Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.11.2020 22:20:37

Udany rewanż w Łęcznej

We wtorek 3 listopada Powiślak Końskowola mierzył się w meczu rewanżowym z rezerwami Górnika Łęczna. Na początku spotkania to podopieczni Roberta Chmury dłużej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. Okazji strzeleckich nie wykorzystali Jakub Prylińśki, Damian Bernat i Marcin Gil. W 17' Pryliński został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia główny wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Jarosław Milcz, który pewnie zdobył bramkę. Utrata gola przez łęczyńską młodzież wprowadziła sporo mobilizacji w szeregach zielono-czarnych. Zawodnicy Górnika oddali kilka strzałów na naszą bramkę, jednak dobrze poradził sobie z nimi Maciej Zagórski. W 40' Sebastian Wrzesiński przechwycił piłkę i podał do Milcza, który z kolei zagrał do Prylińskiego, a on w bardzo dobrej sytuacji oddał niecelny strzał. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem 0:1 dla Powiślaka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie - atakowały obie drużyny. W 53' Damian Bernat wyprowadził dobrą kontrę, jednak w kluczowym momencie niecelnie uderzył na bramkę. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później kiedy to Przemysław Sobolewski sfaulował Michała Szałachowskiego we własnym polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Paweł Perdun. Wynik remisowy utrzymał się zaledwie dziesięć minut. W 66' Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego do Dominika Ptaszyńskiego, który z główki umieścił futbolówkę w samo okienko. Przez kolejne minuty, aż do końca meczu widzieliśmy sporo walki w środku pola i kilka niecelnych strzałów obu ekip. Ostatecznie Powiślak Końskowola udanie zrewanżował się Górnikowi II Łęczna 1:2.

"Mamy trzy punkty, więc są powody do radości. Tym bardziej, że Górnik jest nieprzyjemnym zespołem. Ci młodzi zawodnicy strasznie dużo biegają, są ambitni, a do tego dobrze wyszkoleni. Sprawiali nam sporo problemów, dlatego ciężko nie być zadowolonym. Tak naprawdę można było jednak wcześniej zamknąć mecz, ale ogólnie to było dobre spotkanie, jak na czwartą ligę" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Przemysław Sobolewski, Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński, Jakub Olszewski (90+2' Rafał Kabasa) - Damian Bernat (88' Mateusz Murat), Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński, Jakub Pryliński - Jarosław Milcz (87' Sławomir Radzikowski), Marcin Gil (78' Adrian Dudkowski).

3 listopada 2020, 16:00 - Boisko "sztuczne" w Łęcznej, Aleja Jana Pawła II 13
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 1:2 (0:1)
Bramki: Paweł Perdun 56' (rzut karny) - Jarosław Milcz 17' (rzut karny), Dominik Ptaszyński 66'

Żółte kartki dla Powiślaka: Dominik Ptaszyński, Jarosław Milcz, Mateusz Murat

Sędziował: Mateusz Pizoń (Lublin)