Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.10.2020 11:13:50

Wysokie loty Orłów, Powiślak rozbity!
LigaW drugim meczu w rundzie wiosennej Orły Kazimierz Dolny podejmowały w Bochotnicy Powiślak Końskowola.

Mecz został poprzedzony minutą ciszy dla uczczenia pamięci ofiar zeszłorocznej katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Po chwili zadumy rozpoczęło się piłkarskie widowisko. Początek spotkania znakomicie ułożył się dla gospodarzy. W 3 minucie po strzale z rzutu wolnego Michał Bicki musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie minęły 3 minuty a musiał czynić to po raz kolejny. Po rzucie rożnym i późniejszym błędzie naszej drużyny piłkę do siatki z bliska strzałem głową umieścił zawodnik Orłów. Dwie szybko strzelone bramki przez gospodarzy ustawiły dalszą część spotkania. Powiślak nie stwarzał akcji po bramką rywali a na dodatek w 19 minucie Orły prowadziły już 3:0. Piłkarz Orłów znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Powiślaka a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Nasza drużyna w żaden sposób nie była w stanie odpowiedzieć na stracone gole. Ataki były chaotyczne i kończyły się jeszcze przed polem karnym zespołu z Kazimierza Dolnego. Do przerwy 3:0.

Zmiana stron nie przyniosła zmiany w grze Powiślaka. Swoje robiły za to Orły. W 51 minucie po pięknym strzale wyszli na czterobramkowe prowadzenie. W 56 minucie bramkarz gospodarzy zrobił nam "prezent" nieregulaminowo łapiąc piłkę. Rzut wolny pośredni w polu karnym dobrze wykonał Marcin Rożek i strzelił honorową bramkę. W 64 minucie po wyjściu sam na sam z Michałem Bickim zawodnik Orłów zdobył piątą bramkę dla swojej drużyny. Gospodarze kończyli mecz w 10 gdyż dwie żółte kartki zobaczył jeden z ich zawodników. Ostatecznie Powiślak w pełni zasłużenie przegrał z Orłami Kazimierz 5:1.

Drużyna Powiślaka w tym meczu praktycznie nie istniała. Być może główną przyczyną było to, że gospodarze bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które w dalszej części spotkania ani przez moment nie było zagrożone. Powiślak raził przede wszystkim brakiem dokładności, umiejętności przyjęcia piłki i brakiem pomysłu na grę. Pięć straconych bramek to najniższy wymiar kary, który drużyna z Końskowoli otrzymała od kazimierskich Orłów.

Michał Bicki - Paweł Dusiński, Rafał Banaszek ( 46' Ryszard Mączka), Marcin Rożek, Bartłomiej Sałecki - Damian Kopeć, Przemysław Duda ( 65' Tomasz Chabora), Kamil Leszczyński, Jakub Bociański ( 56' Rafał Antoniak), Piotr Góralski ( 33' Marcin Płachta) - Kamil Kopeć

9 kwietnia 2011, 11:00 - Bochotnica
Orły Kazimierz Dolny - Powiślak Końskowola 5:1 (3:0)
Dawid Matyjaszek 3, Sławomir Radzikowski 5, Maciej Pięta 19, Paweł Wolszczak 51, Paweł Partyka 64 - Marcin Rożek 56

Sędziował Łukasz Woliński oraz Rafał Reszka, Bartosz Luty.

Bramka dla Orłów na 1:0
Bramka dla Powiślaka na 4:1