej w spa.

"Wiadomo, że w tym okresie inne aspekty niż wynik są dla nas istotne. Jeśli chodzi o rzeczy czysto piłkarskie, to najbardziej martwi mnie nasza niedokładność. Wiadomo, można to zrzucić na ciężkie treningi, ale wymagam czegoś innego od swoich zawodników. Jasne, udało się strzelić trzy bramki, ale dwie też straciliśmy i to po stałych fragmentach gry. Rywale jednak mają w swoich szeregach wysokich zawodników i to im sprzyjało w tym elemencie. Sam rezultat mógł różnie potoczyć się, bo jeszcze kilka sytuacji i my i rywale stworzyliśmy. Najważniejsze, że wybiegaliśmy pierwszy sparing i obyło się bez kontuzji, a teraz czekamy na kolejny sprawdzian. Zagrał z nami jeden piłkarz, który trenował z nami przez ostatnie dwa tygodnie i którego widzimy w naszej drużynie. Myślę, że na dniach oficjalnie podamy jego nazwisko. Być może uda nam się pozyskać jeszcze dwóch innych zawodników i to już będzie tyle, jeśli chodzi o transfery. Dysponujemy solidną ekipą, więc nie czujemy potrzeby dokonywania większych ruchów" - tak po meczu wypowiedział się trener Giza.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak (46' Daniel Krzysztoszek), Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski (46' Rafał Banaszek), Jan Wankiewicz (46' Mateusz Murat), Krystian Kobus (46' zawodnik testowany) - Marcin Gil (46' Mateusz Kamola), Damian Koprucha (73' Marcin Gil), Jakub Pryliński (46' Sławomir Radzikowski).

2 lutego 2020, 12:00 - Puławy (KEN)
Powiślak Końskowola - Oskar Przysucha 3:2 (2:0)
Bramki: Marcin Gil 3′, 15′, ? gol samobójczy 88′ – zawodnik testowany 51′, Patryk Walasek 78′

Sędziował: Paweł Komorek (Lublin)