Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.11.2020 22:22:04

Wywozimy trzy punkty z Opola Lubelskiego

W 16. kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak Końskowola wyjechał do Opola Lubelskiego by zmierzyć się z miejscowym Opolaninem. Przez pierwsze dwadzieścia minut widzieliśmy sporo akcji ofensywnych naszego zespołu, lecz żadnej z nich nie udało się wykończyć. W 24' bardzo groźny strzał napastnika rywali obronił w świetnym stylu Maciej Zagórski, chwilę później broniąc również dobitkę. Niespełna dziesięć minut później strzał Damiana Bernata z rzutu wolnego leciał w samo okienko, jednak w ostatniej chwili interweniował golkiper miejscowych. W 41' Jarosław Milcz został sfaulowany w polu karnym Opolanina. Sędzia główny wskazał na "wapno", a do piłki podszedł sam faulowany i zdobył bramkę. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło i widniał wynik 0:1.

Po przerwie przycisnęli gospodarze, jednak nie mieli oni klarownych sytuacji bramkowych. Jedyną wartą podkreślenia okazją był niecelny strzał z rzutu wolnego z 55'. Trzy minuty później zawodnik Opolanina Dawid Siudy "zanurkował" w naszej szesnastce za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. W 63' Marcin Gil odebrał piłkę w ataku i wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, wygrywając ten pojedynek, tym samym podwyższając prowadzenie. Popularny "Gilo" mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców w 72', jednak w sytuacji jeden na jeden oddał niecelny strzał. Jedenaście minut później strzał Adriana Dudkowskiego obronił Michał Adamczyk, a w 86' drugą żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem otrzymał właśnie golkiper gospodarzy. Więcej bramek już nie padło. Powiślak Końskowola pokonał Opolanina Opole Lubelskie 0:2.

"Nie był to przyjemny mecz. Drużyna przeciwna była mocno zaangażowana w to spotkanie co owocowało częstym podważaniem decyzji sędziego. My za to graliśmy spokojnie, wyglądaliśmy dobrze kondycyjnie i dużo operowaliśmy piłką. Opolanin przeciwstawił się nam twardą grą. Szukali swoich szans ze stałych fragmentów, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikło. Kamil Król potwierdził, że jest jednym z najlepszych piłkarzy występujących na IV-ligowych boiskach. Cieszymy się, że udało nam się zagrać po raz kolejny na zero z tyłu. Co do faktu, że rywale skończyli ten mecz w dziewięciu? Powinni mieć pretensje tylko do siebie. Dostali dużo niepotrzebnych kartek za dyskusje, ale to nie jest nasz problem. My zagraliśmy tak jak chcieliśmy i mamy nadzieję, że rozegramy jeszcze środowy mecz w Rejowcu Fabrycznym" ~ Robert Chmura.

Maciej Zagórski - Przemysław Sobolewski (65' Jakub Nowak), Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński, Jakub Olszewski - Damian Bernat, Artur Sułek (84' Sławomir Radzikowski), Sebastian Wrzesiński, Jakub Pryliński (71' Adrian Dudkowski) - Jarosław Milcz (89' Rafał Kabasa), Marcin Gil (73' Krystian Kobus).

7 listopada 2020, 13:00 - Stadion w Opolu Lubelskim, ul. Kolejowa 17
Opolanin Opole Lubelskie - Powiślak Końskowola 0:2 (0:1)
Bramki: Jarosław Milcz 41' (rzut karny), Marcin Gil 63'

Żółta kartka dla Powiślaka: Rafał Kabasa
Czerwone kartki dla Opolanina: Dawid Siudy 58' (za dwie żółte), Michał Adamczyk 86' (za dwie żółte)

Sędziował: Mikołaj Rowiński (Lublin)