Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 23.10.2020 02:19:23

Wygrana w dreszczowcu
LigaPo meczu pucharowym wróciliśmy do ligowej piłki. Powiślak podejmował w Końskowoli POM Iskra Piotrowice, który zajmował 11. miejsce w tabeli. Od początku inicjatywę przejęli goście. Dłużej utrzymywali się przy piłce i przedostawali się pod pole karne Powiślaka. W 13. minucie przeprowadzili dobrą akcję, po której w sytuacji sam na sam z Łukaszem Kuśmierzem znalazł się zawodnik POM-u i zdobył pierwszą bramkę w meczu. Powiślak dążył do wyrównania, ale nie mógł oddać strzału na bramkę, gdyż dobrze w obronie grali goście. POM miał jeszcze swoje okazje do podwyższenia prowadzenia, ale zawodnikom przyjezdnym brakowało zimnej krwi pod bramką. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem drużyny z Piotrowic.
Druga część spotkania rozpoczęła się inaczej. To Powiślak stał się drużyną dominującą i szukał okazji do wyrównania. Ta sztuka udała się już w 51. minucie. Piłkę po podaniu z prawej strony otrzymał Michał Denis i po mocnym strzale pod poprzeczkę z pola karnego nie dał szans bramkarzowi gości. Zdobyta bramka jeszcze bardziej pobudziła zespół Powiślaka. W 64. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Kopeć popędził lewą stroną boiska mijając dwóch rywali i wpadł w pole karne. Wzdłuż linii końcowej boiska dośrodkował pod bramkę, a tam Damian Kopeć skierował piłkę do bramki i Powiślak wyszedł na prowadzenie. Gościom udało się strzelić bramkę kilka minut później ale sędzia dopatrzył się w akcji bramkowej pozycji spalonej jednego z zawodników POM-u. W 76. minucie po ostrym faulu czerwoną kartkę zobaczył Adam Mróz i do końca spotkania gospodarze grali w osłabieniu. Pomimo gry w dziesiątkę Powiślak stwarzał sobie okazje do strzelenia bramki, ale w sytuacji sam na sam dwukrotnie nie udało się strzelić bramki Maciejowi Pięcie. W 85. minucie mieliśmy remis. Zawodnik z Piotrowic dostrzegł wysuniętego Łukasza Kuśmierza i lobem zza pola karnego pokonał naszego bramkarza. Piłkę meczową kilka minut później miał Adrian Witek, ale znów zabrakło wykończenia w bardzo dobrej sytuacji. Szczęście jednak uśmiechnęło się chwilę później. W 93. minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Sławomir Radzikowski. Piłka po jego strzale idealnie wpadła w okienko bramki, w której stał bramkarz gości i Powiślak po raz kolejny wyszedł na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca i po zaciętym, emocjonującym i obfitym w faule meczu Powiślak pokonał POM Iskra Piotrowice 3:2.

Łukasz Kuśmierz - Tomasz Guz, Adam Mróz, Marcin Rożek (63' Kamil Kopeć), Kamil Leszczyński (46' Kamil Kusyk) - Rafał Banaszek (46' Maciej Pięta), Michał Denis - Artur Sułek, Adrian Witek, Damian Kopeć (83' Paweł Wolszczak) - Sławomir Radzikowski

13 października 2012, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - POM Iskra Piotrowice 3:2 (0:1)
Michał Denis 51, Damian Kopeć 64, Sławomir Radzikowski 90 - Radosław Kaczmarczyk 13, Michał Orłowski 85