Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 30.10.2020 03:15:29

Marcin Gil i remis last minute

W niedzielę 13 września Powiślak Końskowola mierzył się na własnym boisku z Włodawianką Włodawa. Na samym początku meczu fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz rywali, który próbował kiwać się z Jakubem Prylińskim, a ostatecznie piłka znalazła się w siatce. Goście po utracie gola próbowali doprowadzić do wyrównania, a Powiślak dążył do powiększenia prowadzenia co dało nam dość wyrównaną pierwszą część spotkania. Mimo ataków obu drużyn nikomu nie udało się zmienić wyniku. Dobrze radzili sobie zarówno obrońcy, jak i bramkarze. W 30' arbiter główny zauważył faul przy stykówce Damiana Bernata i golkipera przyjezdnych, jednak po konsultacji z sędzią bocznym zdecydował, że nie ma rzutu karnego. Do przerwy widniał wynik 1:0 dla naszego zespołu.

Drugą połowę lepiej zaczęła Włodawianka. W 47' Dominik Ptaszyński źle przyjął piłkę. Futbolówka trafiła do Jakuba Kawalca, a ten uderzył i zdobył bramkę. W kolejnych minutach Powiślak miał kilka dobrych okazji bramkowych. W 58' Dominik Ptaszyński pocelował z główki w słupek, a piłkę odbił jeszcze bramkarz. Minutę później dobry strzał z dystansu Artura Sułka w świetnym stylu obronił Daniel Polak. W 62' strzał Ptaszyńskiego z główki minimalnie minął poprzeczkę, a w 70' Jarosław Milcz nie trafił z głowy na pustą bramkę. W 75' z kolei Damian Bernat w świetnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. W 83' po raz kolejny niewykorzystane sytuacje się zemściły. Po dużym zamieszaniu pod naszym polem karnym piłkę w siatce umieścił Piotr Waszczyński. Kiedy wszyscy zgromadzeni na stadionie pogodzili się już z porażką, Marcin Gil odnalazł się po podaniu Jakuba Nowaka i doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 2:2.

"Drużyna przeciwna zajęła w poprzednim sezonie drugie miejsce w tabeli. Jest to bardzo dobry zespół. Doceniam zdobyty punkt, jednak szkoda, że we wrześniu kontynuujemy przedwczesną zabawę w Świętego Mikołaja. Daliśmy Włodawiance dwa prezenty. Mamy młody, niedoświadczony zespół. Jeżeli nie będziemy strzelać sytuacji sam na sam to będzie ciężko. Cieszy mnie ten punkt, bo mogło być gorzej" ~ Kamil Witkowski.

Maciej Zagórski - Krystian Kobus, Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński (86' Rafał Kabasa), Jakub Olszewski (86' Jakub Nowak) - Sebastian Wrzesiński, Artur Sułek, Przemysław Sobolewski - Damian Bernat, Jarosław Milcz, Jakub Pryliński (71' Marcin Gil).

13 września 2020, 11:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 2:2 (1:0)
Bramki: Jakub Pryliński 3', Marcin Gil 90+3' - Jakub Kawalec 47', Piotr Waszczyński 83'