Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 20.01.2021 13:28:17
SPONSORZYPodsumowanie sezonu 2010/2011
KlubPo zakończonym sezonie 2010/2011 nadszedł czas aby podsumować występy Powiślaka.

Sezon rozpoczął się zapowiedziami, że nasza drużyna będzie walczyć o awans do klasy okręgowej. Potwierdzeniem tego było ściągnięcie do klubu aż ośmiu nowych zawodników. Na inaugurację pewna wygrana z Cisami II Nałęczów, a następnie dobry mecz z jednym z kandydatów do awansu Orłami Kazimierz zakończony również zwycięstwem. Kolejne dwa mecze to potyczki ze słabszymi drużynami - Bobrami Karczmiska i Porajem Kraczewice zakończone wysokimi wygranymi. Było można jednak zauważyć słabszą dyspozycję zawodników Powiślaka a naszą drużynę czekał mecz z kolejnym kandydatem do awansu, który po czterech kolejkach był podobnie jak Powiślak i Hetman Gołąb był niepokonany – KS Góra Puławska. Nasi piłkarze zagrali mądrze i wyrównany pojedynek skromnie wygrali 1:0. Kolejny mecz z Wilkami Wilków był ciężkim sprawdzianem gdyż rywale ustawili wysoko poprzeczkę i nie bez kłopotów Powiślak odniósł kolejne zwycięstwo. W 7. kolejce mogliśmy obejrzeć jedno z najlepszych spotkań naszej drużyny. Wyjazdowy mecz ze Stalą II Poniatowa zakończył się pewnym i przekonującym zwycięstwem 3:1. Po siedmiu spotkaniach tylko dwie drużyny miały na swoim koncie komplet punktów – Powiślak i Hetman Gołąb. W 8. kolejce drużynę z Końskowoli na własnym boisku podejmowało ostatnie w tabeli Draco. Chyba nikt nie spodziewał się, że można przegrać ten mecz. Sensacja stała się faktem i Powiślak uległ 1:2. W następnej kolejce była dobra okazja do zmazania złego wrażenia w meczu z Żyrzyniakiem. Kolejna niespodzianka oraz porażka, po której Hetman Gołąb odskoczył na 6 punktów w tabeli naszej drużynie. Przełamanie udało się w przedostatnim meczu rundy jesiennej z Garbarnią Kurów. Na zakończenie rundy czekał nas szlagierowy pojedynek z drużyną z Gołębia. Pomimo przewagi w tym meczu Powiślak przegrał 1:3 i jesień kończył z dorobkiem 24 punktów i stratą 6 do Hetmana, a 3. miejscu rundę zakończył KS Góra Puławska. Bilans naszej drużyny to 8 zwycięstw i 3 porażki.

Przerwa zimowa nie przyniosła wielu zmian w naszej drużynie. Początek rundy wiosennej to kolejne wysokie zwycięstwo z Cisami II Nałęczów. W następnej kolejce wyjazdowy mecz z Orłami Kazimierz zakończył się blamażem. Powiślak po grze bez pomysłu poległ w Bogucinie 1:5 i marzenia o awansie do okręgówki znacznie się oddaliły. Strata 9. punktów do Hetmana , a taką samą ilość punktów jak nasza drużyna miał KS Góra Puławska. W kolejnych dwóch meczach Powiślak zdobył komplet punktów przeciwko zespołom z Karczmisk i Kraczewic. 16. kolejka to pierwszy remis drużyny z Końskowoli w tym sezonie w potyczce z KS Góra Puławska. Później Powiślak wygrywał pewnie kolejne spotkania z Wilkami Wilków 4:1, Stalą II Poniatowa 5:1 i po 3:0 z Draco Kowala oraz Żyrzyniakiem Żyrzyn. Przed dwudziestą kolejką i na dwa mecze do końca sezonu Hetman miał przewagę 6. punktów nad Powiślakiem. Największym rywalom do awansu brakowało tylko jednego punktu. Drużyna z Gołębia pokonała Wilki Wilków 1:0 i było już pewne, że Powiślak w tym sezonie nie awansuje do wyższej ligi. Nasi piłkarze również pokonali swoich rywali, Garbarnię Kurów, a ostatni mecz z Hetmanem był jedynie spotkaniem o prestiż. Powiślak rozegrał dobry i ciekawy mecz w Gołębiu i pokonał mistrza ligi 4:3. Ostatecznie strata do pierwszego miejsca wyniosła tylko 3 punkty. W rundzie wiosennej Powiślak był najlepszą drużyną zdobywając 28 punktów, o 3 więcej niż Hetman Gołąb. Bilans naszej drużyny w rundzie rewanżowej to 9 zwycięstw oraz po jednym remisie i porażce.

Powiślak zajął drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 52. punktów a na najniższym stopniu podium uplasował się KS Góra Puławska ze stratą dziewięciu oczek. Na ostatnim miejscu w tabeli z jedynie 9. punktami na koncie zakończył sezon Poraj Kraczewice i ta drużyna spada do B klasy.Kamil Kopeć - najlepszy strzelec Powiślaka W przyszłym sezonie prawdopodobnie zagramy z Mazowszem Steżyca i Amatorem Rososz Leopoldów (spadkowicze z klasy okręgowej) oraz Puławiakiem Puławy i Vikingiem Poniatowa (awans z B klasy).

Najlepszym strzelcem Powiślaka został Kamil Kopeć z 17 trafieniami na koncie. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Marcin Rożek (dwanaście), Damian Kopeć (jedenaście), Marcin Radomski (sześć), Rafał Antoniak, Kamil Leszczyński (po pięć), Jakub Bociański, Marcin Płachta, Sebastian Strojek (po trzy), Robert Cyman (dwie) oraz Rafał Banaszek, Przemysław Duda, Piotr Góralski, Bartłomiej Sałecki, Mateusz Sułek (po jednej). Królem strzelców ligi został Paweł Czekaj z KS Góra Puławska z 30 bramkami.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

06.02.2021, godz. ??:??
-:-
(-:-)
Powiślak
Końskowola
Orion
Niedrzwica
Sparingi
06.02,
g. ??:??
Orion Niedrzwica
-:-
13.02,
g. ??:??
POM-Iskra Piotrowice
-:-
20.02,
g. ??:??
Grom Różaniec
-:-
27.02
g. ??:??
Wisła Puławy
-:-
06.03,
g. ??:??
Sokół Konopnica
-:-
Zajrzyj
LZPN
90minut
Lubsport
Wspólnota Puławska
Wisła Puławy
Powiślak na Facebook'u