Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 30.10.2020 03:30:07

Udana inauguracja rozgrywek IV ligi

W niedzielę 2 sierpnia Powiślak Końskowola zainaugurował rozgrywki IV ligi lubelskiej, grupy 1 meczem z Lublinianką Lublin. Już od samego początku spotkania widzieliśmy sporo emocji, jednak dopiero w 26' padła pierwsza bramka. Adrian Rejmak dośrodkował z rzutu rożnego do Damiana Kuzioły, który z główki umieścił piłkę w siatce. Lublinianka nie cieszyła się długo z prowadzenia, gdyż niespełna dziesięć minut później Marcin Gil scentrował futbolówkę do Jarosława Milcza, a ten wyrównał strzałem z głowy. Po zdobyciu gola ruszyliśmy jeszcze mocniej do ataku co poskutkowało wyjściem na prowadzenie w samej końcówce pierwszej połowy. Przemysław Sobolewski uderzył z całej siły na bramkę rywali nie dając szans golkiperowi z Lublina. Do przerwy widniał wynik 2:1 dla Powiślaka.

W drugich czterdziestu pięciu minutach Powiślak dominował. Świetne okazje strzeleckie zmarnowali Jakub Pryliński i Marcin Gil, który w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza. Od 55' drużyna Lublinianki grała w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Michała Wszołka co motywowało nasz zespół jeszcze bardziej. W 59' Jan Giza zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter główny odgwizdał zatem rzut karny, a do piłki podszedł Jarosław Milcz. Niestety jego strzał obronił Wójcicki. Jak mawia przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą", tak było i tym razem. W 75' Cezary Kubała strzałem z głowy doprowadził do wyrównania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kiedy wszyscy zgromadzeni na stadionie w Końskowoli pogodzili się z remisem, Dominik Ptaszyński oddał strzał słabszą nogą z bliskiej odległości i zdobył bramkę przyczyniając się do zwycięstwa Powiślaka. Ostatecznie drużyna Kamila Witkowskiego pokonała Lubliniankę 3:2.

"Pierwszy mecz zawsze jest wielką niewiadomą, ale pokazaliśmy grę w piłkę przez całe spotkanie, realizując zadania, które sobie założyliśmy. Naprawdę dobrze to wyglądało z naszej strony. Uważam, że mogliśmy zakończyć to starcie jeszcze wcześniej, bo mieliśmy rzut karny na 3:1, a Lublinianka grała w dziesiątkę. To niestety się nie udało. Nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji i było nerwowo do samego końca. Jednak wydaje mi się, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopaków, bo pokazali charakter, goniąc niekorzystny wynik. Za nami mecz walki aczkolwiek nie uważam, żeby to było ostre spotkanie" - tak mecz skomentował trener Kamil Witkowski.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus - Sebastian Wrzesiński (86' Artur Sułek), Przemysław Sobolewski, Jakub Olszewski - Marcin Gil, Jarosław Milcz, Jakub Pryliński (75' Damian Bernat).

2 sierpnia 2020, 15:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Lublinianka Lublin 3:2 (2:1)
Bramki: Jarosław Milcz 35′, Przemysław Sobolewski 45+2′, Dominik Ptaszyński 90+2′ – Damian Kuzioła 26′, Cezary Kabała 75′

Żółte kartki dla Powiślaka: Dominik Ptaszyński, Jakub Olszewski
Czerwona kartka dla Lublinianki: Michał Wszołek 55′ (za dwie żółte)

Niewykorzystany rzut karny Powiślaka: Jarosław Milcz 59′ (obrona bramkarza)

Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska)