Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 24.10.2020 05:48:11

Nerwówka z Orionem

Po trzytygodniowej przerwie znów mogliśmy oglądać Powiślaka na boisku w Końskowoli. Od początku meczu z Orionem Niedrzwica gra toczyła się w środkowej części boiska. Pierwszy strzał oddali goście w 11. minucie meczu. 2 minuty później doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Sławomir Radzikowski ale po dośrodkowaniu z prawej strony boiska fatalnie spudłował z kilku metrów. Powiślak prowadził grę ale niewiele z tego wynikało. W 35. minucie szansę na zdobycie gola miał zawodnik Orionu ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył wysoko ponad bramką. W 45. minucie z rzutu wolnego uderzał Sławomir Radzikowski ale bramkarz gości z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W ostatniej akcji pierwszej części gry kolejny rzut wolny dla Powiślaka. Do piłki podszedł Kamil Leszczyński i strzałem z 40 metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do przerwy zasłużone 1:0.
W drugiej odsłonie meczu, podobnie jak w pierwszej, gra obu drużyn nie była zbyt atrakcyjna. Brakowało groźnych strzałów na bramkę, a trójka sędziowska podejmowała kontrowersyjne decyzje. W 81. minucie do Powiślaka uśmiechnęło się szczęście. Zawodnik gości wybiegł sam na sam z Łukaszem Kuśmierzem, ale piłka nie wpadła do siatki. Chwilę później po dośrodkowaniu Kamila Leszczyńskiego z rzutu wolnego "zagotowało" się pod bramką Orionu, ale zawodnik gości zdołał wybić piłkę. W końcówce meczu wynik mógł ustalić Damian Kopeć, ale po dośrodkowaniu z prawej strony fatalnie spudłował strzałem głową. Piłka meczowa należała jednak do Orionu. W ostatniej akcji meczu rywale mogli wyrównać, ale po raz kolejny na posterunku stanął Łukasz Kuśmierz. Ostatecznie Powiślak wygrał zasłużenie 1:0.

Łukasz Kuśmierz - Maciej Pięta (81' Kamil Kusyk), Tomasz Guz, Rafał Banaszek, Kamil Leszczyński - Dawid Jacyna (87' Sebastian Cieniuszek), Rafał Giziński, Arkadiusz Szczypa (78' Paweł Wolszczak), Artur Sułek - Sławomir Radzikowski (63' Damian Kopeć), Łukasz Giza

28 września 2013, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża 1:0 (1:0)