Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D1 Młodzik D2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 12.12.2018 18:02:32

Walczy się do końca - trzy punkty jadą do Końskowoli

W 14. kolejce IV ligi Powiślak grał na wyjeździe z Włodawianką Włodawa. Od początku spotkania widzieliśmy sporą rywalizację. W 25' tuż przed naszym polem karnym został sfaulowany napastnik gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Jakub Bylina, a po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła to siatki. Włodawianka wygrywała 1:0. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie Powiślak mocno zmotywowany ruszył do ataku. Widzieliśmy wiele prób wyrównania, jednak dopiero w 68' Damian Koprucha zdobył bramkę z główki. Ruszyliśmy za ciosem. Pięć minut później, po lekkim zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował Paweł Bielak. Walczyliśmy do samego końca. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Damian Koprucha dostał idealną piłkę, ruszył z rajdem, a następnie w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Włodawy. Tym akcentem mecz z Włodawianką zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:3.

"Pojechaliśmy na trudny teren, bo we Włodawie zawsze ciężko się gra. Chciałbym podziękować chłopakom, ponieważ zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Widać było w nas wolę walki. Na pewno chcieliśmy zmazać to, co stało się tydzień temu. Jedyne co mogę, to pogratulować moim zawodnikom" - skomentował Łukasz Giza.

Oskar Kasperek - Robert Kazubski, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak - Adrian Dudkowski, Wiktor Bogusz, Damian Miazga, Maciej Pięta (90 Maciej Jakóbczyk), Łukasz Mietlicki (75 Mateusz Kłyk) - Damian Koprucha, Paweł Bielak.

4 listopada 2018, 13:00 - Włodawa
Włodawianka Włodawa - Powiślak Końskowola 1:3 (1:0)
Bramki: Jakub Bylina 25 – Damian Koprucha 68, 90+3, Paweł Bielak 73

Żółte kartki: Adrian Dudkowski, Maciej Pięta

Sędziował: Mariusz Słoboda (Zamość)

Powtórka meczu

Mateusz Murat razy dwa i wywozimy trzy punkty
Rezerwy

W niedzielę 4 listopada rezerwy Powiślaka zmierzyły się na wyjeździe z Dąbrowiakiem Dąbrowa Wronowska. Pierwsza część spotkania nikogo nie zaskoczyła. To nasz zespół dominował. Jedyną trudność sprawiało boisko, które nie było w najlepszym stanie. W 20' Mateusz Murat odebrał piłkę obrońcom i zdobył bramkę. Przed gwizdkiem na przerwę mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, lecz ich nie wykorzystaliśmy. Po zmianie stron gospodarze próbowali cokolwiek zagrozić naszej defensywie, jednak bezskutecznie. W 59' Damian Rułka obsłużył podaniem Mateusza Murata, a ten umieścił piłkę w siatce. Po zdobyciu drugiego gola swoich sił próbowali jeszcze Łukasz Stępień, Matheus Caminha czy Przemysław Czarnobil. Nie zdołali oni jednak podwyższyć prowadzenia. W 87' Dąbrowiak wyprowadził groźną akcję, lecz w pojedynku sam na sam lepszy był Suszek. Mecz zakończył się zwycięstwem Powiślaka II 0:2.

Patryk Suszek - Robert Białek, Przemysław Czarnobil, Hubert Wójcik, Bartłomiej Lewtak - Wojciech Sadurski (85 Michał Bicki), Damian Rułka (72 Piotr Wójcik), Albert Bielawski, Sebastian Tusiński (46 Matheus Caminha), Mateusz Murat, Adam Kruk (60 Łukasz Stępień).

4 listopada 2018, 12:00 - Dąbrowa Wronowska
Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska - Powiślak II Końskowola 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Murat 20, 59

Żółte kartki: Damian Rułka, Matheus Caminha

Zapowiedź 14. kolejki

W najbliższą niedzielę Powiślak wyjedzie do Włodawy by zmierzyć się z Włodawianką. Nasz rywal zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Powiślak z kolei ma dwadzieścia pięć oczek i zajmuje czwartą lokatę. W ostatniej kolejce zespół z Włodawy zremisował 2:2 z Polesiem Kock. Nasza drużyna natomiast zremisowała 3:3 ze Startem Krasnystaw. Podopieczni Łukasza Gizy za wszelką cenę będą chcieli wywieźć cenne trzy punkty, lecz Włodawianka łatwo "skóry nie sprzeda". Mocnym ogniwem przeciwników jest ich własny teren. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion Włodawianki. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Pary XIV kolejki

Sobota, 03.11
Kłos Chełm - Victoria Żmudź (godz. 14:00)
Start 1944 Krasnystaw - MKS Ryki (godz. 14:00)
Hetman Zamość - Polesie Kock (godz. 13:00)
Lublinianka Lublin - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 14:00)

Niedziela, 04.11
Lewart Lubartów - Orlęta Łuków (godz. 12:00)
Włodawianka Włodawa - Powiślak Końskowola (godz. 13:00)
Kryształ Werbkowice - Huczwa Tyszowce (godz. 13:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Górnik II Łęczna (godz. 14:00)

Transmisja na żywo

Zapowiedź 12. kolejki
Rezerwy

W 12. kolejce B-klasy nasze rezerwy czeka kolejny wyjazd. Tym razem rywalem Powiślaka II będzie Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska. Nasz przeciwnik zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli i jak do tej pory nie zdobył ani jednego punktu. Pamiętajmy jednak, że nie można nikogo lekceważyć. Tym bardziej, że bilans naszej drużyny na wyjazdach to jedno zwycięstwo, dwa remisy oraz trzy porażki. Jedno jest pewne - zawodnicy Michała Bickiego dadzą z siebie wszystko i postarają się wywieźć trzy punkty. Zapraszamy bardzo serdecznie na stadion w Dąbrowie Wronowskiej na godzinę 12:00.

Pary XII kolejki

Serokomla Janowiec - SKS Leokadiów (godz. 11:00)
Draco Kowala - Jaworzanka Rogów (godz. 12:00)
Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska - Powiślak II Końskowola (godz. 12:00)
Zawisza Garbów - GKS Abramów (godz. 14:00)
Garbarnia II Kurów - Stal II Poniatowa (godz. 11:00)
Poraj Kraczewice - Cisy Nałęczów (godz. 11:00)

Pauza: Legion Tomaszowice

Powiślak II na Facebook'u

Hattrick Kopruchy i remis last minute

Mecz ze Startem Krasnystaw nie rozpoczął się zbyt dobrze dla naszej drużyny. Już w 5' groźny strzał rywali obronił Kasperek. Minutę później napastnik gości oddał strzał z dystansu, który skozłował jeszcze w polu karnym i wpadł do siatki. Powiślak natychmiastowo ruszył do odrabiania strat. W 13' uderzenie Patryka Grzegorczyka minęło bramkę przeciwników. W 17' Damian Koprucha w dobrym stylu pokonał bramkarza przyjezdnych, dając remis. Po wyrównaniu nasz zespół przeważał. Widzieliśmy multum strzałów Powiślaka m.in Pawła Bielaka, Roberta Kazubskiego czy Patryka Grzegorczyka. Przy wszystkich zabrakło minimalnie szczęścia. W 43' Kamil Leszczyński popisał się dobrym rajdem, następnie uderzył, lecz obok słupka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Na drugie czterdzieści pięć minut wyszliśmy aż z trzema zmianami w składzie. W 61' po rzucie rożnym, napastnik Startu zdobył gola z główki na 1:2. Tylko dziewięć minut trwała przewaga gości. W 70' po raz kolejny zabawił się Damian Koprucha - wyszedł sam na sam z bramkarzem z Krasnystawu a następnie go przelobował. W 80' dobry strzał Wiktora Bogusza minął bramkę strzeżoną przez Wikłę. Minutę później strzał Kopruchy z główki wylądował nad poprzeczką. W 84' Adrian Dudkowski podał do Kopruchy a on umieścił piłkę w siatce, kompletując hattricka. Powiślak wyszedł na prowadzenie. Kiedy wszyscy byli już pewni zwycięstwa, w trzeciej minucie doliczonego czasu przydarzył się błąd - Kamil Leszczyński źle zagrał do Oskara Kasperka co wykorzystali rywale i wyrównali. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

"Przykro jest, kiedy traci się gola w doliczonym czasie gry, a co za tym idzie i punkty. Nie graliśmy może rewelacyjnie, ale udało nam się odrobić stratę i wyjść na prowadzenie w tym meczu. To już chyba trzecia sytuacja w sezonie, w której obrońca zagrywa do bramkarza i powstaje nieporozumienie. Szkoda, bo powinniśmy korzystny dla nas wynik dowieźć do końca. Trzeba jednak przyznać, że rywale rozegrali niezłe zawody, więc nie będziemy płakać. Wiadomo, że w tej lidze nikt nie położy się przed drugim zespołem" – skomentował Łukasz Giza,

Oskar Kasperek - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski (46 Maciej Jakóbczyk), Wiktor Bogusz, Adrian Dudkowski, Maciej Pięta (63 Damian Miazga), Damian Koprucha (88 Sebastian Pyda) - Paweł Bielak (46 Mateusz Kamola), Mateusz Kłyk (46 Łukasz Mietlicki).

28 października 2018, 14:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Start 1944 Krasnystaw 3:3 (1:1)
Bramki: Damian Koprucha 17, 70, 84 – Rafał Kabasa 6, Karol Wojciechowski 61, 90+3

Żółte kartki: Łukasz Mietlicki, Kamil Leszczyński

Sędziował: Arkadiusz Wróbel (Biała Podlaska)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

robi jablonsky1
08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

Tomb81raider
22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD

Patryk20
20.07.2018 19:04
W Końskowoli odbywa się obecnie modernizacja boiska

ktos
18.07.2018 22:03
Planowany jest tak wgle jakiś sparing w K-woli, wie ktoś?! Czy jak zwykle wszystko u innych, a u siebie będzie można wpaść dopiero na ligę... xD

12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom

Kuba Padaka
06.05.2018 12:10
czyli wygrać FINAŁ. Liczy się tylko wygrana, nieważne jak, ale skuteczność do poprawy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Do boju KSP!!!