Strona główna Klub Seniorzy Trampkarz C2 Młodzik D2 Żak Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 18.10.2019 13:30:05

Zabójcze kontrataki Lublinianki

Mecz przeciwko Lubliniance na Wieniawie przyniósł po raz kolejny wiele emocji. W 11' Damian Koprucha stracił piłkę w ofensywie co zapoczątkowało kontratak, po którym Jarosław Milcz wyszedł sam na sam z Jakubem Zolechem i umieścił futbolówkę w siatce. Po utracie bramki atakowaliśmy, jednak po raz kolejny popełniliśmy srogi błąd. W 18' miała miejsce bliźniacza sytuacja jak z przed kilku minut. Po kolejnym kontrataku napastnik z Lublina dostał prostopadłe podanie i w sytuacji jeden na jeden pokonał naszego bramkarza. Trzeci identyczny błąd miał miejsce trzynaście minut później, jednak tym razem zwycięsko wyszedł Zolech. Mimo tego po rzucie rożnym rywali Milcz uderzył z główki i widniał już wynik 3:0. Tak zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie było widać dominację Powiślaka. W 53' Maciej Pięta stanął w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Żuberem, lecz za długo zwlekał z uderzeniem i dogonił go obrońca. Minutę później bardzo dobrą interwencją wykazał się wspomniany Żuber, który nie jednokrotnie ratował swój zespół z opresji. W 70' Mateusz Łakomy otrzymał podanie w polu karnym rywali i oddał strzał, który zatrzepotał w siatce. Po golu coraz częściej atakowaliśmy, lecz nie udało nam się już zdobyć kolejnych bramek. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 3:1.

"Należy pogratulować Lubliniance zwycięstwa, która w pierwszej połowie doszczętnie wykorzystała nasze błędy. Zazwyczaj na to nie zganiam, ale tym razem tak było. Nie zagraliśmy słabego meczu, bo cały czas kreowaliśmy grę i mielimy sporo sytuacji, które mogły zakończyć się golami. Cieszy mnie to, że moi zawodnicy cały czas te akcje stwarzają, a przy tym są cierpliwi. To jest podstawa, bo jeżeli dalej będziemy szlifować grę w taki sposób, to będzie tylko lepiej. Szkoda oczywiście porażki, ponieważ uciekły nam punkty, lecz trzeba walczyć dalej." - skomentował trener Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek (54' Sebastian Pyda) - Maciej Pięta, Rafał Banaszek (61' Adrian Dudkowski), Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk - Marcin Gil (79' Mateusz Kamola), Krystian Kobus (54' Jakub Pryliński), Damian Koprucha.

21 września 2019, 16:00 - Lublin
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 3:1 (3:0)
Bramki: Jarosław Milcz 11′, 18′, 32′ – Mateusz Łakomy 70′

Żółte kartki dla Powiślaka: Rafał Banaszek, Sebastian Pyda, Jan Wankiewicz

Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska)

Bramki
Instagram

Zapowiedź 8. kolejki

W sobotę 21 września Powiślak zmierzy się na wyjeździe z Lublinianką Lublin. W poprzednim sezonie drużyna rywali zajęła wysokie trzecie miejsce z dorobkiem 57 punktów. Jeśli chodzi natomiast o ten sezon to początek nie należy do aż tak udanych. Przeciwnicy mają bilans trzech zwycięstw, remisu oraz trzech porażek co plasuje ich na siódmym miejscu, tuż za Powiślakiem. W ostatniej kolejce zespół Dariusza Bodaka wygrał na wyjeździe z Unią Hrubieszów 3:4 po dwóch zdobytych bramkach w samej końcówce. W dwóch ostatnich starciach z Lublinianką padł remis 3:3 w Końskowoli oraz wynik 3:2 dla gospodarzy w Lublinie. Te mecze pokazały nam, że prawdopodobnie i tym razem zobaczymy emocje. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion na Wieniawie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Pary VIII kolejki

Sobota, 21.09
Victoria Żmudź - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 14:00)
Kryształ Werbkowice - Włodawianka Włodawa (godz. 16:00)
Górnik II Łęczna - Orlęta Łuków (godz. 13:00)
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)

Niedziela, 22.09
Kłos Chełm - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 16:00)
Granit Bychawa - Lewart Lubartów (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Huczwa Tyszowce (godz. 16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Unia Hrubieszów (godz. 16:00)

Powiślak na Instagramie

Komplet punktów jedzie do Łęcznej

W spotkaniu Powiślaka Końskowola z Górnikiem II Łęczna od początku meczu przeważała drużyna Łukasza Gizy. W 10' dobrą akcję zmarnował Marcin Gil. Sześć minut później z podaniem Macieja Pięty w polu karnym minął się Damian Koprucha. Decydującą okazją, mającą wpływ na dalszy przebieg meczu była sytuacja z 27' kiedy to faulowany w szesnastce rywali został Marcin Gil. Sędzia główny wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Koprucha, który tym razem uderzył wysoko nad bramką. Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie w dalszym ciągu w posiadaniu piłki był Powiślak lecz nie widzieliśmy konkretnych strzałów na bramkę przeciwników. Dobrze w defensywie radzili sobie gracze Górnika. W 63' po ich kontrze i dobrej akcji napastników z Łęcznej padł gol. Przegrywaliśmy i dążyliśmy do wyrównania, jednak mimo wielu prób nic z tego nie wynikło. Ulegliśmy rezerwom Górnika Łęczna 0:1.

"Gratulacje dla Górnika Łęczna za konsekwentną grę w obronie. Uważam, że przegraliśmy przez naszą słabość, bo w pewnych sytuacjach nie potrafiliśmy zachować się w odpowiedni sposób. Absolutnie nie ujmuję tutaj drużynie gości, która strzeliła bramkę i wygrała, choć przykre jest to, że przegrywamy z zespołem, który rocznikowo prezentuje się bardzo młodo. To powinno dać do myślenia moim zawodnikom. Muszą sobie oni zdawać sprawę z tego, że grali z chłopakami, którzy dopiero wchodzą w tę seniorską piłkę albo jeszcze są juniorami." - tak po meczu wypowiedział się trener Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek - Maciej Pięta, Rafał Banaszek (79' Mateusz Murat), Jan Wankiewicz, Adrian Dudkowski (79' Wojciech Łazeba) - Marcin Gil (79' Mateusz Kamola), Krystian Kobus (64' Jakub Pryliński), Damian Koprucha.

15 września 2019, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna 0:1 (0:0)
Bramka: Jakub Cielebąk 63′

Żółte kartki dla Powiślaka: -
Niewykorzystany rzut karny: Damian Koprucha 27′ (nie trafił w bramkę)

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Relacja z meczu
Instagram

Zapowiedź 7. kolejki

W 7. kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak zmierzy się na własnym boisku z rezerwami Górnika Łęczna. Początek sezonu dla drużyny gości nie wygląda zbyt różowo. Po sześciu kolejkach podopieczni Jacka Fiedenia mają bilans dwóch zwycięstw i czterech porażek. Jeden z kompletów punktów zdobyli w poprzednim meczu, wygrywając z Unią Hrubieszów aż 7:1. W poprzednim sezonie w bezpośrednich starciach dwukrotnie triumfował Powiślak wygrywając u siebie 2:1 oraz na wyjeździe 0:2. Czy dobra passa potrwa dłużej? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 15:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej.

Pary VII kolejki

Sobota, 14.09
Unia Hrubieszów - Lublinianka Lublin (godz. 11:00)
Orlęta Łuków - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 16:00)

Niedziela, 15.09
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Victoria Żmudź (godz. 16:00)
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna (godz. 15:00)
Huczwa Tyszowce - Granit Bychawa (godz. 15:00)
Lewart Lubartów - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Kłos Chełm (godz. 16:00)
Sparta Rejowiec Fabryczny - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 14:00)

Zwycięstwo po serii rzutów karnych
Puchar Polski

Pierwsze dziesięć minut meczu pucharowego ze Stalą Poniatowa były walką obu drużyn. Nie widzieliśmy akcji podbramkowych. Dopiero w 11' rozpoczęły się emocje. Maciej Pięta idealnie w tempo podał do Jakuba Prylińskiego, który ruszył na bramkę rywali i umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później z groźną akcją miejscowych poradził sobie Mateusz Łakomy. W 24' padło wyrównanie. Po błędach w naszej defensywie przeciwnicy oddali strzał z naszego pola karnego, który okazał się bramką. Oba zespoły atakowały, jednak w 38' to Pryliński popisał się dobrym rajdem, po którym wykorzystał złe ustawienie bramkarza i zdobył gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. W drugich czterdziestu pięciu minutach obraz gry nie uległ zmianie. W 54' Wojciech Łazeba zagrał z autu na długi słupek, gdzie dobrze ustawiony Pryliński uderzył i skompletował hattricka. Trzy minuty później Mateusz Antoniak sfaulował napastnika Stali we własnej szesnastce. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystali gospodarze. Było już 2:3. W dalszym ciągu widzieliśmy wiele okazji strzeleckich. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zawodnik z Poniatowej uderzył mocno z dystansu doprowadzając do dogrywki. Dodatkowe trzydzieści minut nie przyniosły rezultatu więc arbiter główny zarządził rzuty karne. W serii jedenastek nie pomylili się Damian Koprucha, Marcin Gil, Jan Wankiewicz, Krystian Kobus oraz Adrian Dudkowski. Jednego karnego obronił natomiast Michał Bicki, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyliśmy 3:5 i awansowaliśmy do ćwierćfinału, w którym zmierzymy się z Motorem Lublin.

"Mecz na pewno mógł podobać się kibicom, bo było w nim zarówno dużo bramek, jak i emocji. Rywalizacja była dość wyrównana i nie możemy powiedzieć, że byliśmy w niej stroną dominującą. Dobrze, że udało nam się przejść do kolejnej rundy, ponieważ po to wychodzi się na boisko, żeby wygrywać. Natomiast jest to jedyny plus tej rywalizacji. Poza tym jest jeszcze dużo do poprawy" - skomentował trener Giza.

Michał Bicki - Kamil Piotrowski, Mateusz Łakomy (46' Mateusz Antoniak), Daniel Krzysztoszek - Maciej Pięta (46' Marcin Gil), Adrian Dudkowski, Mateusz Murat (60' Jan Wankiewicz), Wojciech Łazeba (76' Jakub Zolech) - Jakub Pryliński (60' Damian Koprucha), Mateusz Kamola (46' Dawid Bartoś), Przemysław Sobolewski (46' Krystian Kobus).

11 września 2019, 16:30 - Poniatowa
Stal Poniatowa - Powiślak Końskowola 3:3 (1:2, 3:3, 3:5)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

JLB
19.09.2019 20:10
Te dziadek, pokaz pierwszy klasę i zachęć resztę.

dziadek
17.09.2019 10:54
co to jest?mecz szachowy?kibice na meczu powiślakato chyba śpią,zero dopingu,zero emocji,kużwa cisza jak makiem zasiał....wstyd i obciach,ruszyć dupy i otworzyć otwory gębowea nie siedzeć jak na kiblu

robi jablonsky1
20.08.2019 16:08
A jeśli uda się przejść Poniatową, to w ćwierćfinale byśmy mieli Motor Lublin :-)

ktos
02.08.2019 12:42
Za tydzień w meczu III Rundy Pucharu na szczeblu LZPN gramy ze zwycięzcą meczu: Amator L.-R. - Mazowsze Stężyca.

ktos
18.06.2019 20:16
Wielka szkoda, że w ostatnim meczu wyszło jak wyszło. W dodatku jeszcze przeszła obok szansa na grę w barażu v-ce mistrzów B-klas o dodatkowe miejsce...

Tomb81raider
01.06.2019 17:08
chyba wzmocnić zespół po ost. meczu, jeśli się na poważnie myśli o awansie, bo w przeciwnym razie będzie MEGA ciężko... Powodzenia happy

01.06.2019 17:06
No to jutro przed 2-jką mecz "prawdy", jeśli wygra, to 1 m-sce stoi otworem, jeśli nie, to w najl. wypadku ewent. baraże v-ce mistrzów B-kl. (o ile będą). Tak czy inaczej, pasowało by nieco

25.05.2019 20:58
No i gitara, promocja do A-kl. coraz bliżej! Cisy wygrywają z Zawiszą i wszystko w tym momencie już w Naszych rękach, jak to się mówi. Wystarczy tylko postawić kropkę nad "i", super sprawa!!

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD