Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 08.08.2020 01:39:59

Nieszczęsne 12 minut...
LigaPowiślak rozpoczynał mecz w 10 gdyż zawodnicy z Lublina nie wiedzieli, że dziś był rozgrywany mecz. Bez jednego piłkarza mimo to zaczęliśmy spotkanie. Rozpoczęło się ono dla nas fatalnie. Już w 3 minucie spotkania ładną akcję wyprowadzili gospodarze i w bardzo dobrej sytuacji znalazł się zawodnik Stali, który bez problemu trafił do naszej siatki. Nie minęły 3 minuty a już było 2:0 po podobnej akcji gospodarzy. Stal bardzo dobrze radziła sobie na równej murawie i podaniami próbowali zabiegać Powiślak. Po 12 minutach traciliśmy już 3 bramki a z naszej gry kolejne wydawały się kwestią czasu...
Na nasze szczęście gospodarze chyba za bardzo uwierzyli w łatwe spotkanie i trochę przystopowali. Nasi zawodnicy nie atakowali groźnie do 25 minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu Ryszarda Mączki z rzutu wolnego pięknym strzałem głową popisał się Jacek Dębiec i strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Gospodarze ruszyli do ataku, strzelili kolejną bramkę ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę - był spalony. Strzały rezerw Stali były w większości niecelne lub lądowały w rękawicach bramkarskich Wojciecha Pięty. Przed przerwą dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia mieli gospodarze ale piłka po strzale wylądowała na poprzeczce.
Druga połowa to inna gra naszej drużyny. Starała się grać spokojnie, dobrze kryjąc zawodników rywali przez co nie mogli tak łatwo wymieniać między sobą zbyt wielu podań. Nasza rozważna gra przyniosła skutek - w 63 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach Powiślaka zdobył Jakub Bociański. Niestety, chwilę później Stal odskoczyła nam na dwubramkowe prowadzenie. Powiślak nie rezygnował z walki o korzystny rezultat a jego starania było widać po 5 minutach od starty bramki. Swojego drugiego gola również strzałem głową strzelił Jacek Dębiec. Rywale również próbowali podwyższyć wynik ale dobrze ustawiona nasza formacja obronna kilkanaście razy łapała rywali na spalonym. Mimo szans z jednej jak i drugiej strony wynik pozostał bez zmian. Słaba gra w pierwszej połowie oraz zdecydowanie lepsza w drugiej nie wystarczyła na zdobycie punktów na trudnym terenie w Poniatowej.
Martwi, że po raz kolejny nie ma zawodników do gry mimo, iż przed sezonem wydawało się, że akurat tym razem nie powinno być z tym problemów. Przez to widać było, że kilku piłkarzom nie starczało sił pod koniec spotkania. Patrząc na grę po raz kolejny możemy patrzeć optymistycznie na kolejny mecz z Mazowszem ponieważ pomimo 0:3 po 12 minutach Powiślak nie załamał się i walczył do końca o korzystny rezultat.