Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.11.2020 22:12:16

Młodzież z Łęcznej górą w Końskowoli

We wtorek 27 października Powiślak Końskowola mierzył się na własnym terenie z Górnikiem II Łęczna. Niefortunnie zaczęło się dla nas to spotkanie. W 3' Jakub Pryliński sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Arbiter główny odgwizdał jedenastkę, po czym Paweł Perdun zdobył bramkę. Po utracie gola dążyliśmy do wyrównania. W 14' Marcin Gil popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem, który obronił bramkarz. Następnie do futbolówki dobiegł Damian Bernat, lecz oddał niecelny strzał. Cztery minuty później Dominik Ptaszyński próbował pokonać bramkarza uderzeniem z główki, jednak golkiper z Łęcznej pewnie interweniował. Co nie udało się Powiślakowi, udało się Górnikowi. W 27' Michał Szałachowski minął na boku Jakuba Nowaka, następnie uderzył po krótkim słupku i podwyższył prowadzenie. Bramkę kontaktową udało nam się zdobyć dopiero w 39' kiedy to Damian Bernat dośrodkował z rzutu rożnego do Dominika Ptaszyńskiego, którego strzał z głowy obronił Patryk Rojek. Do dobitki dobiegł Jarosław Milcz i głową umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą mogliśmy stracić kuriozalną bramkę. Krystian Kobus niedokładnie zagrał do Macieja Zagórskiego i niemalże zanotował samobója, jednak w ostatniej chwili sytuację uratował nasz bramkarz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2 dla rywali.

Na początku drugiej odsłony widzieliśmy dużo walki w środku pola bez sytuacji bramkowych. W 64' niedokładne zagranie Jakuba Nowaka przechwycił napastnik Górnika i wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem oddając strzał, który w świetnym stylu obronił Maciej Zagórski. Dwie minuty później po raz kolejny do interwencji zmuszony był golkiper Powiślaka. W końcówce meczu usilnie próbowaliśmy doprowadzić do remisu, jednak nasze starania nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Ostatecznie podopieczni Roberta Chmury ulegli Górnikowi II Łęczna 1:2.

"Byliśmy zespołem słabszym od Górnika. Nie umieliśmy zmienić sposobu gry. Młodzież z Łęcznej była bardzo dobrze ustawiona, świetnie się przesuwała na boisku. My graliśmy zbyt schematycznie, nie byliśmy w stanie stworzyć sobie sytuacji z gry. Faktycznie przy stałych fragmentach mieliśmy przewagę i kilka szans do zdobycia bramki. Nie mniej jednak między słupkami drużyny Górnika stał dziś Rojek i mimo tego, że grał w drugiej drużynie pokazał, że umie bronić. Jest jeszcze kilka spotkań. Akurat grafik jest taki, a nie inny. Myślę, że dla nas największym wyzwaniem będzie wytrzymać to fizycznie. Mecze co trzy dni na pewno dadzą się we znaki. Drużynie z Łęcznej trzeba pogratulować i wyciągnąć wnioski z tego co się działo, przeanalizować wszystko i z optymizmem patrzeć w przyszłość, grać tak by w tych ciężkich czasach, nie tylko dla piłki, ale dla wszystkich, dawać społeczności z Końskowoli powody do radości" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus (60' Rafał Banaszek) - Damian Bernat, Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński (83' Przemysław Sobolewski), Jakub Pryliński (67' Adrian Dudkowski) - Jarosław Milcz, Marcin Gil.

27 października 2020, 14:30 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna 1:2 (1:2)
Bramki: Jarosław Milcz 39' - Paweł Perdun 3' (rzut karny), Michał Szałachowski 27'