Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 24.10.2020 20:18:59

Z okazjami i skromnym zwycięstwem
LigaW piękne, niedzielne popołudnie zawodnikom Powiślaka i Stali II przyszło stanąć przeciwko sobie w piłkarskim pojedynku. Od początku do ataku rzucili się gospodarze, drużyna z Końskowoli tworzyła groźne okazje ale brakowało dobrego wykończenia. Najlepsze okazje w tym fragmencie gry stworzyli sobie m.in. Marcin Radomski i Rafał Duda. W 43 minucie w polu karnym faulowany był Marcin Rożek. Do piłki podszedł Kuba Bociański ale jego dobry strzał jeszcze lepiej obronił bramkarz gości. Kilka chwil później zabrzmiał gwizdek informujący graczy o przerwie. Gra Powiślaka w pierwszej połowie była niezła, udało się stworzyć wiele dobrych okazji do strzelenia bramki. Dobre spotkanie w tej fazie gry rozgrywał Piotrek Góralski ale zarówno u niego jak i innych zawodników brakowało skuteczności.
W drugiej połowie na boisku nie zmieniło się wiele, to Powiślak był stroną dominującą w meczu. "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" - mówi piłkarskie porzekadło. Sprawdziło się ono 11 minut po wznowieniu gry, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do bramki skierowali piłkarze Stali. Po strzelonym golu jeszcze jedną okazję mieli zawodnicy z Poniatowej ale piłka po uderzeniu wysoko minęła poprzeczkę bramki. W 75 minucie w zamieszaniu przed bramką przyjezdnych najlepiej zachował się Jacek Dębiec i udało się strzelić bramkę. Napór Powiślaka wzrastał. 4 minuty później gola zdobył Robert Cyman a wynik udało się utrzymać do końca meczu.
Ostatecznie po dobrej grze Powiślak w pełni zasłużenie wygrał z rezerwami Stali Poniatowa 2:1. Cieszy duża ilość strzałów na bramkę ale martwi ich celność.

Michał Bicki - Łukasz Mączka, Tomasz Chabora, Krzysztof Jachacz, Przemysław Duda - Jakub Bociański ( 73' Sebastian Strojek), Marcin Rożek ( 89' Kamil Nastaj), Robert Cyman, Rafał Duda ( 61' Jacek Dębiec) - Piotr Góralski, Marcin Radomski

Powiślak Końskowola - Stal II Poniatowa 2:1 (0:0)