Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 30.10.2020 11:59:51

Zwycięstwo z outsiderem
LigaKilka minut po godzinie 15 na boisko pod zamkiem w Janowcu wybiegły jedenastki miejscowej Serokomli oraz Powiślaka. Od samego początku przewagę osiągnęła drużyna z Końskowoli. Zaowocowało to bramką Marcina Radomskiego w 4 minucie gry. Powiślak nie odpuszczał, raz z jednej, raz z drugiej strony boiska próbował dośrodkowywać w pole karne gospodarzy. Nie wychodziło im to jednak na tyle dobrze aby strzelić kolejną bramkę. Serokomla miała swoje okazje ale ich gra w ofensywie była chaotyczna. Jeszcze w pierwszej połowie drugą bramkę strzelił Marcin Radomski ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną naszego napastnika. Czy był spalony? Pozostaje kwestią sporną. W 35 minucie Marcin Rożek szybko rozegrał rzut wolny a piłka po jego strzale wpadła do bramki strzeżonej przez młodego bramkarza Serokomli. Do przerwy 2:0 dla Powiślaka i na kolejne bramki czekaliśmy w drugiej części gry.
Po zmianie stron do ataku rzucili się zawodnicy z Janowca. Grali jednak bardzo nieskutecznie, podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu zabrakło groźnych strzałów. Po chwili "zamroczenia" Powiślak powrócił do swojej gry. Co chwilę sunął na bramkę Serokomli, a w 63 minucie po dobrym dośrodkowaniu Marcina Radomskiego bramkę dla Powiślaka strzelił Piotrek Góralski. Dobrą okazję do zdobycia gola miała Serokomla ale Michał Bicki wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu a dobitkę z linii bramkowej wybili nasi obrońcy. Około 20 minut przed końcem meczu lunął deszcz z gradem i co chwilę grzmiało z czterech stron świata. W tych niezwykle trudnych warunkach grało się bardzo ciężko a taka pogoda utrzymywała się do końca spotkania a nawet jeszcze długo po końcowym gwizdku sędziego. Ostatecznie bo niezłej grze Powiślak pokonał Serokomlę Janowiec 3:0.

Michał Bicki - Łukasz Mączka, Krzysztof Jachacz, Tomasz Chabora, Ryszard Mączka - Jakub Bociański ( 46' Kamil Nastaj), Robert Cyman, Marcin Rożek ( 46' Jacek Dębiec), Piotr Góralski ( 87' Paweł Chabora) - Sebastian Strojek ( 64' Artur Chabora), Marcin Radomski

Serokomla Janowiec - Powiślak Końskowola 0:3 (0:2)