Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D2 Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 08.08.2020 08:23:01

Przed meczem z Górą Puławską
LigaW niedzielę odbędzie się 2 kolejka piłkarskiej klasy A. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się pojedynek pomiędzy KS Górą Puławską a Powiślakiem Końskowola. Nasz rywal, w pierwszym meczu pokonał w pierwszym meczu Garbarnię. Bilans ostatnich spotkań z Górą nie jest korzystny dla Powiślaka - w tamtym sezonie odnotowaliśmy dwie porażki i remis. Liczymy na poprawę tego bilansu ! Mecz o 16.00 w Górze Puławskiej.

Pary II kolejki

Niedziela 31.08

Cisy II Nałęczów - Stal II Poniatowa (godz. 14.00)
Zawisza Garbów - Garbarnia Kurów (godz. 14.00)
KS Drzewce - Wilki Wilków (godz. 15.00)
Żyrzyniak Żyrzyn - BKS Bogucin (godz. 15.00)
w Kurowie
Serokomla Janowiec - Mazowsze Stężyca (godz. 15.00)
KS Góra Puławska - Powiślak Końskowola (godz. 16.00)
Trójka do zera
LigaLepszego początku kibice Powiślaka chyba nie mogli sobie wyobrazić. Już w 5 minucie spotkania Marcin Rożek zdobył bramkę strzałem zza pola karnego. W 20 minucie spotkania, za niesportowe zachowanie bramkarza, sędzia podyktował rzut wolny pośredni ale piłka wysoko minęła poprzeczkę rywala. 10 minut przed końcem pierwszej części spotkania, kopia sytuacji z 5 minuty i drugą bramkę zaliczył Marcin Rożek. Na trzecią bramkę czekaliśmy do 85 minuty. Wtedy to w zamieszaniu pod bramką rywala, najlepiej zachował się nie kto inny jak popularny Rogo i z około 15 metrów uderzył tak, że bramkarz rywali po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Powiślak w tym spotkaniu był stroną przeważającą i w pełni zasłużenie pokonał Żyrzyniaka Żyrzyn 3:0.

Skład Powiślaka:
Bicki M. - Leszczyński K., Mączka R., Mączka Ł., Cyman R. - Wąsiel M. ( 60' Osiak D.), Chabros P., Rożek M. , Tynecki M. - Kruk A. ( 84' Krawczyk S.), Ciucias R.

Powiślak Końskowola - Żyrzyniak Żyrzyn 3:0 (2:0)
Bramki:
5', 36', 85' Rożek M.
Żółta kartka: 72' Mączka Ł.

Sędziowie: Targoński Krzysztof oraz Tomasik Artur, Siewielec Tomasz

Rzut wolny pośredni dla Powiślaka
Zdjęcia ze spotkania
Ligę czas zacząć!
LigaPrzed nami pierwsza ligowa kolejka w tym sezonie i od razu mecz z trudnym rywalem. Powiślak zmierzy się z Żyrzyniakiem Żyrzyn, który ma ambicje by powrócić do okręgówki. Nie można jednak ukrywać tego, że nasz KS również będzie walczył o awans. A więc szykuje się ciekawe widowisko już na początku. Z innych ciekawych spotkań Garbarnia Kurów podejmie na własnym stadionie Górę Puławską, a pojedynek tych drużyn w Pucharze Polski zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Pary I kolejki:

Sobota 23.08
Powiślak Końskowola - Żyrzyniak Żyrzyn (godz. 11.00)
Stal II Poniatowa - Wilki Wilków (godz. 15.00)

Niedziela 24.08
BKS Bogucin - Cisy II Nałęczów (godz. 12.00)
Serokomla Janowiec - KS Drzewce (godz. 15.00)
Mazowsze Stężyca - Zawisza Garbów (godz. 15.00)
Garbarnia Kurów - KS Góra Puławska (godz. 15.00)

Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz !!

Derby w Końskowoli i Kurowie
Prasa

Już tylko godziny pozostały do inauguracji sezonu 2008/2009 w lubelskiej klasie A. Na początek kibice obejrzą derby powiatu puławskiego. Powiślak Końskowola zagra z Żyrzyniakiem Żyrzyn. W niedzielę drugie derby w Kurowie, gdzie Garbarnia podejmie Górę Puławska.

W pierwszej kolejce aż cztery nasze zespoły zagrają u siebie. Najciekawiej zapowiada się sobotnie spotkanie Powiślaka z Żyrzyniakiem. Trener zespołu z Końskowoli ostrożnie wypowiada się na temat celów w tym sezonie. - Zobaczymy po pierwszej rundzie - mówi Antoni Piasecki, który przejął zespół po Mariuszu Suszku. - Skład jest odmłodzony. Na pewno powalczymy, ale niczego nie będziemy robić na hura, tylko spokojnie.

Problemem Powiślaka jest w tej chwili wąska kadra. Trener Piasecki ma do dyspozycji zaledwie czternastu piłkarzy. Nie udało się, niestety, namówić do gry braci Artura i Daniela Kubalów, występujących ostatnio w Orłach Kazimierz. Ale zespół zasilą dwaj młodzi piłkarze Wisły Puławy: 19-letni bramkarz Michał Bicki oraz defensywny pomocnik Piotr Chabros. Wczoraj kluby porozumiały się co do ich przejścia. Obaj będą wypożyczeni na tę rundę.

Żyrzyniaka poprowadzi w tym sezonie nowy trener. Mariusza Kustrę zastąpi Jarosław Grodek, zajmujący się szkoleniem młodzieży w klubie. Minusem jest fakt, że wszystkie mecze zawodnicy z Żyrzyna będą grać na wyjeździe. Wszystko z powodu budowy nowych boisk. Żyrzynianie będą więc gospodarzyć w Kurowie.

Tymczasem Garbarnia szykuje się do starcia z Górą Puławska. Kurowianie liczą na powtórkę z ostatniego meczu pucharowego, kiedy pokonali rywala 4:3. - Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu - uważa Dariusz Gajda, trener Garbarni. - Gramy swoimi ludźmi. Średnia wieku w zespole nie przekracza 21 lat. Frekwencja na treningach jest dobra. Chcemy zaistnieć w lidzę, al nie bierzemy pod uwagę awansu. Są lepsi od nas, a my mierzymy w miejsca 3-5 - zaznacza.

Wielką niewiadomą jest forma Mazowsza Stężyca, które przegrało baraż o grę w okręgówce z Unią Wilkołaz. - Nawet nie wiem, jakim będę dysponował składem w pierwszym meczu, ale w tej lidze to normalne - mówi Janusz Kleszczyński, trener Mazowsza, który również nie chce otwarcie rozmawiać o celach na nadchodzący sezon. - Mamy grać i wygrywać, a reszta okaże się w czerwcu. Na pewno mamy wysoko postawioną poprzeczkę, bo w ubiegłym sezonie zajęliśmy drugie miejsce - dodaje.

Zdaniem szkoleniowca zespołu ze Stężycy, głównymi faworytami do awansu w tym sezonie są Żyrzyniak, Powiślak i Góra Puławska. A co z Mazowszem? - Na pewno też będziemy w czołówce - uważa Kleszczyński.

Tygodnik Puławski, Rok V Nr 85 (199)
Kolejne zmiany !
LigaNa dzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych szykują sie kolejne zmiany! Wszystko wskazuje na to, że KS Drzewce zastąpi Pogoń Trzebieszę ! Klub z Trzebieszy podobno wycofał się z rozgrywek a jego miejsce zajęła 3 drużyna klasy B poprzedniego sezonu. Nie jest to jeszcze pewna wiadomość ale wszystko na to wskazuje, że będziemy mieć nowego beniaminka w lidze !