Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 30.10.2020 01:53:20

Gol Bernata w samej końcówce dał Powiślakowi zwycięstwo

W 9. kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Bizonem Jeleniec. Na początku spotkania to zespół Kamila Witkowskiego prowadził grę. W 12' Przemysław Sobolewski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali. Zawodnik przeciwników niefortunnie skierował futbolówkę w słupek, która odbiła się pod nogi Jarosława Milcza, a on zdobył bramkę. Trzynaście minut później padło wyrównanie. Dośrodkowanie Bizona z rzutu rożnego trafiło do Dawida Rosłonia, który strzałem z pierwszej piłki zdobył gola. Już w 28' mogliśmy odpowiedzieć, jednak Damian Bernat uderzył minimalnie obok słupka. Kolejną okazję do zdobycia bramki miał Marcin Gil, którego dobry strzał z dystansu obronił bramkarz. "Do trzech razy sztuka". W 42' do piłki dopadł Sebastian Wrzesiński i uderzył z lewej nogi dając nam prowadzenie. Mimo to bliscy wyrównania byli w 45' gospodarze. Po składnej akcji jeden z zawodników Bizona uderzył z bliskiej odległości na bramkę Bickiego, jednak on popisał się świetnym refleksem. Do przerwy widniał wynik 1:2 dla Powiślaka.

W drugiej odsłonie widzieliśmy bardziej wyrównane spotkanie. Podopieczni Rafała Borysiuka dążyli do odmienienia losów spotkania, a Powiślak chciał uspokoić grę poprzez podwyższenie wyniku. W 54' dobrą interwencją wykazał się nasz golkiper. Nieco ponad dziesięć minut później mogliśmy zobaczyć masę błędów w naszej defensywie co poskutkowało utratą bramki. Nie załamało to naszych zawodników, którzy walczyli do końca zmotywowani chęcią wywiezienia trzech punktów. W 83' Artur Sułek wypuścił Marcina Gila, który oddał strzał z dobrej pozycji, lecz obronił bramkarz. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter główny odgwizdał faul na Rafale Banaszku tuż przy linii szesnastki. Do rzutu wolnego podszedł Damian Bernat, który pewnie uderzył i ustalił wynik meczu. Powiślak Końskowola zwyciężył w samej końcówce z Bizonem Jeleniec 2:3.

"Graliśmy na ciężkim terenie z bardzo fizycznym beniaminkiem. Mimo to chwała dla chłopaków, że po raz kolejny pokazali charakter oraz za to, że grają do końca. Szkoda znowu tych straconych bramek w dosyć łatwy sposób. Musimy to jak najszybciej poprawić, szczególnie koncentracje pod naszą bramką. Przed nami bardziej radosny tydzień pracy niż ostatnio, więc na pewno będzie się lepiej trenowało" ~ Kamil Witkowski.

Michał Bicki - Krystian Kobus, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Kamil Lisiewicz (72' Jakub Nowak) - Sebastian Wrzesiński, Artur Sułek, Przemysław Sobolewski (70' Rafał Banaszek) - Damian Bernat, Jarosław Milcz (65' Jakub Pryliński), Marcin Gil.

19 września 2020, 11:00 - Łuków, ul. Warszawska 15
Bizon Jeleniec - Powiślak Końskowola 2:3 (1:2)
Bramki: Jarosław Milcz 12', Sebastian Wrzesiński 42', 90+4' Damian Bernat - Dawid Rosłoń 25', Arkadiusz Osiak 67'

Żółte kartki dla Powiślaka: Dominik Ptaszyński, Kamil Lisiewicz, Bartłomiej Lewtak (kierownik)
Czerwone kartki dla Bizona: Michał Botwina 74' (za dwie żółte), Rafał Borysiuk 74' (trener)

Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska)