Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 25.10.2020 02:28:02

Zwycięstwo bez błysku
LigaW meczu z Żyrzyniakiem pomimo tego iż był rozgrywany w Końskowoli Powiślak był gościem. Wszystko z powodu modernizacji stadionu w Żyrzynie, który jeszcze nie jest gotowy do rozgrywek.
Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Powiślaka. Po błędzie defensywy Żyrzyniaka bramkę z bliska strzelił już w 5 minucie Marcin Płachta. 3 minuty później Powiślak prowadził już 2:0 po rzucie karnym dobrze wykonanym przez Rafała Banaszka. Po tym trafieniu gra nie wyglądała najlepiej. Dużo kopaniny w środku boiska, brak składnych akcji z obu stron. Gospodarze tego spotkania w pierwszej połowie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Michała Bickiego. Na uwagę zasługuje ładna akcja Damian Kopeć - Marcin Płachta. Kilka podań z pierwszej piłki pomiędzy tymi piłkarzami i w dogodnej sytuacji jeden z braci Kopciów strzelił wprost w bramkarza.

Obraz w drugiej odsłonie gry nie zmienił się. Powiślak przeważał ale brakowało ostatniego podania czy też celnego strzału na bramkę. Zarówno strzały z daleka jak i pola karnego nie trafiały w światło bramki Żyrzyniaka. W 70 minucie bramkę strzelił Powiślak ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W zamian dwie żółte kartki zobaczył piłkarz... Żyrzyniaka i gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu. Nie skończyło się na jednej czerwonej kartce. W 85 minucie faulowany był Bartłomiej Sałecki i zawodnik z Żyrzyna za faul musiał opuścić boisko. W końcówce spotkania wynik 3:0 ustalił Kamil Leszczyński po strzale zza pola karnego.
Pomimo zwycięstwa Powiślak nie zaprezentował się najlepiej. Dzięki wygranej nasza drużyna ma zagwarantowane drugie miejsce w tabeli z matematycznymi szansami na pierwsze.

Michał Bicki - Bartłomiej Sałecki, Tomasz Chabora, Ryszard Mączka, Paweł Dusiński - Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek, Jakub Bociański, Marcin Płachta - Damian Kopeć, Kamil Kopeć

5 czerwca 2011, 16:00 - Końskowola
Żyrzyniak Żyrzyn - Powiślak Końskowola 0:3 (0:2)