Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 14.08.2020 18:59:28

Kolejna strata punktów w ostatnich minutach

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach Powiślak grał mecz na własnym stadionie z Orionem Niedrzwica Duża. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście, który już w pierwszych minutach próbowali zaskoczyć Jakuba Zolecha. Po kilku kolejnych minutach gra przeniosła się do środka boiska, obie drużyny z trudem rozgrywali piłkę na mokrej murawie, w niektórych miejscach futbolówka niemal zatrzymywała się w miejscu. Z czasem Powiślak lepiej radził sobie w ataku, goście czekali na dogodne okazje z kontrataku. Kibice nie oglądali jednak wielu strzałów na bramkę w wykonaniu obu drużyn, jeden z nich oddał zza pola karnego Sławomir Radzikowski, niestety niecelny. W 32. minucie meczu Rafał Banaszek zagrał na prawe skrzydło do niepilnowanego Kamila Jezierskiego, a ten precyzyjnie zagrał w pole karne. Piłkę spadła na głowę Adama Ainy, który dobrze oderwał się spod opieki obrońców i strzelił pierwszą bramkę w meczu. Powiślak kontrolował sytuację boiskową, choć kilka dośrodkowań Orionu w pole karne mogło sprawić problemy Jakubowi Zolechowi. Do końca pierwszych trzech kwadransów gry wynik nie zmienił się i gospodarze skromnie prowadzili 1:0.
W drugiej połowie gra przeważnie toczyła się w środku boiska. Powiślak nieco cofnięty starał się utrzymać piłkę, a strzałów było jak na lekarstwo. Kilkukrotnie interweniować musiał Zolech, jednak strzały był zbyt słabe aby mogły zaskoczyć naszego bramkarza. Po jednym ze strzałów z dystansu golkiper Orionu z trudem wybił piłkę lecącą w samo okienko bramki na rzut rożny. W 87. minucie spotkania piłkarz gości przejął piłkę w polu karnym Powiślaka, ograł naszych zawodników i precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce spotkania gospodarze ruszyli do ataków, ale nie udało się strzelić bramki. Najlepszą akcję miał w doliczonym czasie gry Mateusz Próchniak, piłka jednak wysoko minęła bramkę. Ostatecznie po raz kolejny w meczu na własnym boisku Powiślak stracił bramkę w końcówce spotkania, która zamiast trzech punktów dała naszej drużynie tylko jedno oczko.

Jakub Zolech - Maciej Pięta, Rafał Banaszek, Sebastian Cieniuszek - Kamil Jezierski, Rafał Giziński, Michał Chwiszczuk (68' Sebastian Dziosa), Sławomir Radzikowski (78' Bartosz Kleszczyński), Kamil Leszczyński - Adam Aina (85' Mateusz Próchniak), Mateusz Kamola (76' Damian Kopeć)

10 maja 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orion Niedrzwica Duża 1:1 (1:0)
Adam Aina 32 - Karol Banachiewicz 87

Żółta kartka: Aina

Sędziował Grzegorz Kasiura oraz Artur Piórkowski, Krzysztof Wierzbowicz (Lublin)