Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 06.08.2020 03:31:35

Remis z trzecioligowcem
Klub

W sobotę 18 lipca Powiślak Końskowola mierzył się na własnym boisku z Lewartem Lubartów. Mecz był rozgrywany w ciężkich warunkach pogodowych przy wysokiej temperaturze co utrudniało grę obu zespołom. W pierwszej połowie nie widzieliśmy zbyt wielu akcji bramkowych. Po czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 0:0.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie, lecz zobaczyliśmy pierwsze bramki. W 73' Konrad Szczotka urwał się naszym defensorom i w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Osiem minut później faulowany w polu karnym rywali był Jarosław Milcz. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł faulowany zawodnik, który bezbłędnie wykorzystał jedenastkę. Jak się okazało była to druga i ostatnia bramka w tym meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

"Z trzech ostatnich sparingów, które zagraliśmy z III-ligowcami, mierząc się z Podlasiem Biała Podlaska, Wisłą Puławy i Lewartem Lubartów, to myślę, że z ekipą z Lubartowa zagraliśmy najsłabiej, jeśli chodzi o pierwszą połowę. Nie mam jednak pretensji do chłopaków, ponieważ za nimi trudny mecz z Wisłą Puławy, w którym na pewno chcieli się pokazać. Dlatego też w konfrontacji z Lewartem było widać zmęczenie. Dodatkowo zagraliśmy w bardzo trudnych warunkach i taki wynik osiągnięty w spotkaniu z III-ligowcem cieszy. Przeciwnicy nie stworzyli sobie aż tak wielu sytuacji, aby mogli mówić, że powinni wygrać to spotkanie. My też nie wykreowaliśmy sobie dużej liczby okazji, ale uważam, że wynikało to ze wspomnianego zmęczenia. Występ Jakuba Olszewskiego i Jakuba Nowaka? Jakub Olszewski to bardzo mądry zawodnik, który w tym spotkaniu zagrał na środku obrony. Dysponuje sporymi umiejętnościami i jest dobrze wyszkolony technicznie. Stać go na lepszą grę, ale mocno w niego wierzę i dlatego jest z nami, tak, jak każdy z graczy. Z kolei Jakub Nowak wszedł w tym meczu w drugiej połowie i zaprezentował się bardzo poprawnie. To dynamiczny gracz o dużym potencjale, który musi się jeszcze ograć w wyższej lidze" - tak mecz skomentował trener Kamil Witkowski.

Michał Bicki (46' Maciej Zagórski) - Sebastian Wrzesiński (46' Jakub Nowak), Jakub Olszewski (46' Rafał Banaszek), Dominik Ptaszyński (46' Sławomir Radzikowski), Krystian Kobus (66' zawodnik testowany I) - Jan Wankiewicz, Artur Sułek (46' Mateusz Murat), zawodnik testowany I (46' zawodnik testowany II) - Damian Bernat (46' zawodnik testowany III), Jakub Pryliński (46' Jarosław Milcz), Marcin Gil (52' Jakub Pryliński).

18 lipca 2020, 12:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Lewart Lubartów 1:1 (0:0)
Bramki: Jarosław Milcz 81′ (rzut karny) – Konrad Szczotka 73′