Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 07.08.2020 14:56:55
SPONSORZYRozmowa z Arkadiuszem Gałązką
Klub-Jaki jest obecny status Powiślaka?
-Klub Sportowy Powiślak został zarejestrowany w 1999 r. jako organizacja pozarządowa w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wcześniej funkcjonował jako LZS Pożóg i Amazonka. jesteśmy sukcesorami tych podmiotów. Klub zajmuje się szkoleniem młodzieży w wieku gimnazjalnym i grup seniorów, natomiast szkolenie dzieci na zasadzie porozumienia prowadzi UKS w Pożogu. Te dzieci z czasem będą przychodziły pod skrzydła klubu. (...) Obecnie mamy 70 zawodników zarejestrowanych w rozgrywkach ligowych. Rozgrywki, w których klub aktualnie uczestniczy to klasa A rozgrywek mistrzowskich w ramach LZPN. Jest to VI liga. (...) O ligę niżej, w klasie B gra druga drużyna Powiślak II Witowice i oscyluje w środku tabeli. (...)

-Czy obecni zawodnicy rokują nadzieję na awans?
-Na początku rozgrywek w tym sezonie stało się tak, że przyszło kilku naszych byłych zawodników, którzy ostatnio grali w klubach ościennych, w wyższych ligach i tym sposobem stali się wzmocnieniem. To sprawiło, że drużyna znajdowała się na pozycji wicelidera. Nie ukrywam, że ten skład pozwoli utrzymać miejsce w czołowej piątce. Wiem, że trudno jest osiągnąć sukces, ale trzeba grać na poziomie, który pozwoli osiągnąć przyzwoite wyniki. Sukcesy drużyny seniorskiej przekładają się na zainteresowanie grup młodzieżowych.

-Sięgacie po zawodników z zewnątrz?
-Klub jest dotowany przez gminę i jego działania skierowane są na mieszkańców gminy, ale w ostatnich dwóch latach wzrosło zainteresowanie młodzieży z Puław udziałem w naszych zajęciach. Ta młodzież zaczęła masowo do nas przyjeżdżać. Mieliśmy dylemat: co zrobić? Młodzież puławska bardzo szybko się zasymilowała z naszą i bardzo się zaangażowała w działalność klubu. (...) Z zaangażowaniem części naszej, miejscowej młodzieży bywa różnie, dziś są, jutro ich nie ma. Generalnie jest huśtawka. Puławianie dołączyli do mocno zaangażowanej grupy, na którą możemy zawsze liczyć.

-Czy widzi Pan szanse rozwoju klubu?
- Tak, przy obecnym zaangażowaniu tych osób, które działają oraz włączeniu się zawodników, można dużo osiągnąć. Zawodnicy muszą tylko pokazać, że traktują obiekty sportowe jako coś swojego. W ostatnim czasie bardzo dobrze układa się współpraca z dyrektorami i nauczycielami wszystkich szkół. Przykładem tego jest wieloaspektowy program realizowany wspólnie z klubem, mający na celu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Myślę, że tak powinien działać klub, nie możemy się oderwać od lokalnej społeczności

Rozmawiała Bożenna Furtak

Fragment wywiadu z "Echa Końskowoli" nr 10 (154).
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

IV liga, grupa 1
2. kolejka

08.08.2020, godz. 11:00
-:-
(-:-)
Górnik II
Łęczna
Powiślak
Końskowola
Tabela
>>Więcej
Powiślak na Facebook'u
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 253
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdrianCach
Zajrzyj
LZPN
Portal lubsport.pl
Portal 90minut.pl
Wisła Puławy
Kolejki ligowe
Następna kolejka | Poprzednia kolejka

2. kolejka

Opolanin -:- Bizon
POM-Iskra -:- Włodawianka
Huragan -:- Lutnia
Lublinianka -:- Sparta
Górnik II -:- Powiślak
Orlęta -:- Start 1944