Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Trampkarz C2 Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 28.03.2020 18:28:35
SPONSORZY


MKS Ryki rywalem w ostatnim sparingu
Klub

W ostatnim sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Powiślak zmierzy się na wyjeździe z MKSem Ryki. Nasz przeciwnik występuje aktualnie w lubelskiej klasie okręgowej, w której zajmuje 12. miejsce w tabeli z szesnastoma punktami na koncie. Dotychczas drużyna MKSu radzi sobie bardzo dobrze w meczach towarzyskich. Ich bilans to cztery zwycięstwa (z Polesiem Kock 5:1, Żyrzyniakiem Żyrzyn 0:3, GKSem Niemce 1:0 i Amatorem Leopoldów-Rososz 4:2) oraz jedna porażka (z Wisłą II Puławy 3:0). Dla przypomnienia ostatnie starcie z zespołem z Ryk miało miejsce 13 lipca 2019 r. kiedy to ekipa Łukasza Gizy zwyciężyła 5:2.

Początkowo sparing miał się odbyć w sobotę 7 marca, jednak ostatecznie zostanie on rozegrany w niedzielę 8 marca na stadionie w Rykach. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 12:00.

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie

Drugie i piąte miejsce w turnieju halowym
Drużyny juniorskie

W sobotę 29 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Powiślak Końskowola pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego dla chłopców z rocznika 2007 oraz młodszych. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które utworzyły dwie grupy. W grupie A rywalizowały GKS Niedźwiada, Żyrzyniak Żyrzyn, Garbarnia Kurów oraz Powiślak Końskowola (niebiescy). W grupie B zaś Orlik Dęblin, LKS Kamionka, Orły Kazimierz i Powiślak Końskowola (czerwoni). Grano systemem każdy z każdym po 12 minut. Następnie drużyny rywalizowały na zasadzie zajętych miejsc w grupach (zespół z pierwszego miejsca w grupie A rywalizował z drużyną z pierwszego miejsca z grupy B itd).

Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Orlika Dęblin. Drugie miejsce zajął zespół Powiślaka Końskowola (niebiescy), trzecie Orły Kazimierz, czwarte Garbarnia Kurów, piąte Powiślak Końskowola (czerwoni), szóste Żyrzyniak Żyrzyn, siódme LKS Kamionka, zaś ósme GKS Niedźwiada. Po zakończeniu rozgrywek prezes Naszego Klubu wraz z przedstawicielami sponsorów wydarzenia (Powiat Puławski, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Gmina Końskowola, Lubelski Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Helen Doron, Auto Handel Radosław Goljanek, Termic Krzysztof Milczarczyk) rozdali puchary, medale i gadżety dla wszystkich uczestników. Poza tym wyróżniono najlepszego zawodnika, bramkarza, króla strzelców oraz przyznano nagrodę Fair Play.

Najlepszy zawodnik - Błażej Goluch (Orlik Dęblin)
Najlepszy bramkarz - Szymon Podrażka (Orły Kazimierz)
Król strzelców - Marcin Szczygieł (LKS Kamionka)
Nagroda Fair Play - GKS Niedźwiada

Skład Powiślaka (niebiescy)
Bartosz Skindzier - Piotr Sykut, Bartłomiej Kiełczewski, Filip Krakowiak, Jakub Skindzier, Adrian Próchniak, Michał Żur, Mateusz Lewtak, Jakub Figiel.

Skład Powiślaka (czerwoni)
Alan Nogalski - Maciej Domański, Aleksander Kruk, Maciej Szczepański, Szymon Komsta, Patryk Okoń, Dawid Osek, Bartosz Jawoszek, Kacper Cebula.

Zdjęcia z turnieju

Wyższość klasy rywali
Klub

W sobotnim sparingu mierzyliśmy się z III-ligową Wisłą Puławy. Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak jak można było się spodziewać drużyna gospodarzy potrafiła wykorzystać nasze błędy. W 19' po stracie w ataku Wisła ruszyła z szybką kontrą. Szymon Stanisławski dograł w pole karne do Łukasza Kacprzyckiego, który uderzył z pierwszej piłki i zdobył bramkę. Tuż przed końcem pierwszych czterdziestu pięciu minut rywale wykonywali rzut rożny. Główkował Mateusz Pielach, a Damian Koprucha próbował interweniować, jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się w siatce.
W drugiej połowie dominację przejęła drużyna puławskiej Wisły. W 53' strzał na bramkę Bickiego oddał Przemysław Skałecki. "Biba" obronił to uderzenie, lecz dobrze ustawiony Tomasz Zając dobiegł do piłki i ustalił wynik meczu. Mimo porażki 3:0 nasz zespół może wyciągnąć z tego starcia sporo pozytywów.

"Mogliśmy spodziewać się porażki, aczkolwiek wynieśliśmy bardzo dużo pozytywów z tego meczu. Nie stanęliśmy tylko z tyłu i nie broniliśmy się. Próbowaliśmy rozgrywać, grać w piłkę i stwarzać sobie sytuacje. Do dwudziestego metra wyglądało to naprawdę poprawnie, natomiast później mieliśmy pewne problemy. Nie ma co się oszukiwać, Wisła Puławy jest poukładanym zespołem, więc łatwo o dobre okazje nie było. Uważam, że mam na tyle świadomych zawodników, dzięki czemu mogliśmy troszeczkę zmienić swoją taktykę i pójść mocniej do przodu na jeszcze bardziej ofensywny styl, po którym było widać, że chcemy grać. Nie do końca przyniósł on jednak efekty. Jest to swego rodzaju nauczka i sprawdzian dla chłopaków na tle mocniejszego przeciwnika, czy są w stanie pograć wyżej. Powiem szczerze, że momentami bardzo fajnie to wyglądało. Mimo porażki moja ocena jest jak najbardziej pozytywna. Z Wisłą planujemy nawiązać współpracę i myślę, że takie sparingi, z tak wymagającym rywalem będziemy grali nie tak rzadko, jak do tej pory, tylko co pół roku." - podsumował trener Łukasz Giza.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech (46' Michał Bicki) - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski (60' Krystian Kusal) - Krystian Kusal (46' Krystian Kobus), Rafał Banaszek (46' Jan Wankiewicz), Adrian Dudkowski (81' Mateusz Murat), Maciej Pięta - Sławomir Radzikowski (46' Jakub Pryliński), Damian Koprucha (60' Przemysław Sobolewski), Marcin Gil (72' Sławomir Radzikowski).

29 lutego 2020, 15:00 - Stadion MOSiR Puławy
Wisła Puławy - Powiślak Końskowola 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Kacprzycki 19′, bramka samobójcza 43′, Tomasz Zając 53′

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Zdjęcia z meczu
Post na Instagramie

Sparing z Wisłą Puławy
Klub

W sobotę 29 lutego ekipa Łukasza Gizy podejmie III-ligową Wisłę Puławy. Nasi przeciwnicy plasują się na 9. miejscu w tabeli, jednak mają jedynie siedem punktów straty do pierwszej w stawce Korony II Kielce. Dla zespołu Mariusza Pawlaka będzie to ostatni mecz kontrolny w bieżącym okresie przygotowawczym, w którym odnotowali cztery zwycięstwa (z Chełmianką Chełm 3:2, Tomasovią Tomaszów Lubelski 7:0, Stalą Rzeszów 3:2 i Garbarnią Kurów 10:0), dwa remisy (z Pogonią Siedlce 0:0 i Stalą Kraśnik 0:0) oraz dwie porażki (z Bronią Radom 3:2 i Motorem Lublin 1:3). Patrząc na te wyniki a także znając klasę rywali możemy oczekiwać ciężkiego starcia, lecz z pewnością pożytecznego sprawdzianu.

Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion MOSiR w Puławach przy ul. Hauke-Bosaka 1. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na głównym boisku Wisły.

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie

Wysokie zwycięstwo nad Powiślanką
Klub

W meczu towarzyskim przeciwko Powiślance Lipsko mogliśmy zobaczyć wiele akcji podbramkowych jak i samych bramek. W 27' Krystian Kusal minął rywali i będąc w polu karnym chciał zagrać do kolegi z drużyny, jednak obrońca próbując interweniować skierował piłkę do własnej siatki. Powiślak dominował co pokazuje zdobycie trzech goli w pięć minut. W 53' jeden z naszych zawodników uderzył w słupek, a przy dobitce strzał na bramkę zamienił Mateusz Kamola. Zaledwie dwie minuty później Mateusz Łakomy dośrodkował do Jakuba Prylińskiego, który podał do Krystiana Kobusa, a ten nie pomylił się zdobywając gola. W 58' po indywidualnej akcji Marcina Gila widniał wynik 4:0. Po chwili nieuwagi w obronie Dawid Gardynik uderzył w samo okienko bramki strzeżonej przez Michała Bickiego. Na dwie minuty przed końcem meczu Jan Wankiewicz prostopadłym podaniem obsłużył Jakuba Prylińskiego, a ten zagrał do Sławomira Radzikowskiego, który zmylił bramkarza i ustalił wynik sparingu. Powiślak pokonał wysoko Powiślankę 5:1.

"Z pewnością ten sparing wyglądał lepiej niż pozostałe mecze kontrolne. Wiadomo, że im bliżej ligi, tym lepiej powinniśmy się prezentować. Cieszy mnie to, bo widać po chłopakach radość z gry. Poza tym udało nam się strzelić pięć bramek. Dodatkowo mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola, także to było na pewno pozytywne starcie. Jesteśmy zadowoleni, bo przegraliśmy trzy ostatnie sparingi, więc zwycięstwo nawet w takim meczu buduje. Aczkolwiek w tym spotkaniu najbardziej zbudowała mnie postawa moich zawodników, ponieważ gra sprawiała im przyjemność. Czekamy teraz na generalny sprawdzian w sobotę, kiedy to zmierzymy się z Wisłą Puławy. Zagramy na głównej płycie i przejdziemy ze sztucznego boiska na trawę. Zobaczymy, jak to wypadnie, ale myślę, że damy radę i przeciwstawimy się wyżej notowanej drużynie." - tak spotkanie podsumował trener Łukasz Giza.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech (46' Michał Bicki) - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski (46' Daniel Krzysztoszek) - Krystian Kusal, Rafał Banaszek (46' Jan Wankiewicz), Adrian Dudkowski (61' Mateusz Murat), Maciej Pięta (46' Krystian Kobus) - Sławomir Radzikowski (46' Mateusz Kamola), Przemysław Sobolewski (46' Jakub Pryliński), Marcin Gil (72' Sławomir Radzikowski).

26 lutego 2020, 19:00 - Puławy (KEN)
Powiślak Końskowola - Powiślanka Lipsko 5:1 (1:0)
Bramki: bramka samobójcza 27′, Mateusz Kamola 53′, Krystian Kobus 55′, Marcin Gil 58′, Sławomir Radzikowski 88′ – Dawid Gardynik 65′

Sędziował: Mirosław Banaszek

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie

Strona 3 z 318 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

08.03.2020, godz. 12:00
1:4
(0:1)
MKS
Ryki
Powiślak
Końskowola
Sparingi
01.02,
g. 12:00
Oskar Przysucha
3:2
08.02,
g. 14:00
Proch Pionki
0:1
15.02,
g. 11:00
Energia Kozienice
6:2
22.02,
g. 12:00
Świdniczanka Świdnik
1:2
26.02,
g. 19:00
Powiślanka Lipsko
5:1
29.02,
g. 15:00
Wisła Puławy
3:0
08.03,
g. 12:00
MKS Ryki
1:4
Powiślak na Facebook'u
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 253
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: AdrianCach
Reklamy
LZPN
Wisła Puławy
Portal lubsport.pl
Portal 90minut.pl
Kolejki ligowe
Następna kolejka | Poprzednia kolejka

16. kolejka

Górnik II 0:0 Granit
Victoria 1:1 Łada 1945
Kryształ 5:2 Lublinianka
Kłos 1:2 Tomasovia
Huragan 0:2 Unia
Sparta -:- Powiślak
Włodawianka 7:0 Orlęta
Lewart 5:0 Huczwa
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
15.11.2019 13:33
Wiadomo komuś może nieco wiecej na ten temat ?! Pozdro i dzięki za info xD

ktos
15.11.2019 13:32
Tak prawdę mówiąc, to bardziej konkretnie z jakiego "powodu" przełożony mecz w Rejowcu ? Bo patrząc na to, że cała kolejka gra raczej nie wydaje mi się, żeby chodziło o "stan boiska&quo

JLB
19.09.2019 20:10
Te dziadek, pokaz pierwszy klasę i zachęć resztę.

dziadek
17.09.2019 10:54
co to jest?mecz szachowy?kibice na meczu powiślakato chyba śpią,zero dopingu,zero emocji,kużwa cisza jak makiem zasiał....wstyd i obciach,ruszyć dupy i otworzyć otwory gębowea nie siedzeć jak na kiblu

robi jablonsky1
20.08.2019 16:08
A jeśli uda się przejść Poniatową, to w ćwierćfinale byśmy mieli Motor Lublin :-)

ktos
02.08.2019 12:42
Za tydzień w meczu III Rundy Pucharu na szczeblu LZPN gramy ze zwycięzcą meczu: Amator L.-R. - Mazowsze Stężyca.

ktos
18.06.2019 20:16
Wielka szkoda, że w ostatnim meczu wyszło jak wyszło. W dodatku jeszcze przeszła obok szansa na grę w barażu v-ce mistrzów B-klas o dodatkowe miejsce...

Tomb81raider
01.06.2019 17:08
chyba wzmocnić zespół po ost. meczu, jeśli się na poważnie myśli o awansie, bo w przeciwnym razie będzie MEGA ciężko... Powodzenia happy

Tomb81raider
01.06.2019 17:06
No to jutro przed 2-jką mecz "prawdy", jeśli wygra, to 1 m-sce stoi otworem, jeśli nie, to w najl. wypadku ewent. baraże v-ce mistrzów B-kl. (o ile będą). Tak czy inaczej, pasowało by nieco

robi jablonsky1
25.05.2019 20:58
No i gitara, promocja do A-kl. coraz bliżej! Cisy wygrywają z Zawiszą i wszystko w tym momencie już w Naszych rękach, jak to się mówi. Wystarczy tylko postawić kropkę nad "i", super sprawa!!

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

robi jablonsky1
08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

Archiwum