Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Żak F2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
SPONSORZY
Podsumowanie występów Powiślaka na półmetku sezonu
KlubPo zakończonej rundzie jesiennej, przyszedł czas na podsumowanie występów Powiślaka.

Przed początkiem sezonu 2010/2011 Powiślak rozegrał kilka sparingów, w których pokazał się z dobrej strony. Do drużyny doszło aż 9 zawodników, którzy mieli wzmocnić klub przed walką o czołowe miejsca w tabeli.

Inauguracja sezonu nastąpiła 29 sierpnia meczem z rezerwami Cisów Nałęczów. Wysokie zwycięstwo 8:0 dało Powiślakowi pozycję lidera w tabeli razem z KS Góra Puławska. Kolejny mecz z Orłami był jednym z najlepszych w wykonaniu Powiślaka. Trudny rywal, w którym doszło do jeszcze większych zmian kadrowych niż w Końskowoli, ale nasi zawodnicy odnotowali pewne zwycięstwo 3:1.

Dwa kolejne spotkania nie wyglądały już tak dobrze, a wyniki 6:2 i 6:0 kolejno z Bobrami Karczmiska i Porajem Kraczewice są mylące. Powiślak zaczął grać nierówno i marnował wiele dobrych okazji strzeleckich.

W 5. kolejce spotkań, doszło do ważnego pojedynku z KS Góra Puławska, który zajmował trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do Powiślaka. Liderował Hetman Gołąb, który wyprzedzał naszą drużynę jedynie lepszym bilansem bramek. W Górze Puławskiej Powiślak pokazał dobry futbol co pozwoliło na pokonanie miejscowych po zaciętym pojedynku 0:1.

Kolejny mecz ligowy, z Wilkami Wilków, należy zaliczyć do tych mniej udanych. Podobnie jak w przypadku spotkań z Bobrami i Porajem, gra nie była porywająca ale pozwoliła na pokonanie rywali 2:1. Tydzień później, w Poniatowej, było już zupełnie inaczej. Z trudnym rywalem jakim była Stal II, Powiślak zaprezentował się bardzo dobrze i pokonał rywali 3:1. Po siedmiu kolejkach sytuacja w tabeli ligowej wyglądała następująco: Hetman Gołąb i Powiślak po 21 punktów, KS Góra Puławska 14 punktów, Orły Kazimierz 13 punktów.

W 8. kolejce Powiślak odnotował pierwszą porażkę w sezonie. Wyjazdowym rywalem beniaminek – Draco Kowala, który przed meczem z końskowolską drużyną z dwoma punktami na koncie zajmował… ostatnie miejsce. Niestety, słaba gra i wynik 1:2 na niekorzyść Powiślaka zepsuła dobrą atmosferę w klubie. Okazją do rehabilitacji był mecz z Żyrzyniakiem, ale w drużynie coś się zacięło i oglądaliśmy kolejną porażkę 1:2. Sytuacja nie była ciekawa, ale nikt się nie załamywał – do rozegrania pozostawały jeszcze dwa mecze.

Pierwszy z nich z rywalem „zza miedzy” – Garbarnią Kurów. Udało się przełamać serię dwóch porażek wygrywając wysoko, – aż 4:1 ale gra po raz kolejny pozostawiała sporo do życzenia, szczególnie w pierwszej połowie zakończonej przy prowadzeniu 1:0 dla rywali. Druga cześć gry w zdecydowanie lepszym stylu i z niecierpliwością czekaliśmy na ostatnią kolejkę ligową, a w niej pojedynek z liderującym w tabeli Hetmanem Gołąb.

Przed meczem drużyna z Gołębia miała trzy punkty przewagi nad Powiślakiem i w przypadku naszej wygranej, to Powiślak wskoczyłby na czoło tabeli. Stojący na wysokim poziomie mecz zakończył się niekorzystnym wynikiem, bo porażką 1:3. Na boisku sytuacja wyglądała inaczej, ale liczy się to co w „sieci”, a więcej ustrzelili zawodnicy Hetmana.


Liderem pozostała drużyna Hetmana – 30 punktów (10 zwycięstw i 1 porażka), na drugim miejscu Powiślak – 24 punkty (8 zwycięstw, 3 porażki), a na najniższym stopniu podium przezimuje KS Góra Puławska z 21 punktami. Druga pozycja w tabeli jest z pewnością sukcesem a sprawa awansu jest nadal otwarta. Powiślak ma stosunkowo młodą drużynę, a zawodnicy, którzy przyszli do klubu muszą się zgrać aby forma boiskowa była bardziej stabilna.

Bramki dla Powiślaka w rundzie jesiennej strzelali: Kamil Kopeć (9 bramek), Marcin Radomski, Marcin Rożek (po 6 bramek), Damian Kopeć (4 bramki), Rafał Antoniak, Sebastian Strojek (po 3 bramki), Robert Cyman, Marcin Płachta (po 2 bramki) oraz Bartłomiej Sałecki (jedna bramka).
W klasyfikacji strzelców ligi prowadzą wspólnie: Paweł Czekaj (KS Góra Puławska) i Jarosław Gowin (Hetman Gołąb ) z 16 bramkami na koncie.

Przed nami przerwa w rozgrywkach ligowych do ostatniego weekendu marca (26/27 marca).
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

30.07.2021, godz. 19:00
6:3
(1:2)
Wilga
Garwolin
Powiślak
Końskowola
Sparingi
14.07,
g. 18:15
Lublinianka Lublin
2:2
17.07,
g. 13:45
Turniej
w Izbicy
3. miejsce
21.07,
g. 18:30
Garbarnia Kurów
4:2
24.07,
g. 11:00
Wisła Puławy
0:3
30.07,
g. 19:00
Wilga Garwolin
3:6
Powiślak na Facebook'u