Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 05.08.2020 19:18:24

Bezbarwny remis

Drugim wiosennym spotkaniem Powiślaka w IV lidze był pojedynek z Orlętami Łuków. Od początku meczu widoczny był brak dokładności w poczynaniach obu drużyn. W 10. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Damian Kopeć, ale jego strzał z woleja został zablokowany. W 20. minucie Powiślak wyszedł na prowadzenie. Strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Pięta nie dając szans bramkarzowi Orląt na skuteczną interwencję. Radość w ekipie gospodarzy nie trwała jednak długo. W 25. minucie prostopadłe podanie mijające defensywę Powiślaka otrzymał zawodnik z Łukowa i celnym strzałem pokonał Michała Bickiego. Kilka minut później stuprocentową okazję do strzelenia bramki miał Sławomir Radzikowski, ale z kilku metrów uderzył bardzo niecelnie. Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie zmienił się.
Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli piłkarze Orląt, którzy stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, głównie po stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów rożnych rozegranym przez zespół z Łukowa, Adam Mróz zablokował piłkę lecącą do bramki. Gra obronna Powiślaka pozostawiała wiele do życzenia, przez co rywale z łatwością przedostawali się pod bramkę strzeżoną przez Michała Bickiego. W 74. minucie faulowany w polu karnym był Mateusz Kamola, a do jedenastki podszedł jego imiennik z linii defensywnej, Mateusz Antoniak. Niestety, strzał naszego zawodnika obronił bramkarz Orląt. W końcówce spotkania Powiślak odważniej ruszył do ataków, jednak strzały były zbyt słabe aby zdobyć zwycięską bramkę. Ostatecznie wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Adam Mróz, Kamil Leszczyński - Maciej Pięta (81' Rafał Giziński), Rafał Banaszek, Michał Chwiszczuk (70' Mateusz Kamola), Artur Sułek, Kamil Przychodzień (66' Szymon Kowalczyk) - Damian Kopeć, Sławomir Radzikowski (59' Łukasz Giza)

20 marca 2016, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orlęta Łuków 1:1 (1:1)