Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 06.08.2020 04:07:55

Minimalna porażka z Podlasiem
Klub

W sobotę 11 lipca drużyna Kamila Witkowskiego rozgrywała mecz towarzyski przeciwko Podlasiu Biała Podlaska. W pierwszej połowie spotkania to Powiślak miał więcej okazji bramkowych. Jakub Pryliński dwukrotnie niecelnie uderzył z ostrego kąta. Swoją szansę miał również Sławomir Radzikowski, lecz bramkarz rywali fenomenalnie obronił jego uderzenie. W 43' Rafał Banaszek zdaniem sędziego faulował rywala na czerwoną kartkę, dlatego był zmuszony opuścić boisko. Odgwizdanego rzutu wolnego nie wykorzystali jednak gospodarze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części meczu gra zrobiła się wyrównana. Podlasie próbowało zdobyć gola, jednak kilkukrotne wyjście z bramki Macieja Zagórskiego to uniemożliwiło. Powiślak również atakował, a najbardziej klarowną okazją była akcja z 58' kiedy to Adrian Dudkowski dośrodkował do Jarosława Milcza, a ten uderzył z główki, lecz ponownie świetnie w bramce pokazał się golkiper miejscowych. W 80' Podlasie wyprowadziło kontratak, który zakończył się zdobyciem bramki przez Pawła Zabielskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla przeciwników.

"Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy tego meczu, bo wydaje mi się, że byliśmy w niej zespołem lepszym. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, po których powinniśmy zdobyć co najmniej dwie bramki. Co do Podlasia to mieli jedną szansę, która zakończyła się faulem. Pierwsza część starcia z III-ligowym zespołem, który trenuje mocniej niż my, zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie przeprowadziłem zmiany i nie mieliśmy tak jak rywale dwóch równorzędnych jedenastek. Doszło zmęczenie i straciliśmy bramkę w głupi sposób. W drugiej połowie również mieliśmy wiele sytuacji, ale golkiper przeciwników bronił niesamowicie. Jestem zadowolony, bo w tym trudnym okresie nie wyglądaliśmy gorzej od zespołu z III ligi. Co do ewentualnego zamknięcia naszej kadry, to szukamy jeszcze dwóch zawodników i wszystko powinno się wyjaśnić w przyszłym tygodniu." - skomentował trener Kamil Witkowski.

Michał Bicki (46' Maciej Zagórski) - Krystian Kobus (65' zawodnik testowany III), Dominik Ptaszyński, Rafał Banaszek (43' zawodnik testowany I), Przemysław Sobolewski (70' zawodnik testowany IV) - Adrian Dudkowski (65' Sebastian Wrzesiński), Sebastian Wrzesiński (46' Jan Wankiewicz), Artur Sułek (70' Mateusz Murat) - Damian Bernat (46' zawodnik testowany II), Jakub Pryliński (60' Damian Bernat), Sławomir Radzikowski (46' Jarosław Milcz).

11 lipca 2020, 11:00 - Biała Podlaska
Podlasie Biała Podlaska - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Zabielski 80′

Czerwona kartka: Rafał Banaszek 43′