Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.10.2020 13:34:34

Zapowiedź 9. kolejki B-klasy, grupy 2
Rezerwy

W niedzielę 18 października rezerwy Powiślaka Końskowola zmierzą się na własnym terenie z SKSem Leokadiów. Nasi rywale zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli B-klasy z dorobkiem szesnastu punktów. W ostatnim meczu ulegli Zawiszy Garbów 1:2. Niedzielne starcie zdecyduje o układzie w tabeli. Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Michała Bickiego pozwoli nam na zajęcie trzeciej lokaty. Po porażce z ubiegłego tygodnia z pewnością będziemy zmotywowani na zgarnięcie kompletu punktów.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. W trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na profilu rezerw na Facebook'u.

Zgodnie z rozporządzeniem, które wchodzi w życie 17 października 2020 r. mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Pary 9. kolejki

Niedziela, 18.10
Orlęta Nowodwór - Gigant Przytoczno (godz. 15:00)
Zawisza Garbów - GKS Abramów (godz. 14:30)
Powiślak II Końskowola - SKS Leokadiów (godz. 15:00)
Stacja Nałęczów - Cisy Nałęczów (godz. 14:30)
Piekiełko Przykwa - Legion Tomaszowice (godz. 11:00)
Garbarnia II Kurów - Czarni Orlęta Dęblin (godz. 14:00)

Powiślak II na Facebook'u

Zapowiedź 13. kolejki IV ligi, grupy 1

Ponad dwa miesiące przyszło nam czekać na mecz Powiślaka z Górnikiem II Łęczna. Pierwsze spotkanie wciąż nie doszło do skutku, jednak "rewanż" rozegramy już w sobotę 17 października. Młodzież z Łęcznej na chwilę obecną zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem czternastu punktów. Początek sezonu dla rezerw beniaminka I ligi nie był najlepszy, gdyż w sześciu meczach zdobyli zaledwie pięć punktów. Z biegiem czasu natomiast zaczęli nabierać "wiatru w żagle" i pokonali chociażby Huragan Międzyrzec Podlaski 2:0. Mimo wszystko Powiślak po dwóch porażkach z rzędu będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę. Czy to się uda? Przekonamy się.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. W trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 13. kolejki

Sobota, 17.10
Bizon Jeleniec - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 13:00)
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna (godz. 13:00)

Włodawianka Włodawa - POM-Iskra Piotrowice (godz. 14:00)
Lutnia Piszczac - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 14:00)
Sparta Rejowiec Fabryczny - Lublinianka Lublin (godz. 14:00)
Start 1944 Krasnystaw - Orlęta Łuków (godz. 12:00)

Powiślak na Instagramie

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 5
Drużyny juniorskie

W dniach 3-4 października żadna z grup młodzieżowych Powiślaka nie rozegrała meczu. Starcie trampkarzy starszych z GKSem Niedźwiada zostało odwołane z powodu złego stanu murawy, a młodzicy starsi i orlicy młodsi pauzowali w rozgrywkach.

W miniony weekend natomiast swoje mecze zagrały już wszystkie drużyny. Nasz najstarszy zespół, czyli trampkarze ulegli na wyjeździe Vrotcovii Lublin 2:0. Z kolei podopieczni Marcina Rożka rzutem na taśmę zwyciężyli ze Stalą Poniatowa 2:1 po bramce w ostatniej minucie. II rundę zaczęli również orlicy młodsi. W niedzielę 11 października wzięli udział w turnieju w Bełżycach gdzie mierzyli się z takimi drużynami jak Tęcza Bełżyce, Legion Grabów Szlachecki i BKS II Lublin.

Wyniki meczów 10/11.10.2020 r.

Trampkarz starszy | 6. kolejka
Vrotcovia Lublin - Powiślak Końskowola 2:0

Młodzik starszy | 7. kolejka
Powiślak Końskowola - Stal Poniatowa 2:1

Orlik młodszy | turniej nr. 4 (II runda)
Tęcza Bełżyce - Powiślak Końskowola
BKS II Lublin - Powiślak Końskowola
Powiślak Końskowola - Legion Grabów Szlachecki

Lider z Nałęczowa okazał się lepszy
Rezerwy

W 8. kolejce lubelskiej klasy B, grupy 2 rezerwy Powiślaka grały na wyjeździe z Cisami Nałęczów. Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. W 8' Cezary Gogacz źle wyprowadził piłkę co przyczyniło się do szybkiego kontrataku i utraty bramki. Sześć minut później rywale zagrali z rzutu rożnego w naszą szesnastkę gdzie przyspała nasza obrona i w konsekwencji straciliśmy drugiego gola. Kolejne minuty to próby odwrócenia losów spotkania. Okazji bramkowych nie wykorzystali Rafał Kabasa, którego dobry strzał obronił bramkarz oraz Mateusz Murat, który trafił w poprzeczkę. Bliski szczęścia był również Kamil Lisiewicz, jednak jego strzał z głowy był minimalnie niecelny. W końcówce pierwszej połowy zaatakowały Cisy, lecz dobrze w bramce Powiślaka radził sobie nasz golkiper. Do przerwy widniał wynik 2:0.

W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy nie widzieliśmy wielu akcji, a gdy któryś z zawodników pojawiał się przy przeciwnej bramce to oddawał niecelny lub lekki strzał, z którym radził sobie bramkarz. Od 60' inicjatywę przejęli podopieczni Michała Bickiego. Ataki na bramkę rywali przyniosły efekt w 83' kiedy to w polu karnym przeciwników został sfaulowany Rafał Kabasa. Arbiter główny wskazał na "wapno", a do piłki podszedł niezawodny Przemysław Czarnobil, który zdobył gola. Po bramce kontaktowej ruszyliśmy jeszcze agresywniej. Już trzy minuty później Michał Bicki mógł dać nam wyrównanie, jednak jego strzał minął słupek. Ostatecznie nie udało się wyrównać. Powiślak II Końskowola uległ liderowi z Nałęczowa 2:1.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz - Łukasz Stępień, Przemysław Czarnobil, Patryk Kopiński, Jakub Osiak (82' Dominik Wawer) - Maciej Nowacki (80' Patryk Kozak), Damian Rułka, Albert Bielawski (58' Michał Bicki), Kamil Lisiewicz (46' Piotr Wójcik) - Mateusz Murat, Rafał Kabasa.

11 października 2020, 15:00 - Nałęczów, ul. Ignacego Paderewskiego 9
Cisy Nałęczów - Powiślak II Końskowola 2:1 (2:0)
Bramki: ? 8', ? 14' - Przemysław Czarnobil 83' (rzut karny)

Żółte kartki dla Powiślaka: Patryk Kopiński, Albert Bielawski

Sędziował: Karol Gołębiowski (Lublin)

Bramka z meczu

W rewanżu lepsza okazała się Lublinianka

W pierwszym meczu rewanżowym w rundzie zasadniczej Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Lublinianką Lublin. Od samego początku spotkanie było wyrównane, jednak nie widzieliśmy zbyt wielu strzałów. Defensywa obu zespołów przechwytywała akcje rywali, następnie wyprowadzając kontrataki, lecz nic z tego nie wynikało. Jedynym celnym strzałem w tej połowie było uderzenie Damiana Bernata z rzutu wolnego, które obronił Maksymilian Żuber. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron podopieczni Kamila Witkowskiego mogli wyjść na prowadzenie. Rafał Banaszek świetnym podaniem obsłużył Jakuba Prylińskiego, który wyszedł jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy i nie trafił w bramkę. W kolejnych minutach widzieliśmy naprzemienne strzały z dystansu Powiślaka i Lublinianki, które albo były niecelne albo zablokowane przez obrońców. W 71' Norbert Pioś dośrodkował płasko w nasze pole karne gdzie dobrze znalazł się Michał Wszołek i zdobył bramkę. Po utracie gola zaatakowaliśmy i próbowaliśmy wyrównać, jednak swoich okazji nie wykorzystali Marcin Gil i Jakub Pryliński. Ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Lubliniance Lublin 1:0. Ciekawostką jest fakt, że nie wygraliśmy na Wieniawie od 11 marca 2017 r.

"Przegrywamy drugi mecz z rzędu. Drugi mecz z rzędu gdzie przeciwnik był po prostu agresywniejszy i bardziej fizyczny. Tak jak Huragan był dobrze przygotowany motorycznie, to fizyczność Lublinianki to była bardziej sprawa genetyczna na co nie mieliśmy wpływu. Szkoda sytuacji sam na sam z bramkarzem. Myślę, że mecz potoczyłby się inaczej. Szkoda również bramki po stałym fragmencie gry, tym bardziej, że omawialiśmy to, że przy tym Lublinianka jest bardzo groźna. Straciliśmy punkty. Trudno, gramy dalej" ~ Kamil Witkowski.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus - Rafał Banaszek (72' Przemysław Sobolewski), Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński - Damian Bernat (65' Marcin Gil), Jarosław Milcz (89' Rafał Kabasa), Jakub Pryliński.

10 października 2020, 11:00 - Stadion Lublinianki, ul. Stanisława Leszczyńskiego 19
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Wszołek 71'

Żółte kartki dla Powiślaka: Artur Sułek, Jakub Pryliński, Jakub Nowak, Jarosław Milcz

Sędziował: Paweł Tucki (Zamość)