Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Żak F2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl
SPONSORZY
Prezes o działalności Powiślaka
Klub

W listopadowym wydaniu Echa Końskowoli rozmówcą Agnieszki Brzozowskiej był prezes Powiślaka, Artur Suszek. Oto fragmenty wywiadu udzielonego lokalnej prasie:

- Jak się zmieniły realia gry seniorów po awansie do IV ligi?
- Awans do czwartej ligi oznacza dla nas zupełnie inną kulturę gry, wysoka klasa rozgrywek to duża przyjemność i satysfakcja. W tradycji piłki nożnej naszej gminy nie zdarzył się tak wysoki awans. Czwarta liga to wielki sukces dla klubu, jak również całej społeczności końskowolskiej. Promujemy Gminę Końskowola w całym województwie, jeździmy do coraz bardziej odległych miejsc – gdzie gramy na bardzo dobrze przygotowanych obiektach. Dzięki wsparciu życzliwych osób, możliwy jest ciągły rozwój klubu. Wiele zawdzięczamy Wójtowi Stanisławowi Gołębiewskiemu oraz Radnym, jak również instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, którzy wspierają KS „Powiślak” Końskowola. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy. Nieocenione wsparcie otrzymujemy od Banku Spółdzielczego w Końskowoli. Ponadto niezmiernie cieszy doping ze strony kibiców licznie przybywających na mecze – na trybunach bywało nawet 500 osób. Ponad dziesięcioosobowa grupa kibiców towarzyszy nam na meczach wyjazdowych i jeżeli nadal będą tak aktywni – odwdzięczymy się klubowymi szalikami i koszulkami. Na znacznej większości rozgrywek, również tych poza Końskowolą, dopinguje nas pan Wójt Stanisław Gołębiowski za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

- W związku z bardzo dobrymi wynikami – czy możliwy jest kolejny awans drużyny?
- (...) Nie snujemy planów na przyszłość, czas pokaże. Z każdym zwycięstwem buduje się atmosfera w zespole, rośnie satysfakcja zawodników oraz motywacja do dalszej walki na boisku. W bieżącej rundzie do składu seniorów dołączył znany zawodnik puławskiej „Wisły” Łukasz Giza, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mimo propozycji z drugo- i trzecioligowych drużyn wybrał właśnie „Powiślaka”, co dowodzi popularności i wysokiego poziomu klubu.

- Poza seniorami jakie drużyny trenują w KS „Powiślak” Końskowola?
- Obecnie w klubie trenują trzy drużyny młodzieżowe oraz jedna dziecięca – zależy nam na jak największej licznie tego typu grup. W rozgrywkach biorą udział zespoły: młodzik młodszy (urodzeni w latach 2002-2004) i trampkarz młodszy (ur. 2000/1) trenowani przez Grzegorza Kozaka oraz junior młodszy (ur. 1997/8) i najmłodsi, którzy ćwiczą pod okiem wychowanka klubu Marcina Rożka. W skład drużyny dziecięcej wchodzą uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, którzy na razie uczą się podstaw gry. Treningi mają formę zabawy, oswojenia się z piłką – a wiosną planujemy spotkania z drużynami z sąsiednich gmin. Również za sprawą drużyn dziecięcych i młodzieżowych klub cieszy się coraz większą popularnością, dlatego planujemy utworzenie jeszcze jednej grupy – rezerwowej, a także drużyny dziewczęcej. Popularność „Powiślaka” wykracza poza teren gminy, o czym świadczą chociażby prośby rodziców z Puław o przyjęcie ich dzieci na treningi. Łącznie w grupach dziecięcej i młodzieżowej trenuje około osiemdziesięcioro młodych zawodników. Wszystkie zajęcia w klubie są bezpłatne, w każdym momencie sezonu mogą dołączać kolejni zainteresowani – serdecznie zapraszamy.
Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować rodzicom, którzy bardzo pomagają młodym zawodnikom trenującym w naszym klubie – dopingują ich i wspierają. Wyrazy wdzięczności kieruję również do trenerów KS „Powiślak” Końskowola: Roberta Makarewicza, Marcina Rożka i Grzegorza Kozaka, którzy z wielkim zaangażowaniem, entuzjazmem i zapałem oddają się swojej pracy.

Echo Końskowoli, nr 11 (225).

Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

30.07.2021, godz. 19:00
6:3
(1:2)
Wilga
Garwolin
Powiślak
Końskowola
Sparingi
14.07,
g. 18:15
Lublinianka Lublin
2:2
17.07,
g. 13:45
Turniej
w Izbicy
3. miejsce
21.07,
g. 18:30
Garbarnia Kurów
4:2
24.07,
g. 11:00
Wisła Puławy
0:3
30.07,
g. 19:00
Wilga Garwolin
3:6
Powiślak na Facebook'u