Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 27.10.2020 13:00:11

Włodawianka lepsza w Końskowoli

Powiślak przed własną publicznością spisuje się słabiej niż na wyjazdach. Kibice z pewnością chcieli zobaczyć w końcu zwycięstwo w Końskowoli, a okazją był mecz z Włodawianką Włodawa. To jednak goście lepiej poczynali sobie na boisku. W 10. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Mateusz Próchniak, ale nie oddał strzału na bramkę. Chwilę później to przyjezdni otworzyli wynik meczu po bramce defensywy Powiślaka. Gospodarze ruszyli do odrabiana strat, brakowało jednak pomysłu na zaskoczenie pewnie grającej drużyny z Włodawy. W 25. minucie Mateusz Próchniak znalazł się sam na sam z bramkarzem jednak górą był zawodnik gości. Włodawianka cierpliwie budowała swoje akcje i kilkukrotnie miała okazję podwyższyć prowadzenie, brakowało jednak skuteczności. W 42. minucie Powiślak miał najlepszą okazję w pierwszej połowie na wyrównanie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka minęła bramkarza, a Sławomir Radzikowski i Mateusz Próchniak nie strzelili do pustej bramki. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Włodawianka wyprowadziła szybką akcję lewą stroną, w której dwóch zawodników znalazło się oko w oko z Jakubem Zolechem. Nasz bramkarz nie miał szans na obronę strzału i goście do przerwy zasłużenie prowadzili 2:0.
Druga część gry do dalsza nieporadność Powiślaka w przeprowadzaniu akcji ofensywnych. Nadzieja na dobry wynik przyszłą w 57. minucie, kiedy to wprowadzony chwilę wcześniej Adam Aina po dośrodkowaniu z lewej strony skierował głową piłkę do siatki. Powiślak ruszył po zdobycie kolejnej bramki, jednak to goście znów zaskoczyli naszą defensywę. W 68. minucie zawodnik Włodawianki w indywidualnej akcji poradził sobie z obrońcami Powiślaka i mocnym strzałem pokonał Zolecha. Po kolejnych sześciu minutach było już 1:4. Tym razem po podaniu z prawej strony boiska piłka minęła naszych zawodników, a piłkarz gości strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź Powiślaka trzeba było czekać aż do 85. minuty, po rzucie rożnym piłkę w polu karnym otrzymał Mateusz Kamola i z bliska pokonał bramkarza gości. Więcej bramek w meczu już nie oglądaliśmy, Powiślak przegrał z Włodawianką 2:4. Przegrał zasłużenie bo pomimo stwarzania wielu groźnych akcji nie radził sobie z dobrze zorganizowaną drużyną z Włodawy. Debiut w seniorskiej drużynie zaliczył Krystian Salamandra.

Jakub Zolech - Rafał Banaszek, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Kamil Jezierski, Arkadiusz Szczypa (76' Krystian Salamandra), Sławomir Radzikowski (56' Bartosz Kleszczyński), Michał Chwiszczuk, Sebastian Dziosa (56' Damian Kopeć) - Mateusz Kamola, Mateusz Próchniak (52' Adam Aina)

24 maja 2015, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 2:4 (0:2)
Adam Aina 57, Mateusz Kamola 85 - Michał Budzyński 11, Norbert Zdolski 44, 68, Łukasz Bartnik 74

Sędziował Krzysztof Rękas oraz Jerzy Marciniak, Adrian Walczuk (Chełm)