Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.11.2020 21:20:48

Pewne zwycięstwo ze Startem

W sobotnie popołudnie Powiślak Końskowola podejmował na własnym stadionie Start 1944 Krasnystaw. Już na samym początku spotkania mogliśmy objąć prowadzenie. W 7' Artur Sułek wypuścił w "uliczkę" Damiana Bernata, który w dobrej sytuacji oddał strzał, jednak górą w tym starciu wyszedł bramkarz. Co nie udało się na początku, udało się nieco później. W 19' mogliśmy ujrzeć niemalże identyczną akcję. Tym razem to Marcin Gil zagrał do Damiana Bernata, a on wychodząc na dobrą pozycję oddał strzał, który znalazł się w siatce. W kolejnych minutach widzieliśmy sporo niedokładności u obu drużyn i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od strzałów Artura Sułka i Jakuba Prylińskiego, z którymi poradziła sobie defensywa gości. Następnie w 53' Marcin Gil uderzył w słupek. Podopieczni Roberta Chmury mieli ten mecz pod kontrolą co chwilę wyprowadzając akcje. W 63' Marcin Gil zagrał do Jakuba Prylińskiego, a on z kolei do Sebastiana Wrzesińskiego, który strzałem z osiemnastego metra zdobył spektakularną bramkę. W końcówce meczu zawodnicy Startu próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, jednak świetnie w bramce radził sobie Maciej Zagórski. Wynik meczu nie uległ już zmianie co oznaczało, że Powiślak Końskowola pokonał Start 1944 Krasnystaw 2:0.

"Mamy trzy punkty. To co chcieliśmy zrobić, to osiągnęliśmy. Mecz był z gatunku taki, który powinniśmy wygrać i tak się też stało. Wiadomo, jak się patrzy w tabelę to była to ostatnia drużyna, więc każdy inny wynik byłby zaskoczeniem. Po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu więc jest to taki kolejny mały plusik" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak (46' Krystian Kobus), Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński, Jakub Olszewski - Damian Bernat, Artur Sułek (86' Sławomir Radzikowski), Sebastian Wrzesiński, Jakub Pryliński (63' Adrian Dudkowski) - Jarosław Milcz (89' Mateusz Murat), Marcin Gil (85' Przemysław Sobolewski).

31 października 2020, 13:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Start 1944 Krasnystaw 2:0 (1:0)
Bramki: Damian Bernat 19', Sebastian Wrzesiński 63'

Żółte kartki dla Powiślaka: Jakub Nowak, Krystian Kobus, Adrian Dudkowski
Czerwona kartka dla Startu: Marek Kwiecień (trener) 90+4'

Sędziował: Piotr Dziubak (Lublin)